Fonofest IV

Gundars Mēness (kas_te), 30.06.2008., 21:09

Uz festivālu cilvēki ieradās kā nu kurais, jo 21. gadsimtā pārvietošanās iespēju netrūkst: personīgais auto, motocikls, autostopi, satiksmes autobuss, protams, arī HC.LV rīkotais buss Rīga-Fonofests-Rīga.

Gundars Mēness (bildes - Santa Leimane)Vairākumam festivāla apmeklētāju pasākums sākās tam paredzētajā laikā – 5dienas (27.06.) vakarā, lai gan azartiskākie fani savu vietu „Uplandu” teritorijā ieņēma jau dienu iepriekš.

Festivāls kā jau festivāls – jaunieši, mūzika un izklaides, ar kurām mūziku apvienot.

Kā iesākās FF4? Ar masveida alkohola patērēšanu telšu pilsētiņā! Viens nedzēra nemaz, otrs iedzēra kādu aliņu acu gaišumam, taču diemžēl liela daļa apmeklētāju zaļo pūķi pielaida sev tuvāk, nekā gribētos, respektīvi, vai nu savu mēru neapzinājās, vai arī ar nodomu par visu varu centās to pārkāpt (es balsoju par otro variantu).

Narkotiku masveida izplūdi apsardzei izdevās ierobežot, taču atsevišķās kompānijās varēja sadzirdēt tādus vārdus kā „zālīte”, „LSD” u.c. Nebūsim naivi – vienā dienā pasauli neizmainīsi.

Apsardzes priekšā šoreiz cepuri nost – viņi bija ieradušies nevis parādīt, ka viņi ir īstie vīri, bet gan ļaut arī par tādiem kļūt pārējiem. Formastērpos tērptie vīrieši un sievietes bija neviens cits kā Latvijas Valsts Policija ar pašu Rīgas priekšnieku karognesēja lomā. Tika organizētas nemitīgas patruļas pa telšu pilsētiņu un festivāla teritoriju. Pat naktī apmeklētāji varēja justies droši, jo policistes ar suņiem pie sāniem novēroja telšu pilsētiņu gan no augšas, gan sāniem. Pateicoties stingrajai apsardzei, telšu apzagšanas gadījumu un publisku kautiņu skaits samazinājās līdz minimumam. Tā teikt, likumsargi bija sava uzdevuma augstumos.

Gundars Mēness (bildes - Santa Leimane)No mūzikas stilu viedokļa Fonofests aptvēra diezgan plašu klausītāju loku, jo bija ne tikai populārākie alternatīvās mūzikas paveidi, bet arī hiphops un klubu mūzika. Klausītāju ausis priecēja tādas latvju grupas kā Tesa, Soundarcade, Voiceks Voiska, S.I.L.S., All Day Long,, Astro’n’out, Backflow u.c. Šeit gan īpaši izcēlās grupas All Day Long trompetists un vokālists Sīgals, kurš publikas uzkurināšanai un sevis izklaidēšanai piekopa diezgan interesantu latviešu valodas stilu, kurā ietilpa visi krievu lamuvārdi no A-Z.

No ārzemju grupu vidus uz skatuves Fonofestā kāpa Grace Will Fall (viennozīmīgs publikas favorīts, kurš pulcēja vislielāko skatītāju pūli), Deadlock, New Deadline, Waterdown, Endrive, Stem, Deep Insight. Šoreiz bijām apmierināti gan ar mūzikas kvalitāti, gan kvantitāti. Neliela piebilde: laiks, kurš tika pavadīts, grupām nomainot un noskaņojot instrumentus, īpaši bungas, bija kaitinoši ilgs.

Pārtiku piedāvāja brīvdabas kafejnīcā: alus, kokteiļi, minerālūdens, sulas, tēja, kafija, šašliki, desiņas, kartupeļi un frī kartupeļi, aukstā zupa utt. Cenas bija normālas – 1 Ls par alus glāzi nav ne daudz, ne maz, taču kafija par 60 santīmiem un tēja par 50 santīmiem bija mazliet par traku.

