Skolēnus aicina uz laikmetīgās dejas izrādi "Ārā" par īpašu cenu

Baiba Ozoliņa , 05.05.2015., 12:09

11. maijā plkst. 18.00 un 20.00 LKA Zirgu pastā notiks plašu ievērību guvusī Olgas Žitluhinas laikmetīgās dejas izrāde "Ārā".

Foto: Jūlija ŽitluhinaIzrādēs gaidīts ikviens, bet šoreiz īpaši aicināti skolēni, kuriem biļetes pieejamas par samazinātu cenu. Latvijas Kultūras akadēmijas topošajiem reflektantiem tā būs arī iespēja redzēt studiju procesa rezultātu, jo izrādē dejo astoņpadsmit LKA Laikmetīgās dejas horeogrāfijas apakšprogrammas 4. kursa studenti. Skolēnu biļetēm jāpiesakās, rakstot uz e-pastu ozolina.baiba@gmail.com.

Izrāde Ārā", kas tapusi, iedvesmojoties no Henrika Ibsena lugas "Brands" tēmām, guvusi cildinošas skatītāju un kritiķu atsauksmes, prestižas nominācijas un apbalvojumus, tostarp izrāde saņēmusi divas "Spēlmaņu nakts 2014" balvas – pati izrāde atzīta par Gada sasniegumu laikmetīgajā dejā, savukārt Ginta Gabrāns saņēmis Gada scenogrāfa titulu. Maija sākumā izrāde viesojas Baltijas Jaunās dejas festivālā Viļņā.

Sākotnējā izrādes ideja 2013. gada sākumā radusies horeogrāfei Olgai Žitluhinai kopā ar mūziķi un ilggadēju sadarbības partneri Juri Kaukuli, kuri to noformulē šādi: "Par to, kā iziet no tumsas; vajag sevi tajā sajust līdz kaulam, lai saprastu, kur ir ceļš ārā no tās. Izaicinājums – panākt to, ka skatītājs tiek ievilkts mūsu ceļā ārā no tumsas, nāk, kustās mums līdzi."

Izrādes ideju ģenerēšanas procesā kā literārais ideju avots piesaistīts Henrika Ibsena "Brands" – dramaturģijas klasikas šedevrs. Izrāde gan neseko lugas sižetam, bet par vienu no būtiskiem jautājumiem gan izrādē, gan tās radīšanas procesā kļuvis hrestomātiskais Branda moto "Tiks piedots – ja tu neiespēji, bet mūžam ne – ja negribēji", pētot mūsdienu cilvēka spēju iziet ārpus ierastās komforta zonas augstāku mērķu vārdā.

Radošā komanda:

  • Horeogrāfe Olga Žitluhina;
  • Dejas dramaturģe Inta Balode;
  • Mūzika un dzīvais izpildījums: Juris Kaukulis un Kaspars Tobis ("Dzelzs vilks");
  • Scenogrāfs Gints Gabrāns;
  • Tērpu māksliniece Šeila;
  • Dejo: Rūta Pūce, Anna Novikova, Agate Bankava, Ģirts Bisenieks, Taisija Frolova, Eva Kronberga, Rūdolfs Gediņš, Ivars Broničs, Karīna Lapšina, Agate Cukura, Maija Tjurjapina, Jānis Putniņš, Anete Tambaka, Alise Putniņa, Mārtiņš Sprūds, Anastasija Lonšakova, Anne - Birthe Nord, Kristaps Ceļmalnieks;
  • Producente Baiba Ozoliņa.

Norises vieta: Latvijas Kultūras akadēmijas Zirgu pasts (Dzirnavu ielā 46).

Biļetes "Biļešu Paradīzes" kasēs un www.bilesuparadize.lv/events/perf/8453.

Skolēnu biļetēm pieteikties ozolina.baiba@gmail.com.

Izrādi atbalsta: Rīgas dome, Ibsen Scholarships, Valsts Kultūrkapitāla fonds.


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Поделись радостью
Pqafbas mdunsby@hybridge.com :

Qggcjzh

Zgtbhhf martin15@martins.com :

Gywhfuj

Yrrffao mdunsby@hybridge.com :

GbjgcohВойтирегистрация