Latvijas Nacionālajā bibliotēkā neparasta teātra izrāde

Teātris TT , 05.11.2015., 16:03

Teātra TT izrāde "Mīļākais" no 27. novembra tiks spēlēta "Gaismas pils" ātrijā.

"Mīļākais"Izrāde "Mīļākais" ir groteska mistērija par kādu laulātu pāri, kuri mūžībā jau kuro gadu desmitu strīdas par to, kāda ir bijusi viņu fiziskā dzīve.

Šis ir neparasts pāris. Būdami dzejnieki, abi visu mūžu ir bijuši spiesti pētīt cilvēka garīgās sfēras, iestāties pret ikdienišķo, banāli miesisko. Viņš joprojām tic, ka cilvēks ir uzlabojams, tomēr dzīve ir bijusi par īsu, lai saņemtu apliecinājumu savu ideju triumfam. Par īsu tā arī bijusi, lai Viņš paspētu uzlabot pats sevi, atgādina Viņa – banāla greizsirdība vīru nomoka vēl pat aizsaulē. Joprojām prāts cīkstas ar jūtām, gars ar nomācošo miesu. Iespējams, šo strīdu varētu izšķirt nākamās paaudzes, tomēr abiem nav ne jausmas, ko tās domā, vai vispār abus atceras uz zina. Pūks vēl izmisīgi cenšas tiem par sevi atgādināt, taču Iniņa beidzot ir nolēmusi šim ārišķībām mest mieru – patiesā dzīve ir ikkatra cilvēka dvēseles kustības, ne prāta konstrukcijas, uzskata viņa. Nav skaidrs, kā beigsies šī bezgala garā diena, kura kā jau allaž sākas ar svinīgajiem iznācieniem savu pēcteču un potenciālo cienītāju priekšā. Šajās ceremonijās abus sauc Aspazija un Rainis, un vien retais nojauš, cik dedzīga ir abu kopdzīve.

Izrādes autors un režisors Lauris Gundars, lomās Anna Putniņa un Jānis Jarāns. Komponists Emīls Zilberts, horeogrāfe Rūta Nordmane. Artūra Arņa spēles laukumi, Elitas Patmalnieces tērpi. Asistē Klāvs Knuts Sukurs. Izrādes producente Anna Putniņa.

Izrādi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, LR Kultūras ministrija, Kaņepes Kultūras centrs, "Dzirnas", Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Izrāde "Mīļākais" tiks spēlēta Latvijas Nacionālajā bibliotēkā no 27. novembra. Neparastā iestudējuma formas dēļ skatītāju skaits ierobežots. Ietiecams ierasties ērtos apavos – skatītājiem būs iespēja izstaigāt LNB neparastā laikā: spoku stundās.

Biļetes "Biļešu paradīzes" kasēs (www.bilesuparadize.lv).


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Поделись радостью
Pqafbas mdunsby@hybridge.com :

Qggcjzh

Zgtbhhf martin15@martins.com :

Gywhfuj

Yrrffao mdunsby@hybridge.com :

GbjgcohВойтирегистрация