Sports: Pludmales futbols, basketbols, volejbols, peintbols, bmx trase un Happy Herbal Harvest skeitborda rampa. Basketbolā un pludmales futbolā pirmās 3 labākās komandas saņēma balvas no ekstrēmo sporta preču veikala „Fans”.

Bezbiļetnieki? Fonofesta teritorijā ir diezgan grūti iekļūt pat tad, ja esi dienējis jūras kājniekos. Vairākas kārtas ar žogiem un plēvēm, sētas pusē elements, kas aizdzīs jebkuru „iešmaukt” gribētāju dzeloņdrāšu izskatā. Tie, kuri mēģināja tikt iekšā neviena nemanīti, tika pieķerti, un, manuprāt, vairs to nemēģinās darīt.

Kārlis Ķilkuts (bildes - Santa Leimane)Daļa jauniešu atrada labu veidu kā sevi apkaunot arī nepiedzeroties, uz pārvietojamo tualešu sienām „uztagojot” savus iniciāļus. Ir mākslinieki, kuri krāsu baloniņus un marķierus prot likt lietā, piemēram, pēc pasūtījuma veidojot grafiti zīmējumus uz automašīnām, motocikliem, ēkām, apģērba utt. Es jau nu savu grafiti neliktu apčurātā un piekakātā vietā, man vēl ir pašcieņa. Bet ir kāds, kurš vēlas izcelties. Žēl, ka tīrīt nost krāsu nāksies citiem, ne pašiem zīmētājam.

Festivāla viens no pamanāmākajiem mīnusiem ir izklaižu inteliģences paaugstināšanai trūkums. Mūzika un sports ir labas lietas, taču kultūru man negribētos norobežot ar šiem diviem vārdiem vien. Būtu jauki ar draugiem pasēdēt pie kādas galda spēles, apskatīt kādus zīmējumus vai fotogrāfijas/gleznas utt. ne tikai Rīgas parkos, bet arī Fonofestā. Ja labi gribētu, to varētu noorganizēt. Bet vai maz paši festivāla apmeklētāji vēlas festivāla laikā savu kultūras līmeni celt, es spriest negrasos.

Vēl mani neapmierina tas, ka telšu pilsētiņa ir ārpus festivāla teritorijas. Ar tādu lērumu apsardzes varētu nodrošināt arī visu pļavu, ne tikai pusi, respektīvi, teritoriju var paplašināt, apsardzi nepalielinot.

Kopības sajūtai prasījās pa kādai ugunskura vietai gan telšu pilsētiņā, gan festivāla teritorijā. Ugunskurs jau, protams, bija liels un jauks, tik atradās organizatoru sētā...

Visā visumā nebaidos teikt – viens no labākajiem visu laiku Latvijas teritorijā notikušajiem festivāliem. Organizatori, tā turēt!

43 коментариев Комментирование доступно всем.
deni2s, 30.06.2008. 21:27:51
Рейтинг комментария: 7.651

60 saņi par kafiju un 50 saņi par tēju tev šķiet par dārgu šādā pasākumā? Atbrauc uz Rīgu padzīvo, uzreiz domas mainīsies ;)

kas_te, 30.06.2008. 22:09:38
Рейтинг комментария: -3.773

Rīgā es zinu vietas, kur tēju var dabūt pa 10 un kafiju pa 15 santīmiem, bet jā, es saprotu, ko tu domā :)
Starp citu - tā bilde ar Kārli.. (love) :D

deni2s, 30.06.2008. 22:11:26
Рейтинг комментария: 4.101

Iemāci man ar tādas vietas :) Es tur pārcelšos uz dzīvi :D

kas_te, 30.06.2008. 22:13:23
Рейтинг комментария: -7.112

2 words - Centraljnjix oblasķi :D

olalala, 30.06.2008. 22:21:17 (ip:81.198.150.32)
Рейтинг комментария: 5.614

Man vispār vislabāk patika 1 un 2 fono,bija mierīgāk un arī nebija tik daudz mazu bērnu,kā šogad un protams arī emo,oj,mazi alkaholiķi.
bet man patika,jo maz lietoju alkahoku,bet toties daudz dejoju.
paldies,ceru,ka nākošgad būs vēl labāk.

