Notiks "Sarunas pēc pirmizrādes" - "Frankenšteina mīts"

Liene Jakovļeva, 07.12.2015., 18:08

Piektdien, 11. decembrī, plkst. 17.00 Dailes teātra Mākslas telpā "Brīvības 75" pirms Nika Dīra lugas "Frankenšteins" (režisore Laura Groza-Ķibere) izrādes notiks "Sarunas pēc pirmizrādes", kurās tiks izsekots Mērijas Šellijas radītā monstra ceļiem literatūrā, mākslā, kino un zinātnē.

"Frankenšteina mīts"Gotiskās literatūras šedevru "Frankenšteins jeb Mūsdienu Prometejs" Mērija Šellija sarakstīja 18 gadu vecumā. Kopš tā laika ģeniālā zinātnieka Frankenšteina radītais monstrs un kritušais eņģelis jau 200 gadus klīst pa pasauli. Viņa uzdotie jautājumi ir vienkārši, bet neatbildami. Kas cilvēku padara par cilvēku? Vai cilvēkam ir jāuzņemas atbildība par savas rīcības sekām? Kāpēc mēs vēršamies pret atšķirīgajiem? Vai cilvēks drīkst uzņemties Dieva lomu?

"Sarunās pēc pirmizrādes" piedalīsies kultūras žurnālists, literatūrzinātnieks un rakstnieks Arno Jundze, kino kritiķe Dita Rietuma, kvantu fiziķis, Latvijas Universitātes asociētais profesors Vjačeslavs Kaščejevs un mākslas kuratore Inga Brūvere, kuras vadībā sarunu noslēgumā būs iespēja aplūkot laikmetīgās mākslas izstādi "Bīstamās rotaļas", kas veidota saistībā ar izrādi "Frankenšteins" un Dailes teātra Mākslas telpā "Brīvības 75" apskatāma līdz 15.decembrim. Sarunas vadīs Dailes teātra literārā padomniece Evita Mamaja.

Bezmaksas ielūgumus "Sarunām pēc pirmizrādes" var saņemt visās "Biļešu Paradīzes" kasēs. Vietu skaits ierobežots, tāpēc viens interesents var saņemt divus ielūgumus.


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Поделись радостью
Amazing internet site you have in here. Here is my page :: maqssage shop (https://tintswalo.property/uncategorized/lorem-iposum-doller-12/)

Leonel

say thanks to so a lot for your site it helps a whole lot. Visit my homepage - baadservice (https://baadservice.com/)

Mathias

Extremely useful look forwards to coming back. Here is my web site; adultfrienedfinde (https://medium.com/)

JaimieВойтирегистрация