Koncertu tūres „Nē - narkotikām”

Brigita Zariņa, 02.07.2008., 16:45

Šī gada jūlijā sadarbībā ar Rīgas atkarības profilakses centru, Eiropas Komisijas pretsmēķēšanas kampaņu HELP: Par dzīvi bez tabakas un biedrību Jauniešu konsultācijas jau otro gadu norisināsies koncertu tūre „Nē - narkotikām” ar Latvijā populāriem mūziķiem, tādiem kā Jenny May, Emi, Gain Fast, Device un Triānas Parks.

Pagājušā gada jūlijā „Neatkarīgā mūzikas producentu grupa”, kas jau vairāk kā astoņus gadus organizē daudzu Latvijā populāru grupu koncertus un diskotēkas, sadarbībā ar „Rīgas atkarības profilakses centru'' organizēja koncertu tūri - akciju „Nē narkotikām'' ar grupu `'Device'', `'Z-scars'' un `'Fors'' piedalīšanos.

Šogad koncertu tūre - akcija norisināsies 5 Latvijas pilsētās:

Limbažos - 5.jūlijā, Tukumā - 11.jūlijā, Jēkabpilī - 12.jūlijā, Madonā - 18.jūlijā un Aizkrauklē -19.jūlijā. Tajā piedalīsies mākslinieki - Gain Fast, Device, Logo, Jenny May, Emi un Triānas Parks. Akcijas sadarbības partneri šogad ir „Rīgas atkarības profilakses centrs”, Eiropas Komisijas pretsmēķēšanas kampaņas Help organizētāji un biedrība „Jauniešu konsultācijas”.

Akcija "Nē narkotikām!" būs vienlaicīgi izklaidējoša un izglītojoša. Tūre notiks lielākajās Latvijas estrādēs un tajās piedalīsies jauniešu vidū populāras grupas, dīdžeji un mākslinieki, kuri ne tikai sniegs koncertus, bet arī rādīs piemēru akcijas apmeklētājiem - ka ir izvēlējušies dzīvi bez atkarības un aicinās aizdomāties par šo 21.gadsimta traģēdiju. Pasākuma vadītāja būs Liene Zostiņa. Koncertu laikā darbosies arī Help busiņš, kurā jauniešiem būs iespēja izmērīt kaitīgās oglekļa monoksīda jeb tvana gāzes (Co2) līmeni organismā (līdzīgi, kā mēra alkohola koncentrāciju izelpā), tādejādi, uzskatāmi redzot smēķēšanas un pasīvās smēķēšanas sekas. Būs pieaicināta Pašvaldības policija, kura pastāstīs par kriminālatbildību, lietojot atkarību izraisošas vielas.

Pirms koncerta katrā pilsētas kultūras namā plkst.17:00 tiks demonstrētas filmas - „Nāves mušpapīrs” un „Dzīves derīguma termiņš”, kuras jaunieši varēs noskatīties par brīvu.

Koncertu tūres - akcijas mērķis ir aktualizēt jautājumus par narkomānijas izplatības dinamiku jauniešu vidū. Koncertu - akcijas laikā mūziķi diskutēs ar jauniešiem par šo tēmu, aicinās jauniešus meklēt citas atpūtas iespējas bez apreibinošām vielām un mēģinās jauniešiem likt aizdomāties par šo smago problēmu.

Narkomānijas izplatības statistika ir tiešām biedējoša. Ar katru gadu samazinās vecums, kurā jaunieši izmēģina kādu no narkotiskām vielām, aizvien vairāk pieaug to lietotāju skaits. Tāpēc galvenais šīs akcijas uzdevums bija likt tieši skolu jaunatnei aizdomāties, kas ir narkomāns un narkomānija kā tāda, ko cilvēks var pazaudēt, iebrienot šajā viltīgajā muklājā.

Izvēlies vitamīnu, nevis amfetamīnu!

Nāves MušPapīrs

Filma ir par 17 gadu vecu puisi Kārli, kurš filmēšanas laikā nokļūst cietumā. Par viņa ikdienu, konfliktiem ar vecākiem un nodevību. Par bezizejas situāciju. Pusgadu pēc filmas uzņemšanas Kārlis sācis ārstēties. Savu pieredzi ar narkotikām atklāj populārs mūziķis un 16 gadu veca meitene. Filma parāda heroīnu pārdozējušus jauniešus, kuri bezpalīdzīgi guļ uz ielas. ''Heroīns prot gaidīt,'' tā saka viens no filmas galvenajiem varoņiem.

Dzīves Derīguma Termiņš

Turpinājums pirms astoņiem gadiem filmā Nāves mušpapīrs sāktajam stāstam par dzīvi narkotiku atkarībā. Tā stāsta par to, kas astoņos gados noticis ar iepriekšējās filmas varoņiem, aicinot sabiedrību neaizmirst, ka narkomānija ir tepat līdzās un var skart ikvienu.


4 коментария Комментирование доступно всем.
Pinnka (pinnka@inbox.lv), 05.07.2008. 14:32:42 (ip:89.201.126.99)
Рейтинг комментария: 0

Un cik šitais pasākums maksā ?

apedtomatu, 06.07.2008. 19:56:04
Рейтинг комментария: 0

savā ziņā interesanti.

Vija (kapseta88@inbox.lv), 07.07.2008. 22:50:25 (ip:77.95.161.94)
Рейтинг комментария: 0

jap gribeetos zinaat cik jaamaksaa par to kas buus estraadee

Deidy, 15.07.2008. 16:43:41 (ip:212.70.161.89)
Рейтинг комментария: 0

saakot no 5 ls ieeja ;o

Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Поделись радостью
Hi there We have just checked your hc.lv for the ranking keywords and found that you could use a boost. If interested in getting more out of your organic efforts, kindly email us: support@digital-x-press.com thanks SEO X Press Team

Neva Brunson

Somebody necessarily assist to make significantly articles I would state. That is the very first time I frequented your website page and so far? I amazed with the analysis you made to make this particular publish incredible. Magnificent job!

Larryhoaby

Discover the best ever for free!

StanleySomВойтирегистрация