p.s. es jums ieteiktu vietās kur pārdod alkaholu,pasākuma norises vietā,pārdot arī cigaretes,jo tak nevar no rīta sēsties pie stūres un braukt līdz statoelam,ja iepriekšējā vakarā dzēri,vienalga tev tas alkahols asinīs.
paldies :)

kas_te, 30.06.2008. 22:29:44
Рейтинг комментария: -8.101

Par cigaretēm.. Es pats pīpēju, un arī gribētu, lai pārdod uz vietas.. bet.. tur kkas nebuutuu laagaa. Nojauta saka, ka būtu problēmas.

miza, 30.06.2008. 23:02:46
Рейтинг комментария: 9.694

vārds no organizatoriskas puses - par ugunskuriem- ta saucamaja personala un lielas skatuves backsteidza bija ugunskurs prieks grupām, jo tika domats par vinu ertibam. telsu pilsetina nevareja taisit ugunskurus, jo tas neatbilda ugunsdrosibas noteikumiem.
festivals aug un attistas, un domaju, ka nakamgad sagaidisiet daudzus un dazadus parsteigumus gan ar ko mielot ausis gan acis gan kulturalas tieksmes. ;)

ed, 30.06.2008. 23:12:04
Рейтинг комментария: 15.025

vispār par FF4 mūziku runājot - nu baigi piesātināta ar metāliņu

kalvinators, 01.07.2008. 10:16:52
Рейтинг комментария: -9.501

Jā, Sīgals tiešām uzjautrināja! :D

puslaiks, 01.07.2008. 12:08:02
Рейтинг комментария: 6.5

man patika!

Sigals, 01.07.2008. 12:21:24 (ip:85.234.189.40)
Рейтинг комментария: 10.928

Parasti neko tādu nelasu un vēl jo vairāk k-ko sprēgāju pa raxtiem. Bet, te nu ir bišīt pārspīlēts... jo nu no A-Z es nedevu valjaa... biju pieklājīgs :) Tapēc nevajag apmelot!
Man liekas ka Bija Zaajbis! :D Turaas!

cekule, 01.07.2008. 13:33:55
Рейтинг комментария: -16.191

Galda speeles :D
NERD power!

cekule, 01.07.2008. 13:34:21
Рейтинг комментария: 7.027

un 1Ls alus tas irreali lēti!

tuunc?, 01.07.2008. 14:26:02
Рейтинг комментария: 21.535

telšu apzagšanas gadījumu skaits samazinājās līdz minimumam? Tu laikam joko. apzagaga gandrīz visu manu kompāniju un arī kaimiņus, un visapkārt to vien dzirdēju, ka kaut kam kaut kas nozagts. Goda vārds, nevienā festā tādu zagšanu nebiju redzējusi! Domāju, ka ja telšu pilsētiņa nebūtu nodalīta no festivāla teritorijas zagļu būtu mazāk.

Par spīti tam fests bij izdevies.
Un tēju dabūju pa 10 santīmiem, jo man bij līdzi sava tēja, prasīju tikai karsto ūdeni ;)

Deniss K, 01.07.2008. 15:40:50 (ip:87.110.121.89)
Рейтинг комментария: 13.696

pasaakums izdevies pielniibaa apsardze ideaala neuzspieda savas intereses maaceeja saprast visus kas ir apkaart!
Muuzika vislabaakaa kaada ir bijusi sho 4ru gadu laikaa!!!
Alkohols katrs apmekleetaajs izveelaas ko vinjsh ir atbraucis dariit dzert vai atpuusties klausoties labu muuziku , es izveelos peedeejo variantu ar muuziku.
Par zagshanu to var saistiit ar alkohola lietoshanu jo vairaak alkohola jo vairaak neuzmaniibas, neuzmaniiba neaiztaisam telti nenoliekam savas mantas dziljaak teltii, kas apgruutina to iznjemshanu utt...
manas atzinjas luuk, bet pasaakums pats par sevi ideaals man nav nekaadu miinusu ko uzskaitiit paldies organizaatoriem nu jau saaku gaidiit naakamo gadu!! :)

