Mežaparka roka festivālā uzstāsies Zemfira

Levs Berezins, 17.06.2015., 10:36

Roka konvencijas "Cojs ir dzīvs!" organizētāji ziņo par izmaiņām festivāla galveno dalībnieku sastāvā.

Mežaparka roka festivālā uzstāsies ZemfiraIepriekš pieteiktajām grupām "Alisa", Vjačeslavs Butusovs un "Ju-piter", "Cement", "UpSent", "RadioLIFE", "Igri" (bij. "Strannije igri") un "F.P.G." pievienojusies leģendārā un neatkārtojamā Zemfira.

Dziedātāja, kura sniedz ne vairāk kā piecus koncertus gadā, speciāli atlidos uz Rīgu, lai akustiskajā versijā izpildītu grandiozu koncertu – Viktora Coja un savas labākās dziesmas. Festivāla programmu drīz papildinās vēl vairāki slavenu izpildītāju vārdi.

Lielākais krievu rokmūzikas festivāls Baltijā notiks brīvā dabā vienā no skaistākajām estrādēm Baltijā – Mežaparkā, Rīgā.

Zemfiras koncerti ir tikpat reti, cik tie katru reizi ir unikāli. Jau 2000. gadā dāvājusi pasaulei savu slaveno hītu "AIDS" ("Спид"), tad satriecošo platīna albumu "Piedod man, mana mīla" ("Прости меня моя любовь"), zvaigzne uz kādu brīdi pieklusa, lai pēc tam iedegtos ar neticamu spēku. Mūzika kļuva pieaugusi un vienlaikus tik silta, saviļņojoša un maiga ar praktiski nevainojamu skanējumu. Un tagad pievienojiet prātam neaptveramo izpildītājas enerģiju un Jūs iegūsiet ideālu roka kokteili.

Nav jēgas uzskaitīt vai minēt, ko dziedās Zemfira 8. augustā savā 45 minūšu garajā akustiskajā priekšnesumā! Jebkurā gadījumā tas būs unikāls notikums, kuru nevar laist garām neviens īsta roka cienītājs.

Savu pēdējo koncertu Rīgā, kuru skatītāji uzņēma ļoti atsaucīgi, dziedātāja nobeidza ar vārdiem: "Rīga, es vienmēr esmu zinājusi, ka Jūs esat sasodīti labi!" un solīja atgriezties. Un viņa ir atgriezusies!

1990. gada 15. augustā, pulksten 12.28 mūzikas pasaule traģiski zaudēja vienu no lielākajām un leģendārākajām krievvalodīgās telpas personībām. Latvijā pie Tukuma, šosejas "Sloka-Talsi" 35. kilometrā autokatastrofā gāja bojā Viktors Cojs. 

Šis mākslinieks visai padomju un postpadomju telpai bija vairāk nekā "Scorpions" "Wind of Change" un viņš apturēja laiku ilgāk un asāk nekā Kurts Kobeins. Mēs visi izjūtam šo zaudējumu, pat vai it īpaši 25 gadus pēc viņa bojāejas. "Cojs ir dzīvs!" nav vienkārši sauklis, gaisā izskanējusi frāze, šajā īsajā sauklī iemiesojušās jau ne vienas vien paaudzes nesavtīgi mīlošu un uzticamu pielūdzēju sāpes un cerības.
Viktora Coja un grupas "Kino" fani var būt 50 vai 15 gadus veci, viņa dziesmu teksti nav zaudējuši savu aktualitāti, dažreiz pat šķiet, ka tie ir kļuvuši vēl jutekliskāki nekā izklausījās tajos tālajos gados, unikālais balss tembrs, "nedaudz skandējošā" izpildījuma maniere un līdz asarām iemīļotais romantiskā varoņa tēls ir iespiedies miljoniem cilvēku sirdīs.

8. augustā, 25 gadus pēc Viktora bojāejas, Mežaparkā, Rīgā, tikai dažus desmitus kilometru no dzejnieka un dziedātāja bojāejas vietas notiks Viktora Coja piemiņai veltīta zvaigžņu roka konvencija. Mūziķi, kuri mūsdienās iemieso visu postpadomju roka spektru, kuri pazinuši Coju un kopā ar viņu uzstājušies uz vienas skatuves, un kuri vienkārši mīlēja dižo mākslinieku, lielā festivālā daudzu stundu garumā dziedās grupas "KINO" dziesmas un savas galvenās dziesmas viņam par godu, bet tie, kuri nevarēs ierasties Rīgā, atcerēsies viņu televīzijas tiešraidē no dažādām pasaules malām.

Pirmo reizi Rīgā, stadiona versijā būs dzirdama Konstantīna Kinčeva "Alise", kā arī būs iespēja redzēt un dzirdēt vienu no grupas "Kino" līderiem Juriju Kasparjanu, kurš šobrīd strādā kopā ar Butusovu. Dalībnieku pirmajā sarakstā ir arī Oļegs ..., leģendārie Rīgas rokkluba dalībnieki – grupa "Cement" un populārie Latvijas "UpSent" un Maskavas "RadioLIFE". Pie mums atgriežas Pēterburgas rokkluba dalībnieki – Sologuba "Strannije igri" (šobrīd jaunā veidolā vienkārši "Igri", kā arī pirmo reizi Rīgā visneiespējamākā pankgrupa " F.P.G.". Festivāla programma joprojām papildinās un pēdējie tā dalībnieki taps zināmi vien dažas dienas pirms festivāla.

Viss par festivālu: www.rigafest.com.


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Поделись радостью
You have got incredible knowlwdge these. Also visit my webpage - %anchor_text (https://hongphong.gov.vn/du-lich/cac-bai-tam-o-ha-long/)

Crystle

Terrific website you've got in here. Visit my web page ... %anchor_text (https://hongphong.gov.vn/du-lich/cac-bai-tam-o-ha-long/)

Chester

<a href=https://imdb1.ru/> Бык 2019 фильм 2020 смотреть онлайн hd 1080. </a>

elgroypВойтирегистрация