Liepājas Simfoniskā orķestra koncertā nezināmais taps zināms

Gundars Venens, 25.01.2008., 12:17

Liepājas Simfoniskais orķestris Imanta Rešņa vadībā kopā ar austriešu vijolnieku Mario Hossenu Liepājas teātrī sniegs koncertu "Nezināmais-zināmais".

Ar vērienu un panākumiem 18. janvārī izskanēja grandiozais koncerts "Mālera Triumfs", kurā Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi kopā ar valsts akadēmisko kori "Latvija" un solistiem Imanta Rešņa vadībā izdzīvoja Gustava Mālera 1. un 2. simfoniju. Jau februārī tiek gatavotas divas atšķirīgas koncertprogrammas, bet marts jau tradicionāli ir pianisma zvaigžņu parādes laiks, jo no 9. līdz 16. martam Liepājā notiks 16. "Pianisma Zvaigžņu Festivāls".

8. februāra koncertam Liepājas teātrī dots nosaukums "Nezināmais-zināmais", kas iezīmē atskaņojamo koncertprogrammu, kurā atrodama gan populāra un ļoti pazīstama mūzika, gan jauni vārdi un pirmatskaņojumi Latvijā.

Kā solists koncertā aicināts muzicēt austriešu vijoļvirtuozs Mario Hossens, kurš atskaņos vijoļmūzikas leģendas Džuzepes Tartīni (1692-1770) slaveno sonāti "Velna trilleris" aranžējumā vijolei un stīgu orķestrim, kā arī mūsdienu austriešu komponista Rainera Bišofa (1947) pirms sešiem gadiem rakstīto vijoļkoncertu "Ākstīgais ūpis" ("Der Narrische Uhu").

Programmā ietverta arī izcilā poļu komponista Andžeja Panufņika (1914-1991) "Sinfonia Sacra", kas Latvijā izskanēs pirmoreiz, bet koncertu noslēgs pazīstamais Pētera Čaikovska (1840-1893) meistardarbs "Itāļu kapričio".

Biļetes (Ls 3 - Ls 10) no 24. janvāra var iegādāties Liepājas teātra un t/c "Ostmala" kasēs.

0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Поделись радостью
Great beat ! I wish to apprentice while you amend your web site, how could i subscribe for a blog site? The account aided me a acceptable deal. I had been tiny bit familiar of this your broadcast provided vibrant transparent concept

GlennTiX

Thanks a lot! This a impressive internet site. my website: %anchor_text (https://www.yomart.store/user/profile/26551)

Sofia

Keep up the good work and generating the crowd! Also visit my website %anchor_text (https://www.forexpeacearmy.com)

GabrielaВойтирегистрация