ginta-metallity, 01.07.2008. 16:27:52
Рейтинг комментария: -9.038

Es ar festivālu esmu apmierināta,jo atbraucu,galvenokārt,mūzikas dēļ,nevis alkohola vai kā cita pēc.protams,netrūka daudz tādu,kas atbraca piedzerties,bet tā jau ir katrā festā.Vienmēr būs kāds kas ar cenām nebūs apmierināts,bet ir taču arī alternatīva-ja nevēlies tērēt n-tos santīmus priekš dzērieniem,paņem tos līdzi pats no mājas.Tāpat arī ar pārtiku.Par to zagšanu teltīs nevaru spriest,jo man pat savas telts nebija līdz,atradu sev kompāniju,bet zagļi ir visur.manuprāt,tiešām festa telšu pilsētiņai nožogojums arī par ļaunu nenāktu,jo trakākie notikumi,galvenokārt tā paša alkohola dēļ,notika tieši tur.Žēl tikai,ka daudzi apmeklētāji bija tādi cūkas,kas pat neprata aiziet līdz miskastei un savus atkritumus meta kur pagadās...

Bet kopumā esmu ar festu pat vairāk kā apmierināta un nākamgad braukšu atkal.Vienīgi spranda gan vēl divas dienas pēc festa sāpēja...jā,grūta dzīve metālistiem...:D

kas_te, 02.07.2008. 01:24:54
Рейтинг комментария: -4.026

Siigal, tu joko, vai? Es varu nosaukt vismaz 10 krievu vārdus, ko pateici, it īpaši, pirms dalīji ēdiena kuponus. Neviens tevi neapmelo.

lelde.., 02.07.2008. 09:49:07
Рейтинг комментария: 9.175

festos zagshana ir kluvusi par tadu ka sava veida sportu. skumji bet ta ir.

kapl, 02.07.2008. 10:56:59 (ip:87.226.71.74)
Рейтинг комментария: 10.528

khe..peernajaa zveeraa uzlikaam paaris galda speeles, bet jau pirmajaa vakaraa viss bija salauzts, taa kaa shaubos vai taa ir laba doma.. sho kultuuru maajaas daram ;) nemaz nerunaajot par risku uzstaadiit gleznas.. nenoliksi jau vislaiku kaadu suni blakus, kas sargaatu..

loteens, 02.07.2008. 12:52:45
Рейтинг комментария: -1.171

Pasaakums bija labs.. vieniigi,draudzenei naacaas maajaas braukt bez mantaam,vinjai nozaga visu,no riita pljavas viduu atradaas draudzenes soma,kuraa vairs iekshaa nekaa nebija..

kas_te, 02.07.2008. 13:40:20
Рейтинг комментария: 6.135

Nu ja - labāk jau ir pagaidīt, kad apzog, un pēc tam gausties, nekā ielikt mantas glabātuvē, kuru organizatori bija sarūpējuši.

tuunc?, 02.07.2008. 15:36:28
Рейтинг комментария: -0.599

Ai, nu beidziet vienreiz par to savu mantu glabātuvi! Neuzskatu, ka mantu glabātuvē jānodod pilnīgi viss, kas tev ir - mugursoma ar drēbēm, guļaimmaisi, ēdiens utt. Izrādās, ka zog ne tikai vērtīgās mantas (telefonus, fočikus, naudu...)!

ginta-metallity, 03.07.2008. 17:08:14
Рейтинг комментария: -9.994

Piemēram,man mugursoma stāvēja vienu brīdi vispār telts ārpusē un neviens tai pat nepieskārās.Tā ka viss atkarīgs arī no tā,kādi cilvēki apkārt.Bet kopumā ņemot,tā zagšana ir vnk drausmīga,kas diemžēl notiek visos koncertos un pasākumos,ne jau tikai te.

