Ģitāristu nedēļa

www.gitara.lv, 09.07.2005., 15:05

Š.g.25.-29.jūlijā Rīgā, Valdorfa skolā norisināsies pirmā ģitāristu nedēļa Latvijā – muzikāla nometne jauniešiem ar un bez ģitārspēles priekšzināšanām (vecumā no 13 gadiem).

Ar šo nometni tās rīkotāji - Z.Stutiņa ģitārspēles studija - Latvijā aizsāk jaunu tradīciju – ik gadu pulcēt kopā muzikālus jauniešus, kas interesējas par mūziku un vēlas apgūt ģitārspēles pamatus un padziļināt savas iemaņas ģitārspēlē: klasisko ģitāru, basģitāru, blūzu un roku un vokālu. Visas nedēļas garumā dalībnieki mācīsies izvēlēto ģitārspēles virzienu un nodarbības notiks no rīta līdz vakaram. Jauniešiem būs iespēja veidot improvizētas grupas un mācīties saspēli grupā.

Nodarbības vadīs pieredzējuši mūziķi un pasniedzēji: Nora Bite (blūzs), Modris Baumanis (klasiskā ģitāra), Andris Jeziks (ģitārspēles pamati), Pēteris Pāss (bass), Arnis Miltiņš (ģitārspēle un vokāls), Mārcis Auziņš (roks).

Lai parādītu savas prasmes un dalītos pieredzē ar topošajiem ģitāristiem, nometnes darba dienas vakaros piedalīsies arī Latvijā pazīstami mūziķi:

25. jūlijā – Modris Baumanis ar ģitāristu ansambli;
26. jūlijā – Ainars Virga;
27. jūlijā – Tomass Kleins;
28. jūlijā – Steen Fontain (Dānija) ar domubiedriem;
29. jūlijā – Johnny Salamander un Meldra.

Savukārt, vakaros pēc mūziķu uzstāšanās nometnes dalībniekiem būs iespēja vērot jauno Latvijas grupu (Astronauti, Lietotas mēbeles no Holandes, The Slog, The Sound, Vertigo, Visi vēji) uzstāšanos.

29. jūlijā 18:30 paredzēts nometnes dalībnieku noslēguma koncerts, kurā jaunieši parādīs nometnes laikā apgūtās prasmes.

Organizatori ir parūpējušies par dalībnieku ēdināšanu un nakšņošanu.

Kā vēsta pētnieki, ģirāras pirmssākumi ir meklējami jau senā pagātnē tuvajos austrumos -Babilonijā. Liecības par ģitārai līdzīga instrumentu - nablu – atrodami pat uz tūkstošiem gadu seniem ēģiptiešu tempļiem. Pastāv viedoklis, ka ģirāras nosaukums ir cēlies no grieķu vārda kithara. Mūzikas instruments plašāku popularitāti ieguva Spānijā XIII gadsimtā, turīgu ģimeņu vidū sacenšoties par labākajām muzikalajām prasmēm. XVI gadsimtā stīgu instrumentu popularitāte pieaug, kļūstot par iemīļotu laika pavadīšanas veidu un aizraušanos.

Daudzi mūziķi vienlaikus ir vijolnieki un ģitāristi, piemēram, pasaulslavenais vijolnieles virtuozs Nikolo. Kā vēsta vēsture N.Paganīni daudz darījis muzikālo paņēmienu „pārnešanā” no viena instrumenta uz otru. Viņš ir sarakstījis 140 dziesmas ģitārai, 28 duetus vijolei un ģitārai, 4 trio un 9 ģitāras kvartetus.

Laika gaitā ģitāra ir attīstījusies, līdz ar to sekmējot mūzikas attīstību. Tai ir liela nozīme tādu mūzikas virzienu kā džezs, blūzs, rokenrols un roks attīstībā.

Raksta tapšanā izmantoti avoti internetā:
http://lv.wikipedia.org/
http://www.classicalguitarmidi.com/history/
http://ru68guit.km.ru/history/guit_spr.html

Sīkāka informācija pa tālruni: 6335004, Ziedonis Stutiņš, gitarspele@inbox.lv, http://www.gitara.lv/


0 коментариев Комментировать могут только регистрированные пользователи, просмотр комментариев доступен всем. регистрация или залогинься!

назад на список новостей

Реклама
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Поделись радостью
Моментальные он-лайн подписка в течение телеграм канале @mylovetut

Coreybrere

Моментальный он-лайн рука на телеграм канале @mylovetut

Coreysmeag

Xin chào, tôi muốn biết giá của bạn.

RobertSax


Войтирегистрация