Instrumentālās mūzikas vakars Kongresu Namā ar "DiDuLa"

Vladislavs Punculs, 28.10.2008., 13:13

27. oktobrī instrumentālās mūzikas cienītajiem bija lieliska iespēja padarīt sev tīkamāku drūmu un lietainu pirmdienas vakaru, apmeklējot baltkrievu ģitārspēles virtuoza, komponista-eksperimentētāja, aranžētāja un paša sacerētās mūzikas izpildītāja – DiDuLa – koncertu.

Rīgai ir paveicies un šogad tā ir vienīgā pilsēta no trijām Baltijas valstīm, kur DiDuLa sniegs koncertu. Šoreiz baltkrievu mūziķis atveda uz Rīgu savu jaunu programmu „Neuzņemtā kino mūzika”. Tieši tāpat saucas arī DiDuLa jaunais albūms un koncertā skanēja skaņdarbi gan no šī albūma, gan arī publikas iemīļotās melodijas no iepriekšējiem mākslinieka ierakstiem.

DidulaDrosme, emocijas un tikai dzīvā mūzika. Tas ir tas, ko varēja vērot skatītāji, kas atnāca uz vakardienas DiDuLa koncertu Kongresu Namā. Tumsā balss pieteica mākslinieku un bez viena vienīgā vārda no skatuves tumsas parādījās VIŅŠ, žilbinoši baltajā kostīmā. Pieticīgi paklanoties un ar rokas žestu pasveicinot atnākušos skatītājus, mūziķis apsēdās, paņēma savu sešstīgu burvju nūjiņu un sākās pasaka. Viņš aizveda skatītājus ekskursijā pa dažādām pasaulēm. Tur skanēja gan arābu, gan Latīņamerikas, gan spāņu, gan arī citu, tikai mūziķu iztēlē eksistējošu pasauļu motīvi. Taču visiem skaņdarbiem un aranžējumiem cauri vijās noteikts stils un kaut kas, kas atšķir DiDuLa mūziku no daudzu citu instrumentālu izpildītāju skaņdarbiem.

Protams, skanēja arī flamenko ritmi, kas tik krasi izmainīja mūziķa dzīvi. Jo neviens nezin kādā stilā šodien strādātu DiDuLa, ja viņa dzīvē nenotiktu brauciens uz Spāniju kopā ar deju kolektīvu no viņa dzimtās baltkrievu pilsētas Grodņas. Tieši Spānija iededzināja viņā flamenko uguni. Stils, kas joprojām ir viņa vizītkarte un ar kuru viņš nopietni aizrāvās 90. gadu beigās.

Koncerta laikā skatītāji varēja sajust, ka mūziķi ir pilnībā atbrīvoti, viņi mijiedarbojās savā starpā, lai pasniegtu skatītājiem savu mūziku tā, kā viņi paši to redz. DiDuLa visa koncerta laikā skraidīja pa skatuvi ar ģitāru, izpildot galvu reibinošās dejas un tikai mierīgu melodiju laikā piesēda uz krēsla, izpildot tās maigi un plūstoši.

Didula

Gandrīz divu stundu ilgajā koncertā etniskās melodijas saplūda viena ar otru, bet zāle, jau šķita nogrimusi transā – atkal un atkal eksplodēja ar ovācijām, pēc katra izpildītā skaņdarba.

Kopā ar DiDuLa uzstājās arī viņa svīta no dažādiem mūziķiem un dejotājiem, kas kopā ar viņu ceļo un sniedz koncertus visā pasaulē. Kopumā viņa grupā ir deviņi cilvēki – dejotāji un mūziķi. Un laikam nav brīnums, ka tiem ir daudz visai eksotisku instrumentu – gan dažādas akustiskās ģitāras, grieķu buzuki, kaudze ar prekusijām, kā arī daudz mūsdienīgu elektroierīču – noteiktu skaņu radīšanai. Mūziķi nebaidās eksperimentēt ar dažāda virziena un žanra mūziku, ieguldot tajā arī daļiņu no sevis. Laikam tas arī ir viņu popularitātes noslēpums.

Bilžu galerija no koncerta ir apskatāma te.


1 коментарий Комментирование доступно всем.
tamara (tamarasavosa@inbox.lv), 28.11.2010. 12:30:49 (ip:195.2.106.161)
Рейтинг комментария: 0

Sodien,tas ir 2010 gada noskatijospa TV shonson,Didulas koncertu. Kaut kas fenomenals.Sedeju 2stundas pie televizora,ka apmata.Vispar man sis ir jau otrais makslinieks ko iepazistu caur so programmu.Pirma ir Jelena Vaenga,kura 20.janvari koncertes Riga.Nevaru sagaidit so koncertu.

Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список статей

Реклама
Поделись радостью
Thanks very helpful. Will certainly share site with my good friends. Also visit my web page - půjčovna obytných vozů (https://www.pujcovna-obytnych-vozu-praha.cz/)

Vaughn

You're a really helpful internet site; couldn't make it without ya! my webpage - %anchor_text (https://advancelam.com/block-board/)

Herman

<a href=https://xn--80ahdheogk5l.xn--p1ai/>форсунка камаз камминз</a> - форсунка топливная cummins, emex ru интернет

DonaldvapВойтирегистрация