Mākslas akadēmijas Scenogrāfijas apakšnozares studentu izstāde "Sākums"

Artūrs Arnis, 03.09.2015., 11:50

No 8. līdz 30. septembrim Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) aulā būs aplūkojama Scenogrāfijas apakšnozares studentu darbu izstāde "Sākums", kas ieguvusi prestižu apbalvojumu – zelta medaļu Prāgas Performances dizaina un telpas kvadriennālē.

Izstāde "Sākums"Ikviens interesents laipni gaidīts izstādes atklāšanā, kas notiks 7. septembrī plkst. 18.00.

LMA studentu izstāde "Sākums" Prāgas Performances dizaina un telpas kvadriennālē saņēmusi zelta medaļu nominācijā "Daudzsološākais studentu talants". Žūrija savu izvēli argumentēja, uzsverot vairākas ekspozīcijas kvalitātes – sniedz priekšstatu par studentu izaugsmi mācību procesā, darbi ir vizuāli pārliecinoši, skaidri un veido koptēlu, kas pārsteidz ar vizuālās domāšanas disciplīnu un skaidrību. Scenogrāfijas apakšnozares studējošo dalības Prāgas Performances dizaina un telpas kvadriennālē vēsturē šīgada apbalvojums ir jau trešais.

Izstādes kurators ir LMA emeritētais profesors, scenogrāfs Andris Freibergs. Prāgas Performances dizaina un telpas kvadriennālē viņam piešķirta Scenogrāfijas skolotāja balva par vairāku scenogrāfu paaudžu iedvesmošanu daudzu gadu garumā. Izstādes iekārtojuma autore – scenogrāfe, LMA pasniedzēja Monika Pormale. Scenogrāfijas apakšnozares pedagogi – asociētais profesors Mārtiņš Kalseris un docents Viktors Jansons.

Andris Freibergs par savu studentu izstādi un tajā aplūkojamajiem darbiem stāsta: "Scenogrāfu mācību sākuma programma ir orientēta uz domāšanu skatuves telpā un, lai arī scenogrāfijas mācības 1. kursā tiek dēvētas par mazajiem uzdevumiem, tās tomēr ir ilgtermiņa investīcijas studentu radošajā domāšanā. Vadoties pēc pārliecības, ka "nabadzībā" izdomas ceļš ir platāks un garāks, tiek gaidīti ideju piedāvājumi, kuru īstenošanai nevajag lielus līdzekļus. Kā radīt vizuālu ideju par jūras klātbūtni, kā panākt lidojuma sajūtu, kā būvēt kāpnes uz debesīm, kāds ir Džuljetas balkons vai Hamleta krēsls? Šie vingrinājumi palīdz studentiem saprast teātra valodu un rada nepieciešamību no jauna izgudrot velosipēdu. Tie pilnībā apstiprina pieņēmumu, ka teātrī ir iespējams viss! Galu galā rodas brīvības sajūta, jo mazie uzdevumi ir kā vārdi, burti, teikumi, par kuriem tālākajā darbā vairs nav jādomā. Tātad visu uzmanību iespējams koncentrēt lielajam stāstam, ko saucam par scenogrāfiju."

Izstādē ar darbiem piedalās: Anna Ansone, Rūdolfs Baltiņš, Māra Broka, Reinis Dzudzilo, Liene Pavlovska, Evija Pintāne, Dace Pudāne, Līva Puļķe, Einārs Timma un Gerda Šadurska.

Izstādi atbalsta Latvijas Mākslas akadēmija un Latvijas Jaunā teātra institūts.

Darba laiks: Otrdien, trešdien, piektdien, sestdien: 11.00–18.00; Ceturtdien: 11.00–19.00; Pārtraukums: 14.30–15.00; Svētdien, pirmdien: slēgts.

Ieeja izstādē – bezmaksas.

Izstādes norises vieta: Latvijas Mākslas akadēmijas aula, Kalpaka bulvāris 13, Rīga.


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Поделись радостью
If you want to take a great deal from this piece of writing then you have to apply these methods to your won blog. My blog post :: Đồ cúng tâm linh việt (https://comihl.upnm.edu.my/wp-admin/profile.php)

Isabell

I am so happy to read this. This is the type of manual that needs to be given and not the random misinformation that is at the other blogs. Appreciate your sharing this best doc. Here is my web page ... lost car key replacement near me (https://otfriedpreussler-schule.de/node/817523)

Hilda

This article is in fact a good one it assists new internet people, who are wishing in favor of blogging. Here is my blog; gummy edibles (https://slides.com/ronaldknee57)

MarthaВойтирегистрация