Intervija ar grupu "Grondh"

P3 team, 24.11.2009., 01:01

4. decembrī, klubā "Melnā Piektdiena" notiks black metal mūzikas koncerts "Under the Black Metal Siege", tajā uzstāsies arī grupa "Grondh".

Pastāstiet vairāk par grupas rašanos!

Grupa radās 2007. - 2008. gadu mijā, kad arī sākās tās pirmie mēģinājumi. Tā kā decembrī tiks atzīmēta tās nu jau divu gadu pastāvēšana. Bet pašas rašanās iedīgļi stiepjas daudz senākā pagātnē ar vēlmi mūziku ne tikai baudīt, bet arī radīt. Likumsakarīgi, ka ar laiku domubiedri atrada viens otru un vienojās kopīgam mērķim tieši black metal radīšanai. Nekas īpašs manuprāt. Kā jau lielākā daļa grupu.

Uz šo dienu grupas sastāvs ir?

Hellgar - ģitāra, Tyran - ģitāra, Throner - vokāls, Hellhurl - bass un Krišjānis - bungas.

Nosaukuma izvēle – "Grondh"?

Nosaukumu aizguvām no J.R.R. Tolkiena darba, kurā šī vārda nozīme ir - tarāns, veseris. Izvēle krita uz viņu, jo vārda tulkojums ideāli sakrīt ar grupas idejisko būtību.

Grupa skan saspēlējusies – iepriekšējo grupu pieredze vai mērķtiecīgi mēģinājumi?

Kā jau minēju, divi gadi nepārtrauktu mēģinājumu un darbs pie pašu materiāla radīšanas. Protams, grupas dalībnieku pieredze projektos kā "Velna Krusti" un "Ocularis Infernum" arī ir ļoti nozīmīga. Kaut gan dažiem no mums šī tomēr ir vienīgā pieredze.

Apgrieztais krusts – mikrofona statīvs izskatās iespaidīgi, par ko kompliments,
skatuvei raksturīgās cūku galvas arī būs gaidāmas?

Paldies! Es uzskatu tā - jo trakāk, jo labāk! Tā kā nākotne sevī glabā daudz jaunu un labu pārsteigumu!

Jūsu pirmais koncerts bija "Disco At The Morgue" pasākuma ietvaros, kur nospēlējāt pārliecinoši labi un drusku vēlāk "Black Magic Tour" Igaunijā, kopā ar "Ocularis Infernum", "Dark Domination" un igauņu grupām – padalieties iespaidiem!

Pašlaik ir tikai tie labākie. Laba atsaucība no klausītājiem un pozitīvas atsauksmes dod lielāku cīņas sparu, bet līdz ar to arī lielāku atbildību, lai neliktu nevienam vilties.

Kā uzņēma igauņi? Cik daudz alkohola ir vajadzīgs grupai uz vienu koncertu?
Kādi kuriozi?

Pirms koncertiem Igaunijā mūs baidīja ar stīvu un grūti pavelkamu publiku, bet līdz ar pirmo koncertu Tallinā viņi pierādīja pretējo un uzņēma mūs ļoti atsaucīgi. Patīkami redzēt, ka pat klausītāji atnāk uz koncertu corpspaintā! Hellyeah!
To alkohola daudzumu izskaitīt ir neiespējami, he he! Galvenais lai ir tik daudz, lai varētu nospēlēt labu koncertu, bet pēc uzstāšanās vairs pat nav jēgas skaitīt, jāizbauda vakars par visiem 100%. Un ne vienmēr tas slēpjas alkoholā.
Visjautrākais bija uzdot igauņu meitenēm jautājumu - "Kā ir 12 mēneši igauniski?" Atbilde vienkārši graujoša - "cocks taste good!"

Ideoloģija – noliedzot jebkādu reloģiozitāti, kas jāsaprot, ka noliedzat jebkādu baznīcu un reliģijas ietekmi uz ikdienu?

Reliģijai neapšaubāmi mūsdienās ir ļoti liela ietekme uz cilvēku ikdienu un domāšanu, pret ko tad arī iestājamies. Reliģija, manuprāt, ir visidiotiskakais cilvēces izgudrojums. Tā cilvēcei ir sniegusi daudz laba, bet darījusi ļaunu daudz lielākos apmēros, nekā mēs pat spējam iedomāties. Un vislielākais zaudētājs ir pats cilvēks, kurš šādā veidā padodas gļēvumā, utopiskam un ignorantam dzīves redzējumam, nemaz nemēģinot rast patiesas atbildes uz eksistenciāliem jautājumiem.

