Starptautiskā izstāde "Tēlniecība"

Ginta Leikarte, 02.09.2015., 14:58

Piektdien, 4. septembrī plkst. 17.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā aicinām uz starptautiskās izstādes "Tēlniecība" atklāšanu.

Donatas Mockus "Eņģelis"Izstāde apskatāma līdz 18. oktobrim. Izstāde notiek sadarbībā ar biedrību "Latvijas tēlnieku centrs".

Ikgadējā tēlniecības izstāde ir jau gadu desmitiem lolota kultūras tradīcija, kas Rīgas Sv. Pētera baznīcā ļauj satikties visu paaudžu Latvijas tēlniekiem un viņu talanta cienītājiem. Šogad Latviju pārstāvēs 22 mākslinieki, kam piepulcējušies arī ārzemju kolēģi ar saviem darbiem, tostarp, Zviedriju pārstāvēs 3 mākslinieki, Vāciju un Lietuvu – pa diviem māksliniekiem.

"Latvijas tēlnieku centra" pārstāvji Viktors Suškevičs un Agnese Rudzīte stāsta: "Pētera baznīca ir īpaša vieta, šeit ikviens var skaidri sajust garīgo dimensiju, sajust, kā sadalās laiks un telpa, sajust mūžības garšu, savas esamības galu un bezgalību, tāpēc īpaši lepojamies un priecājamies par ikgadējo iespēju tēlniekiem piepildīt šo telpu ar saviem darbiem, idejām un enerģiju, daloties ar izstādes apmeklētajiem savās domās un pārdzīvojumos. Šajā izstādē skatītājus ar saviem bronzā atlietajiem darbiem priecēs 90 gadu jubileju atzīmējošā tēlniece Ēvī Upeniece. Emocionāli piesātinātas un tektoniski pārliecinošas ir Vijas Dzintares, Ģirta Burvja un Artas Dumpes kompozīcijas. Kā filozofisks vispārinājums uztverami Agneses Rudzītes un Zigmunda Bieļa darbi. Nozīmīgu vietu ekspozīcijā ieņem ārzemju tēlnieku darbi, šeit var minēt Ati Zariņu no Zviedrijas un Norbertu Folbergeru no Vācijas, kas ne pirmo reizi piedalās izstādēs Sv. Pētera baznīcā.

2015. gada tēlniecības ekspozīciju Rīgas Sv. Pētera baznīcā raksturo ideju un žanru daudzveidība, būs apskatāmi gan klasiski, gan avangardiski mākslas darbi. Arī izmantoto materiālu klāsts būs plašs: gan bronza, gan čuguns, gan keramika, gan koks, gan daudz citu dabīgo un arī mākslīgo materiālu. Domājams, ka ekspozīcijas apmeklētājiem izstāde būs interesanta un papildinās viņu priekšstatu par laikmetīgas Latvijas mākslas ainu."


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Поделись радостью
<a href=https://grand-master.su/otkachka-septikov-i-vyigrebnyix-yam.html>Откачка септиков, выгребных ям</a> - Химчистка ковролина, Установка сантехники

Dustinspene

Thanks for finally writing about > Mašīnas man patīk hemp Gummy</a>

Helene

What's up i am kavin, its my first time to commenting anywhere, when i read this post i thought i could also create comment due to this good article. Feel free to visit my web page: abbey wood lock smith (https://contractorconnectors.com/author/stephany417/)

EstherВойтирегистрация