Indijas klasiskās mūzikas koncertu turneja visā Latvijā

Absolute Music Management, 20.11.2008., 14:46

Koncertu turnejas nosaukumam "Mīlestība un meditācija" ir īpaša nozīme Ziemassvētku gaidīšanas laikā, jo tā ir saskaņā ar noskaņojumu lielākajā cilvēku daļā.

Indijas mūzikas misija ir atvērt ļaužu sirdis, modināt tajos mīlestību un spēju dziļi izprast sevi un apkārtējo pasauli.

Šajos tumšākajos gadalaikos, no 28. novembra līdz 5. decembrim atskanēs spilgta un valdzinoša mūzika, kas ietver sevī siltumu un mirdzumu, temperamentu un pasaules vissenākās mūzikas filozofiju.

Indijas mūziku Latvijā mīl un uztver īpaši atsaucīgi. Tas nepārsteidz, jo Latvijas kultūra, valoda un tās garīgais mantojums daudzviet saskan ar Indiju, un tiem ir kopīgas saknes.

Pirmo reizi mūsu valstī Indijas mūzikas koncerti notiks 5 dažādās pilsētās - Liepājā, Cesvainē, Valmierā, Rīgā un Ventspilī.

Maģiskās tampuras pavadījumā Jūs saklausīsiet saroda izsmalcinātas un spēcīgās skaņas, atturīgus un dziļus pakhavadžas ritmus un spilgtās un aizraujošās tablas – pilnu Ziemeļindijas klasiskās mūzikas klasiskā ansambļa sastāvu.

Ustada Amdžad Аli Кhana māceklis, sarodists Akašs Sergejs Ancupovs Latvijā uzstājas bieži. Indijas mūzikas cienītāji viņu labi pazīst un mīl. Toties Radhe Šijamu Šarmu daudzi redzēs pirmo reizi, kaut viņš jau vienreiz uzstājies Rīgā un tika uzņemts ar sajūsmu.

Akaša koncerti – ir ļoti īpaša mūzikas pasniegšanas forma. Katrs Akaša koncerts - tas ir ne tikai muzikāls priekšnesums, bet arī dialogs, cieša saskarsme ar auditoriju, kur ikviens var uzdot jautājumu izpildītājam un saņemt uz to atbildi.

Dabā katra diena nav līdzīga cita citai un katru rītu mēs pārdzīvojam piedzimšanu no jauna. Arī Indijas klasiskā mūzika tiek rad  īta saskaņā gan ar diennakts laiku, gan gadalaiku un laika apstākļiem, gan tieši tiem cilvēkiem, kas klātienē bauda mūziku. Tāpēc var droši teikt, ka katrā pilsētā būs sava neatkārtojama programma un mūzika.

Vēl viens pārsteigums sagaida Valmieriešus, Ventspilniekus un Rīdzeniekus – jogas skolotāja un horeogrāfa Arņa Siliņa īpašs dejas veids – "Rāgas Deja".

Projektu producē Absolute musiс management, kas pēdējo 25 gadu garumā organizēja vai līdzorganizēja 90% no visiem Indijas klasiskās mūzikas koncertiem Latvijā.

Projektu atbalsta Indijas vēstniecība Latvijā.

Informācija par mūziķiem:

Akašs S. Аncupovs vairāk kā ceturtdaļu gadsimta ir veltījis Ziemeļindijas klasiskās mūzikas izpētei un izpildei. No 1986. gada viņš ir sarodista Ustada Amdžada Ali Hana māceklis, kas ir viens no pasaules dižākajiem mūziķiem. Vārds Akašs, kuru Sergejam Ancupovam devis skolotājs, precīzi raksturo viņa virzību mūzikā. Sanskrita vārds Akašs (Akaša) nozīmē: brīvs izplatījums, kosmoss, debess, ēters (pats smalkākais visuma pirmselements).

Šri Radhešijam Šarma
dzimis ģimenē, kurā vairākās paaudzēs ir bijuši mūziķi, kas spēlē pakhavadžu – senu indiešu sitamo instrumentu, ko izmanto mūzikas klasiskajā stilā - dhrupads. Pandit Totaram Šarma, Guru Svami Murapi Dhar un Pandit Purušotam Das bija Maestro skolotāji no Džaipuras klasiskās skolas pakhavadžas spēlē. Viņš pilnveidoja savu meistarību Adžradas tablas klasiskajā skolā. Tabla ir svarīgākais pavadošais instruments citā Ziemeļindijas klasiskās mūzikas stilā.

Arnis Siliņš (būs Valmierā, Rīgā un Ventspilī ) - horeogrāfs un jogas skolotājs, jaunas dejas virziena - rāgas deja – radītājs. (raga dance). Tas ir īpašs dejas veids, kuram par mūzikas pamatu kalpo dzīvs rāgas izpildījums. Tā kā rāga – ir mūzikas radīšana muzicēšanas laikā, nevis fiksētas kompozīcijas interpretācija, tad arī rāgas deja - unikāls žanrs, kas prasa mūziķu un dejotāju kopējo improvizāciju klasisko kanonu ietvaros.

Ludmila Žurkova - spēlē tampuru, bez kuras neizskan neviens klasiskais koncerts. Tampura Indijā – visuma skaņas simbols, visu klasisko formu neizrādīts pamats izrādītai skaņai.

Papildus skatīt: www.sarod.eu

28. novembrī- Liepājas Latviešu biedrības nams, 19.00 – 21.00
29. novembrī-  Cesvaines vidusskolas zāle, 18.00 – 20.00
30. novembrī- Valmieras Kultūras Centrs, 17.00 – 19.00
3. decembrī- RKTMC Mazā ģilde, 19.00 – 21.00
4. decembrī- Ventspils pilsētas domes Kultūras centrs, 19.00 – 21.00

Biļetes var iegadāties Biļešu Serviss kasēs un koncertu norises vietās.


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.





назад на список новостей

Реклама
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Поделись радостью
Hallo, ek wou jou prys ken.

RobertSax

Zdravo, htio sam znati vašu cijenu.

Robertunsab

Анкеты девушек равным образом юношей онлайн, в течение телеграм канале @wanowes

Antoniagloro


Войтирегистрация