Zāles pret indīgā Tarantula kodienu - baroka ansambļa "L’Arpeggiata" mūzikā

Gunta Mestere, 26.02.2007., 18:00

7.Starptautiskā Baha kamermūzikas festivāla ietvaros februāra pēdējā dienā 28. februārī pulksten 20.00 Lielajā Ģildē koncertu sniegs atraktīvais un Eiropā izslavētais itāļu ansamblis "L’Arpeggiata".

Ansambli vada ekspresīva un noslēpumaina austriešu ģitāriste un lautiste – Kristīna Pluhāra. Kopā ar viņu muzicē izcili baroka solisti, kuru mērķis ir iedzīvināt salīdzinoši nepazīstamu senās mūzikas repertuāru, pamatā koncentrējoties uz 17. gadsimta franču un itāļu mūziku. Taču ansambļa stils neaprobežojas ar klasiskām baroka mūzikas interpretācijām, tās bieži vien papildina atraktīvi uzvedumi, kuru neiztrūkstoša sastāvdaļa ir tradicionālā tautas mūzika un pat džeza ritmi. Ansamblis piedalījies neskaitāmos prestižos senās mūzikas festivālos, tostarp Ūtrehtā, Brigē, Nantē, Freiburgā, Madridē, Briselē, Londonā, Ženēvā, Telavivā utt. Rīgā „L’Arpeggiata” rādīs ugunīgo programmu „La Tarantella” ar Itālijas provinces Umbrijas dziedātājas Lusilas Galeaci un dejotājas Anna Djego piedalīšanos.

Programma „La Tarantella” ir saistīta ar populāro itāļu deju tarantellu un ar tarantulu – indīgu zirnekli un mūziku vai deju kā zālēm pret tarantula kodumu. Kodiens cilvēkos izraisa atšķirīgu reakciju no miegainības līdz trakošanai, histēriskai smiešanai, raudāšanai, drudzim vai vemšanai, ko ārstēt var ar dejām un dziesmām. Mūzikas paraugi, kas saglabājušies kā zāles pret tarantismu, ir pirmās pierakstītās tarantellas mūzikas vēsturē un aptver visu ostinato basu virkni un melodijas, kuras ar nelielām izmaiņām vēl joprojām sastopamas Dienviditālijas tautas mūzikā. Mūzika, deja un krāsas ir būtiskas terapijas sastāvdaļas un liela nozīme tiek piešķirta instrumentācijai. L’Arpeggiatas kāpinātais priekšnesums pierāda, ka tarantellas aizraujošais ritms vēl joprojām spēj valdzināt kā izpildītājus tā klausītājus.

Baudiet dienvidu mūzikas kaisli kopā ar labākajiem Eiropas baroka mūzikas izpildītājiem! Sīkāka informācija par Baha kamermūzikas festivālu un māksliniekiem pieejama mājas lapā www.msuic.lv/bachfestival . Biļetes uz koncertiem iegādājamas „Biļešu paradīzes” kasēs un Lielajā Ģildē pirms koncerta.

0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Поделись радостью
Unbelievably user friendly site. Immense information readily available on couple of gos to. Also visit my homepage :: %anchor_text (https://www.dondabal.net)

Kristofer

Hello. We offer at the outset hgh therapy. <a href=https://healthgains.com/sexual-health/>buy hgh</a>

joise

view website <a href=https://coinclarity.com/coin/mgo/>MGO crypto price</a>

MiguelcoegeВойтирегистрация