miza, 04.07.2008. 17:29:07
Рейтинг комментария: 6.155

manuprāt, šī zagšanas problēma ir atkarīga no pašiem apmeklētājiem. nevajag dzert tik daudz, ja pēctam jāsūdzas, ka esi apzagts, bet patiesībā esi savas mantas nogrūdis kaut kur, bet kur nemaz neatceries!
gadījums iz dziives- svetdienas rita, pec festivala vacam atkritumus, pienak viens virieties ar meiteni, ko iepriekseja vakara redzeju gaaaaliga pali. virietis prasa vai neesam redzejusi sarkanu somu, vai dzirdejusi telefonu zvanam, vina meitai esot nozagta soma :D man sanaaca smiekli. atbrauc, piedzeries, pamosties un sauc tetinu, lai nak un mekle somu :D :D
deretu ari pasiem uznemties atbildibu par savam mantam, nevis to uzgruust citiem. tad kapec ir janem tik dargas mantas lidzi uz festivalu, ja esi atbraucis pielikties? ir jaizverte ari sava uzvediba...

yдалённый пользователь, 05.07.2008. 15:13:20
Рейтинг комментария: 1.833

brauc kails un bez nekā-toč zini,ka neapzags. :D
ne jau tikai tās vērtīgas lietas zaga. zaga visu ko varēja.
stulbi,ka nākošajā dienā brauc mājās,bez apaviem. :D
paldies dievam,ka man apzagšana gāja secen.
ptu-ptu.

apedtomatu, 06.07.2008. 20:13:14
Рейтинг комментария: 6.739

es jau nu riktīgi priecātos par kautko vairāk vai mazāk izglotojošāku.tām pašām foto iztādēm vai nousa spēli.
bet lielāko daļu manu draugu tas nekādīgi nerausta.

un atrastos urlas kas uzčurātu tam galdam virsū, un piezīmētu fotogrāfijām pimpīšus.

ikdiena. :)

lieliskais kārlis, 07.07.2008. 01:15:54
Рейтинг комментария: 2.305

Neviena urla iekšā negāja, un pieļauju, ka tās visas aktivitātes būtu pasākuma teritorijā.

visvaldis, 07.07.2008. 09:43:58
Рейтинг комментария: 6.46

mani pagarshgad apzaga tikai fonofesta.
shogad tadu urlu miestu neapmekleeju, un esmu bijis daudz citos pasakumus kur par zagshanu nau jauztraucas jo brauc tikai festivala apmekletaji newis swesha labuma mekletaji ;)

simeons, 07.07.2008. 19:18:52
Рейтинг комментария: -5.724

Forsais festinss x)

laukucaca, 08.07.2008. 20:18:02
Рейтинг комментария: 2.255

Nu nav tā zagšana tikai dēļ neuzmanības un tā,ka mēs savas mantas neatstājām mantu glabātuvē.

Nedzērām pilnīgi neko, telti kārtīgi aiztaisijām, somas arī labi tālu nobāzām. atnākam atpakalj- telts valjaa,pazudusi soma ar dreebeem un eedienu + veel divi guljammaisi. ;D

Bet kopumā patika, pat ļoti patika :]

he, 08.07.2008. 23:31:26 (ip:87.110.74.50)
Рейтинг комментария: 2.913

Ja atgriežas pie ne visai patīkama temata - zagšanas, tad jāsaka, ka pārsteidzoši bija, ka no draudzenes(kura nedzēra, tāpēc par dzērumā pazaudētām mantām variants šoreiz neies cauri) telts tika izzagts guļammaiss un no somas paņemts kosmētikas maciņš. Savukārt telefons un naudas maks, kas arī bija somā, palika savā vietā..

dveeseliite, 10.07.2008. 12:47:11
Рейтинг комментария: -4.272

pilniibaa piekriitu Visvaldim :)*

olgucz, 10.07.2008. 20:59:50
Рейтинг комментария: 2.378

un stubākais, ka zog nevērtīgās mantas. piemēram, mums teltī bija reāli noderīgas lietas - guļammaisi, aliņi, lietusmēteļi, ēdiens utt., bet paņēma manu kosmētikas maciņu, kurā bija vecs acu zīmulis, spogulītis un salvetes. kamōn..

tas gan bija sutas balsī. fonō bija riktīgā apsardze ar rekšiem un stekiem.
tiešām - mazāk dzert vajag.

