Baroka ģitārista Hosē Migela Moreno koncerts

Liene Paukšēna, 16.03.2008., 23:30

2008. gada 17. martā pulksten 19.00 Rīgā, Vēstures un Kuģniecības muzejā Kolonnu zālē muzicēs baroka ģitārists un lautists no Spānijas Hosē Migels Moreno (José Miguel Moreno).

Hosē Migels Moreno ir plaši pazīstams pasaulē kā viens no mūsdienu spilgtākajiem senās mūzikas interpretiem. Moreno spēlē oriģinālos instrumentus: vihuelu, renesanses un baroka ģitāras un lautas, teorbu un romantiskās ģitāras.Hosē Migela Moreno

Hosē Migels Moreno strādā kā pasniedzējs vairākās pasaulē prestižās universitātēs un konservatorijās. Mākslinieks pēta vēsturisko mūzikas instrumentu – lautu un ģitāru grupas uzbūvi. Vairākus gadus Moreno ir sadarbojies ar izcilo mecosoprānu Terēzi Bergancu un muzicējis kopā ar Hesperion Xx un Jordi Savallu.

1990. gadā Moreno nodibināja ansambli La Romanesca, kur spēlēja spāņu un Eiropas baroka mūziku, bet 1998. gadā radīja ansambli Orphenica Lyra. Ansambļa pirmais kompaktdisks tika izdots tajā pašā gadā un tika veltīts neredzīgam spāņu renesanses komponistam Fuenlanam un viņa šedevram „Orphenica Lyra”. Hosē Migels Moreno duetā ar Eligio Kvinteiro 2000. gadā ierakstīja Cd – veltījumu Džonam Doulendam. Moreno iecerē ir izdot kompaktdisku, veltītu J. S. Baha daiļradei.

8. Starptautiskais Baha kamermūzikas festivāls notiek no 26. februāra līdz 4. aprīlim. Festivāls sava augstā profesionālā uzstādījuma dēļ pamatoti ieguvis starptautisku atzinību. Eiropas Savienība 2008. gadu ir pasludinājusi par Starpkultūru dialoga gadu. Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā 8. Starptautisko Baha kamermūzikas festivālu izvēlējās kā notikumu, kas viņuprāt vislabāk atspoguļo starpkultūru dialogu.

Festivāls un tā direktore Aina Kalnciema personīgi ir pateicīga visiem festivāla sponsoriem un atbalstītājiem par dāvāto uzticību festivāla idejām arī šajā gadā!

Biļetes var iegādāties „Biļešu Paradīze“ kasēs (telefons: 90002000) vai Internetā: www.bilesuparadize.lv. Biļešu cena Ls 5,00 – 12,00.

0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Поделись радостью
うわー!!返信いただいた!!! elephant tube <a href=" https://bereavedparentsawarenessmonth.info/penelope-and-anjelica-sharing-is-caring "> https://bereavedparentsawarenessmonth.info/karen-fisher-gangbang </a>

aalageTeW

thank so much for your site it aids a great deal. Review my web page; %anchor_text (https://Www.videosporn.eu/x-angels-michelle-can/amp?nonamp=1)

Nicolas

Thanks really valuable. Will share site with my good friends. Have a look at my web site :: %anchor_text (https://www.hdpornmovie.net/720p-hd)

BettinaВойтирегистрация