"Dāliju salūts" Dabas muzejā

Elīna Pekšēna, 07.09.2015., 13:53

Latvijas Dabas muzejā no 10. līdz 13. septembrim apmeklētājiem būs iespēja baudīt dāliju salūtu – izstādē vienkopus varēs apskatīt vairāk nekā 400 dažādu krāsu, formu un lielumu dāliju šķirņu, kuras sarūpēs audzētāji no Rīgas Dārzkopības un biškopības biedrības Dāliju audzētāju sekcijas, LU Botāniskā dārza un Nacionālā botāniskā dārza.

"Dāliju salūts 2015"Šogad laika apstākļi dāliju augšanai ir bijuši labvēlīgi, tās pašreiz ir ļoti košas un krāsainas. Ja nenotiks straujas laika apstākļu izmaiņas, tad izstādē "Dāliju salūts 2015" ziedi būs izcili un vairāk nekā 400 šķirņu daudzveidībā svinīgi rotās muzeja zāli.

Dālijas ir krāšņa ziedu kultūra, kas no audzētāja neprasa daudz pūļu, tādēļ tās ir iecienītas un tiek plaši audzētas arī Latvijā. Dāliju audzētājs un izstādes organizators Aivars Baroniņš pastāstīja, ka, lai arī šogad jūnijs bija vēss, zeme bija pietiekoši mitra un silta, lai dālijas apsakņotos un labi augtu. Tautā sauktās jorģīnes ziedēt sāka augusta sākumā, un mēneša vidū dārzu kopējus ar ziediem priecēja jau trīs ceturtdaļas kolekcijās esošo šķirņu.

Dālijas no savām kolekcijām muzejā izrādīs R. Zaļā, H. Ancāne, A. Baroniņš un citi audzētāji, izstādē piedalīsies arī muzeja ilggadēji sadarbības partneri LU Botāniskais dārzs un Nacionālais botāniskais dārzs.

Izstādes apmeklētājiem katru dienu būs iespēja tikties ar ekspertiem, uzzināt interesantus faktus par viņu pieredzi un nozares sasniegumiem, kā arī gūt praktiskus dārzkopju padomus.

Izstādes atklāšana notiks 10. septembrī plkst. 12.00 Latvijas Dabas muzeja 2. stāva izstāžu zālē.

Izstādes darba laiks: C. – no 12.00 līdz 19.00; Pk., S., Sv. – no 10.00 līdz 17.00.


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Поделись радостью
This website is my inhalation, really wonderful style and Perfect articles. Here is my blog: lisa armstrong dazzle (https://pqc-wiki.fau.edu/w/Cleaning_Up_After_Your_Messy_Pay)

Stacy

Thanks for finally writing about > Mašīnas man patīk Best Vape Pen Kit Uk</a>

Santos

Как и обещал, запускаю конкурс на 10 призов по 0,001 BTC среди подписчиков! Подписывайся на канал https://t.me/neweconomytime - узнай условия и удачи!

StephensarВойтирегистрация