Jūlijā notiks pirmais Operetes festivāls Latvijā

Agija Ozoliņa-Kozlovska, 15.05.2015., 15:38

Koncerti un tikšanās ar iemīļotiem solistiem, muzikāli teatrāls uzvedums bērniem un valšu vakars – tas viss notiks pirmajā Operetes festivālā Latvijā, kas norisināsies pašā vasaras vidū – 18. jūlijā Ikšķilē – pilsētā, kas šogad atzīmē 830. jubileju.

Jūlijā notiks pirmais Operetes festivāls LatvijāKoncertos piedalīsies solisti Sonora Vaice, Ingus Pētersons, Nauris Indzeris, Marlēna Keine, Dainis Skutelis, Jolanta Strikaite, dejotāji, orķestris un citi. Festivāla režisors – Valdis Lūriņš, muzikālais vadītājs un diriģents – Guntars Bernāts.

Operete atdzimst Latvijā!

"Pasaulē operetes festivāli ir ļoti populāri, tādi notiek arī tepat kaimiņvalstīs. Tādēļ esmu priecīga, ka Operetes festivāls beidzot notiks arī Latvijā. Vēsturiskajā Ikšķiles kultūras telpā ar Operetes festivālu vēlamies ienest pasaules elpu, prieku, radīt svētkus un jaunu tradīciju Latvijā, kas nākotnē kļūtu par mākslinieciski nozīmīgu kultūras fenomenu," stāsta Latvijas Operetes fonda valdes priekšsēdētāja Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Latvijā notiek daudz un dažādi festivāli un svētki. Nozīmīgu vietu tajā ieņem operas žanrs, dažādi muzikālie brīvdabas uzvedumi. Taču viena vieta šajā piedāvājumā jau gadu desmitu garumā ir palikusi tukša un tā ir operete! Bet tieši operetes žanrs ir visvairāk piemērots brīvdabas videi un atmosfērai. Tas ir kā radīts vasaras atpūtai, priekam un svētkiem!

"Tie būs skaistas, skatītāju iemīļotas mūzikas un jautras kopā būšanas svētki visām paaudzēm – gan lieliem, gan arī maziem," ir pārliecināts festivāla režisors Valdis Lūriņš.

Daudzveidīga programma:

  • Operetes festivālu 18. jūnijā plkst. 12.00 ieskandinās labdarības koncerts–veltījums Operetes teātra Latvijā atdzimšanai – "Ar mīlestību" Ikšķiles luterāņu baznīcā. Biļešu cena iepriekšpārdošanā 4 eiro, koncerta dienā 5 eiro. Koncerta ienākumi un savāktie ziedojumi tiks lietoti skaņas aparatūras iegādei Operetes trupas vajadzībām.
  • 7 km attālajā Tīnūžu muižas pagalmā notiks muzikāli-teatrāls uzvedums bērniem "Paukojam un Šmaukojam", kas veltīts izcilā latviešu melodiķa, komponista Arvīda Žilinska 110. jubilejai. Uzveduma sākums plkst. 14.00 Uzvedumā skanēs daudzas tagadējo mammu un tētu iemīļotas dziesmas – "Lelles jaka", "Kaķīts mans", "Rīta rosme", "Dziesma par slinko Jānīti" un daudzas citas, speciāli mūsdienīgi aranžētas šim uzvedumam. Uzvedumā piedalās operetes solisti, dejotāji un orķestris. Biļešu cena iepriekšpārdošanā 8 un 10 eiro. Tie, kuriem nav savs transports uz Tīnūžiem no Ikšķiles varēs nokļūt ar speciāli norīkotu autobusu.
  • Atcerēties bijušo valsts Rīgas Operetes teātri, kas šogad atzīmētu 70 gadus, tikties ar savulaik iemīļotajiem operetes solistiem, raudzīties Latvijas operetes nākotnes aprisēs un risināt draudzīgas sarunas pie kafijas tases varēs plkst. 16.00 Ikšķiles kultūras namā.
  • Savukārt, skaistākās operešu melodijas iemīļotu solistu izpildījumā un vasaras vakara romantiku ikviens aicināts baudīt svētku kulminācijā – Galā koncertā Ikšķiles estrādē. Tā sākums plkst. 20.00. Koncertā skanēs gan komponista Arvīda Žilinska operešu mūzika, gan arī skaistākās melodijas no pasaules operetes pūra – Johanna Štrausa, Imres Kālmana, Franča Lehāra, Ričarda Rodžersa un Leonarda Bernstaina operetēm un mūzikliem. Biļešu cena iepriekšpārdošanā 10 – 25 eiro.
  • Svētki noslēgumā plkst. 23.00 – Valšu vakars Ikšķiles estrādē, kurā ikviens J.Štrausa un citu slavenu valšu komponistu mūzikas pavadībā varēs izdejoties pēc sirds patikas! Garlaikoties neļaus arī Operetes orķestra spēlētās polkas un galopi! Ar Galā koncerta biļeti ieeja Valšu vakarā bez papildus maksas.

Festivāla režisors – Valdis Lūriņš, diriģents – Guntars Bernāts, horeogrāfs – Alberts Kivlenieks, kostīmu māksliniece – Jurate Jurjāne-Silakaktiņa, scenogrāfs – Oskars Dreģis, producente – Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Operetes festivālu rīko Latvijas operetes fonds sadarbībā ar Ikšķiles novada domi.

Latvijas operetes fonds apvienojot profesionālu mākslinieku un sabiedrības centienus, veido Latvijā operetes teātri ar pilnvērtīgu trupu, orķestri un telpām. Operetes izrādes regulāri notiek Rīgā, kultūras pilī "Ziemeļblāzma".

Biļetes jau pieejamas Biļešu paradīzes kasēs www.bilesuparadize.lv. Tālrunis informācijai un rezervācijām 25123145 vai e-pastā operetesfonds@gmail.com.

Vairāk: www.operetesfonds.lv, facebook.com/LatvijasOperetesFonds un draugiem/operetesfonds.


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Поделись радостью
Remarkable! Its really amazing post, I have got much clear idea about from this article. My web blog; replacement double glazed windows romford (https://wikidot.win/wiki/Four_Ways_You_Can_Replacement_Windows_Romford_Like_Oprah)

Lesley

Very nice depth . https://hearthis.at/elreviewz77/

review sites

Many thanks, this site is very beneficial. Here is my webpage :: free adult sex chat rooms (https://supergirls24.com)

CerysВойтирегистрация