Kā ar sātanismu un okultismu? Vai grupa nodarbojas ar tumšajiem rituāliem un velna dzīrēm?

Neviens no mums neatzīst augstāku būtņu eksistenci, vai tas būtu dievs, sātans vai šiva. Sātans priekš mums ir tikai idejas tēls. Ideoloģisku un filozofisku atziņu sistēma zem simboliska nosaukuma. Līdz ar to mēs nepiekopjam nekādus reliģiskus vai okultus rituālus. Sātanisms manā izpratnē ir nepārtraukta paša individuālisma attīstība, kā mērķis ir maksimāli pietuvoties pārcilvēka - necilvēka būtībai.

Par ko ir lirikas? Un koncepts?

Lirikas tad arī ir par šīm sātanisma atziņām - klaji izaicinošas un antireliģiskas. Katras dziesmas lirika sniedz ieskatu sātanisma būtībā, kādu mēs redzam šo pasauli un kādu mēs viņu vēlamies redzēt un mainīt.

Dzirdēju salīdzinam Jūs ar "Marduk", kā pašiem liekas, kas jāmin, lai saprastu, ko spēlē un kas ir "Grondh"?

Diemžēl šaubos, vai tas būtu veiksmīgākais salīdzinājums. Līdzības ar zināmām grupām ir jaušamas, bet nosaukt kaut ko konkrētu atturēšos, lai ar to nodarbojas kritiķi un klausītāji. Mēs pašlaik tieši strādājam pie sava individuāla skanējuma izstrādes, kas arī nes un nesīs augļus nākotnē. Bet pamats mums ir 90to gadu Black metal, kuru mēs izpildām savā izpratnē par šo mūziku.

Kara pieteikums mūsdienu sabiedrības vērtībām un to sistēmai – par kurām vērtībām iet runa?

Morāli ētiskās vērtības. Visa rietumu kultūra ir balstīta uz kristietības, līdz ar to uz Bībeles vērtību sistēmas. Daudzas šīs atziņas ir patiešām labas, bet lielākoties viņas ir cilvēka brīvību ierobežojošas vai pat iznīcinošas. Sabiedrībā valdošais stereotips, ka nereliģiozs cilvēks ir amorāls, ir vienkārši nonsens. Runa ir par patiesām dzīves vērtībām, lai arī cik nepatīkamas viņas būtu. Cilvēks piedzimst, vairojas un nomirst. Tas arī viss! Nekādu melu par dieva, pēcnāves dzīves, paradīzes vai elles eksistenci! Pasaule ir milzīgs haoss, kurā mums ir dots laiks dzīvot! Vērtības, kuras mums ļauj nodzīvot mūsu dzīves brīvi un patiesi, nevis dzīvi vienkārši noeksistēt cilvēka potencionāla necienīgā veidā.

Corpsepaint – daudzas grupas ir atteikušās no tā izmantošanas, Jums tas koncertos ir, pamatosiet?

Black metal ir ideja un mūzika, un ar visu tam izrietošo atribūtiku, tai skaitā arī corpsepaint un spaiki. Tik vienkārši!

Ko paši klausieties un ieteiksiet citiem paklausīties?

Katrs no mums ir individuāls, bet Black metal mūzika mums ir vienojoša vērtība. Labas mūzikas pasaulē ir maz, tai skaitā arī Black metālā. Bet personīgi es varētu ieteikt "Slagmaur", šiem puišiem ir kolosāla izdoma. Kaut gan katrs no mums jau ieteiktu kaut ko citu.

Latvijas skatuve - ?

Brīžiem jau šķiet, ka mums te skatuve ir krietni panīkusi, it sevišķi Black metālā. Citi sūdzas par krīzi, bet tieši viņā arī saskatām lielas iespējas. Tāpēc, kurš tad cels sunim asti, ja ne pats? Un tiešām ceram sagaidīt jaunas apvienības rodamies arī nākotnē, lai mums pašiem šeit, Latvijā, būtu, ar ko lepoties.

Studijas darbus neplānojat? Albumu?

Krīzei, protams, ka ir arī savi mīnusi, ha ha! Bet nu šoziem norisināsies intensīvs darbs vairākās jomās. Darbs pie mājas lapas izveides, kā arī, protams, darbs studijā pie taustāma materiāla, ko būs iespējams nobaudīt līdz ar mājas lapas un myspace profilu palaišanu tīklā.

4.decembrī spēlēsiet "Under The Black Metal Siege", Melnajā Piektdienā –
Būs kas īpašs?