kriksis, 13.07.2008. 15:55:33 (ip:217.199.106.202)
Рейтинг комментария: -0.044

Fests man patika, bet zagšana tiešām - unikāla. Lielā daļa manu draugu un paziņu palika bez kaut kādām mantām. Mazajā somiņā nesu līdzi visas manā uztverē vērtīgās mantas - fočiku, mobīlo un maku...un teltī zem guļammaisa bija viss pārējais. Piedodiet, atvainojiet - bet kāds prikols zagt drēbes, krelles, kosmētiku, pat apaksvelju un salvetes?! Nu ok, somā bija 3paciņas cigarešu :D Alkohols, kas nebija paslēpts, netika paņemts :) Tā ka par apsardzi es neko labu nevaru pateikt... Un bufete būtu varējusi strādāt arī 7dienas rītā, jo katastrofāli trūka padzeramā..un arī cigaretes varētu pārdot :) Viss paŗējais ok :)

kas_te, 24.07.2008. 15:09:57
Рейтинг комментария: 3.808

Tikšu pie materiāla, uztaisīšu dambretes galdu un kauliņus, paķeršu līdz. Par nousu- ideja nav slikta, bet atkarīga no laikapstākļiem.

Amenra, 28.07.2008. 21:32:40 (ip:78.84.95.40)
Рейтинг комментария: 0.018

ko nepieminēji cilvēkus, kuri Tev labsirdīgi apvaicājās, kā sokas ar rakstīšanu? ;D
es ceru, ka nejaucu. ;D

kas_te, 03.08.2008. 18:53:14
Рейтинг комментария: 3.927

Paldies arī labsirdīgajiem cilvēkiem. tie gadījumā nebija jaukie cilvēki no jaukās pretējās telts? :)
Starp citu.. lietus pievīla. Samērcēja tinti apmēram 6ām A4 lappusēm jeb visus pierakstus par muzikālo daļu :/ Iztiku bez.

miko, 12.02.2009. 09:11:14 (ip:62.63.146.10)
Рейтинг комментария: -1.481

b** stulbas visvaldi, skaties, ka pa muti nedabuu!!

kris pith, 06.05.2009. 09:17:40 (ip:195.13.163.18)
Рейтинг комментария: 0

nu, :D FF III bija tā saucamā televizōra spēle, bet ilgi arī neizkalpoja...
tomer bija jautri pašaudīties pa putniem vecajaa labajaa žiletonaa ar pistoles vadiibu rokās :D

robis25 (robis25@inbox.lv), 10.07.2009. 18:35:09 (ip:94.30.197.46)
Рейтинг комментария: 0

te ir video
http://www.youtube.com/watch?v=0FRLzdqcY88

Jamesalick (roma.proshin.59@mail.ru), 25.04.2017. 04:17:38 (ip:94.181.159.29)
Рейтинг комментария: 0

заказать продвижение интернет магазина логин скайпа pokras7777

ThomasBox (dina.progina@mail.ru), 27.03.2018. 04:34:17 (ip:37.112.30.169)
Рейтинг комментария: 0

заказать продвижение сайта 2016 логин в скайпе SEO PRO1

RichardZesse (Hauctillolymboxia@altrmed.ru), 14.04.2018. 06:28:35 (ip:37.113.15.104)
Рейтинг комментария: 0

заказать оптимизация сайта логин в скайпе SEO PRO1

Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список статей

Реклама
Поделись радостью
Nice web-site you have got %anchor_text (https://homecarenursingservices.com) here.

Latasha

Решения для тех кто хочет разменять квартиру, увеличить площадь и многое другое! E-mail: info@AlfaAgent.by; Сайт: https://AlfaAgent.by/obmen-kvartir

Davidres

Wow, stunning site. Thnx ... Here is my web blog ... x11 miner hardware (https://www.northamptonapl.org/search?search_api_views_fulltext=https%3A%2F%2Fx11dashminer.tumblr.com%2Fpost%2F610938775744413696%2Fprecisely-how-bitcoin-works)

CortneyВойтирегистрация