No naktssarga līdz grāfam Orlovskim

Inese Libere, 16.12.2015., 15:16

Ja kādreiz vēlā vakara stundā ir gadījies iet garām bērnudārzam un dzirdēt skaļu dziedāšanu, tad ziniet – tas nebija operas spoks, bet gan jaunais talantīgais operas solists Kalvis Kalniņš, kas jau nākamnedēļ uzstāsies Rīgas Ziemassvētku koncertos.

"Orlando Furioso""Nekādi starpgadījumi pa šiem gadiem, strādājot par naktssargu, nav bijuši! Acīmredzot ikviens, ja nu arī bija nelāgi nodomi, gāja dārziņam ar līkumu, jo tur taču bļaustās kāds trakais," smejot stāsta Kalvis Kalniņš, kam tikko aiz muguras spoža debija Grāfa Orlovska lomā Johanna Štrausa operetē "Sikspārnis". Kalvis atceras, ka par naktssargu sācis strādāt tolaik, kad visiem sagādājis pārsteigumu, – pēc Siguldas Valsts ģimnāzijas absolvēšanas iestājies Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolā Krišjāņa Norveļa vokālajā klasē! Tad arī vajadzēja meklēt darbu, ko var savienot ar studijām. "Naktssargs, turklāt vēl dārziņā, bija vienkārši ideāli, jo astoņus gadus netraucēti varēju mācīties klavieres, apgūt solfedžo un, protams, dziedāt. Ideāls darbs mūzikas studentam!" – tā Kalvis.

Jaunais dziedātājs izceļas ne tikai ar lielisku, sulīgu baritonu, bet arī ar staltu, skatuvisku stāju. Izrādās – jau četrus gadus Kalvis aktīvi trenējas bodibildingā! "Skatuve prasa savu," ir pārliecināts Kalvis un smejot atzīst: "Nebūtu estētiski, ja uz skatuves kāptu vārgulīgs Figaro vai resns Oņegins. Ja runājam nopietni, ar bodibildingu sāku nodarboties galvenokārt tādēļ, lai būtu labāka pašsajūta". Strādājot pie lomas operetē "Sikspārnis", gan nācās aizmirst par sporta zāles apmeklējumu, jo enerģija bija jātaupa. "Mēģinājumi bija tik intensīvi, ka pēc darbadienas spēka pietika vien iekrist gultā," atzīst solists.

Jau nākamnedēļ Rīgas Ziemassvētku koncertos Ķīpsalā Kalvja Kalniņa izpildījumā spoži uzdzirkstīs arī slavenā Šampanieša ārija no V. A. Mocarta operas "Dons Žuans". "Kalvis ir harizmātisks un ļoti mērķtiecīgs jauns dziedātājs, un ticu, ka ar neatlaidību un centību spēs sasniegt augstas virsotnes karjerā," – tā savu skatuves partneri raksturo operdziedātāja Elīna Šimkus, kas ar Kalvi sadarbojusies jau vairākkārt, tostarp Latvijas Nacionālās operas V.A. Mocarta "Figaro kāzas" iestudējumā un Pērnavā, Igaunijā, atskaņojot F. Šūberta Mesu Nr. 2.

Kalvis Kalniņš studē maģistrantūrā Latvijas Mūzikas akadēmijas Krišjāņa Norveļa vokālajā klasē, vokālo meistarību papildinājis pie Anitas Garančas. Dziedātājs ir vairāku vietējo vokālistu konkursu laureāts, divkārtējs Alfrēda Kalniņa konkursa laureāts, 2010. gadā uzvarējis starptautiskajā Oksanas Petrusenko konkursā Ukrainā, piedalījies "ENOA" ("European Network Opera Acadamy") rīkotajās meistarklasēs Rīgā un Lisabonā, kā arī Aksela Everarta, Džojas Mammenas un citās vokālajās meistarklasēs. Latvijas Nacionālajā operā Kalniņš jau dziedājis Melnā Zirga B8 lomu Kristapa Pētersona operā "Mihails un Mihails spēlē šahu", baritona partiju baleta "Mesija" (Georga Frīdriha Hendeļa mūzika) iestudējumā, Almavivas lomu Volfganga Amadeja Mocarta operā "Figaro kāzas", Figaro lomu Džoakīno Rosīni operā "Seviljas bārddzinis", kā arī Putnu pārdevēju Jāņa Lūsēna "Putnu operā".

Kā zināms, šogad īpašu Ziemassvētku noskaņu dāvās izcilais pianists Vestards Šimkus un šarmantā operdziedātāja Elīna Šimkus, talantīgais operas solists Kalvis Kalniņš, populārie dziedātāji Ieva Kerēvica un Marts Kristiāns Kalniņš, zēns ar "zelta balsi" – Rīgas Doma zēnu kora solists Patriks Tabaks, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas koris, jauktais koris "Aura" un Vidzemes kamerorķestris. Diriģents Kaspars Ādamsons. Rīgas Ziemassvētku koncertu sākums: 25. decembrī plkst. 15.00 un 26. decembrī plkst. 17.00.

Biļetes iepriekšpārdošanā: "Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā vai tīmekļa vietnē www.bilesuparadize.lv. Biļešu cena iepriekšpārdošanā – 9–25 EUR! Iespējams, tuvojoties koncertam, biļetes kļūs dārgākas. Ieeja koncertā no 6 gadu vecuma. Informācija par biļešu rezervēšanu, grupu atlaidēm un pieteikumiem pa tālr.: 67067500 vai e-pastu: music@bt1.lv.

Koncertu rīko "BT 1 Music" ar Rīgas domes atbalstu.


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Поделись радостью
Whoa....such a good web site. Review my webpage ... Perkasa99 (https://astorehouseofknowledge.info/wiki/index.php/PEDOMAN_PERKASA99_MENGAMATI_DAN_MEMAHAMI_PERMAINAN_QIU_QIU_ONLINE)

David

Sustain the spectacular work !! Lovin' it! Feel free to surf to my web page :: ww888 (https://cyber.harvard.edu/difficultproblems/User:103.139.9.364)

Bert

第一借錢網擁有全台最多的借錢資訊 https://168cash.com.tw/

WalteradedoВойтирегистрация