Būs gan! Pašlaik neko vairāk neteikšu. Nāciet un apskatiet paši.

Un nākamie koncerti?
Un kas jākontaktē, ja vēlas Grondh klātbūtni vietējās baznīcas restrukturizācijas pasākumā?

Spēlēt pašu mājās ir kaut kas īpašs, un gūt atsaucību pašu mājās ir vispatīkamākais, tā kā nākotnē noteikti gaidāmi vēl koncerti, bet uz doto brīdi nekas konkrēts vēl nav ieplānots.
Un, ja ir nepieciešams kāds, kas pasniegtu uguni, sakontaktēt ir iespējams caur grupas myspace profilu.
 


7 коментариев Комментирование доступно всем.
uskumurgs, 11.12.2009. 11:36:30 (ip:78.84.163.230)
Рейтинг комментария: 0

pie vellna, kas tas bija?

H.Strapāns, 14.12.2009. 18:25:31 (ip:159.148.50.130)
Рейтинг комментария: 0

tas bija visīstākais pizģecs uz kociņa.
bet kvalitatīvs!

ed, 14.12.2009. 19:05:58
Рейтинг комментария: 0

Foršs sastāvs, :D Hellgar, Tyran, Throner, Hellhurl un Krišjānis.

santaklausa paduse, 19.12.2009. 10:19:18 (ip:159.148.56.33)
Рейтинг комментария: 0.026

bļek metal = atstoj

endo, 04.01.2010. 17:00:25
Рейтинг комментария: 0

Grupa skan saspēlējusies. :D

Hilario Townson (townson.hilario@yahoo.com), 16.02.2019. 10:16:26 (ip:170.239.106.158)
Рейтинг комментария: 0

www.seozv.com - 香港SEO-是由風隨行SEO公司团队所建立,提供最新SEO优化技术和SEO培训,SEO教程以及黑帽SEO技术最新资讯!

立志于做优秀的企业技术与营销服务商。一个集品牌咨询、品牌设计、技术开发、售后服务为一体的专业团队。

<a href="https://www.seozv.com/">seo培训</a>
<a href="https://www.seozv.com/">seo教程</a>
<a href="https://www.seozv.com/">黑帽seo技术</a>
<a href="https://www.seozv.com/">整站seo</a>
<a href="https://www.seozv.com/">谷歌seo</a>
<a href="https://www.seozv.com/">百度seo</a>

Selene Behrends (behrends.selene@gmail.com), 09.04.2019. 22:05:51 (ip:1.4.221.141)
Рейтинг комментария: 0

1) 無所不在:
貫穿大灣區無論餐飲、零售、百貨、超市、便利店、景點、醫療、政府服務等多種場景的智慧生活體驗也能用小程式境內外一一實現便利化
2) 多維商務功能延伸:
門市預約、買票、訂台、分銷、團購、抽獎、行銷遊戲、商、即時定位!
3) 自帶推廣:
開通附近的小程式後,五公里範圍內的微信用戶都能看到你,助企業搶佔流量紅利
4) 觸手可及,用完即走:
微信小程式無需下載安裝即可使用,以最低成本便利用戶
5) 微信搜索:
配合關鍵字讓公司、實體店曝光在全國微信用戶面前
6) 成本更低:
開發小程式費用相對開發APP或建設網址低,大大降低運營成本
7) 公眾號+小程式完美結合:
公眾號提供內容為小程式進行導購,小程式則負責商品交易及相關服務
8) 提高消費者意欲:
保障消費者,每個小程式都經過嚴格審批流程,以便用家可放心消費!
9) 行業模版選擇:
垂直的行業解決方案,滿足廣泛的業務需求
立即查詢
電話: +852 34603438

Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список интервью

Реклама
Поделись радостью
Thanks for offering these awesome information. Here is my web page :: 강남 출장마사지 (https://twitter.com/TripGangnam)

Cerys

Great website! It looks extremely expert! Sustain the great work! Look into my site; території україни виявлено в (https://histua.com/istoriya-ukraini/pervisna-doba/stoianky-pervisnykh-liudei-po-periodam-na-terytorii-ukrainy)

Stacie

먹튀검증 먹튀사이트 (https://mtpolice.kr/) 먹튀폴리스입니다. 먹튀폴리스는 신규는 물론 오픈된 먹튀사이트를 철저히 먹튀검증하여 먹튀없는 시대를 만들어가고 있습니다. 먹튀폴리스를 사랑하는 여러분의 많은 호응바랍니다. 여러분의 충실한 먹튀검증 사이트가 되도록 노력하겠습니다.

YvonneВойтирегистрация