Bauskas pils dekoratīvo akmens kalumu kolekcijas un gobelēnu izstāde

Justīne Zaķe, 14.09.2015., 08:55

Sestdien, 12. septembrī, plkst. 12.00 Bauskas pilī tiks atklātas divas izstādes: dekoratīvo akmens kalumu kolekcija un tekstilmākslinieces Edītes Pauls-Vīgneres gobelēni.

Gobelēnu izstādeBauskas pilī ilgstošā laika posmā tika veikti arheoloģiskie izrakumi, kuru rezultātā atrasta nozīmīga ēkas akmens rotājumu fragmentu kolekcija. Atjaunojot pili, arhitekti izmantojuši akmens kalumu rezultātus projektējot parādes kāpnes portālu un kamīnus.

Aplūkojot pils telpas un fasādi, daļu no oriģinālajiem fragmentiem ir iespējams ieraudzīt atjaunotajā pils interjerā un parādes portālā. Izstādē eksponētie akmens fragmenti papildina priekšstatu par pils dekoratīvās apdares daudzveidību.

Svarīgi interjera elementi bija ne vien akmenī kaltie kamīni, bet arī sienas rotājumi, tajā skaitā arī gobelēni. Pirmā Latvijā zināmā gobelēnu manufaktūra darbojās 17.gadsimtā Mežotnē Kurzemes hercoga galma vajadzībām. Edīte Pauls-Vīgnere ir mūsdienu tekstilmāksliniece, kura prot apvienot senatnīgās tradīcijas ar 20.gs. dažādām mākslas tendencēm.

Izstādē eksponēti darbi no LNMM krājuma, kuros atspoguļota ne vien dabas tēma, kas cauri vijas mākslinieces daiļradei piecu gadu desmitu garumā, bet arī arhitektūras un kultūras mantojuma simboli.

Biļetes cena: pieaugušajiem: 1,00 Eur; mācību iestāžu audzēkņiem: 0,50 Eur.


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Поделись радостью
:)<a href=https://wmj.su/>:)</a>:)

Pesecoxy

https://onehite.blogspot.com/ تعلم,التايكواندو,قتال,التايكواندو,بومسي,حزام,تايكواندو كوري,تايكواندو فرنسي,طفل تايكواندوا,فنون التايكواندو (https://onehite.blogspot.com/),نادي التايكواندو,one hit-ضربة واحدة

Berry

I like this weblog very much, Its a rattling nice spot to read and receive information. Here is my web blog: changing The Door (https://www.sundancespascommunity.co.uk/forums/topic/do-you-have-what-it-takes-to-changing-locks-on-new-home-the-new-facebook/)

GarryВойтирегистрация