"Planningtorock" papildspēki - māsas Kurševas

Ernests Ansons, 13.03.2010., 12:32

Jau ziņots, ka 19.martā Spīķeru Koncertzālē, iezvanot divu jaunu albumu iznākšanu, uzstāsies "Planningtorock" jeb Džanīne Rostrona.

"Planningtorock" ir viena no šībrīža interesantākajām mūziķēm ar dinamiskām "Planningtorock"performancēm, kurās videoprojekcijas saspēlējas ar oriģināli tērpto, uz skatuves viegli aizsmakušā balsī dziedošo un dejojošo mākslinieci. Šī ziema ir "Planningtorock" ražas laiks - divos drīz gaidāmos albumos materializējas viņas solodarbs izdevniecības DFA Records (mājvieta LCD Soundsystem, Hot Chip, u.c.) paspārnē un sadarbība ar duetu "The Knife".

"Planningtorock" koncerta īpašās viešņas būs mākslinieces Liene un Maija Kurševas, kas pie reizes arī ir māsas. Līdzīgi kā "Planningtorock", viņas prezentēs muzikālu performanci. Taču, ja "Planningtorock" apspēlē futūrismu, tad Kurševu priekšnesums būs ar kariķēti feministisku piešprici.

Kurševas ir ēverģēlīgas lauku meitenes ar zemniecisku krampi, tiešu skatienu un smalku dvēseli, kas ir kļuvušas par respektētām galvaspilsētas māksliniecēm. To var arī nolasīt Maijas Kurševas autobiogrāfiskajā apcerējumā ar zināmām atskaņām no Jāņa Akurātera Kalpa zēna vasaras: "Pagalmā labākais bija paslēpes tumsā, un "kazaki- razboiņiki" jau aptvēra teritoriju līdz kaimiņu kūtīm. Man diezgan vēlu izauga pupi, tāpēc atšķirībā no citām meitenēm, sanāca noturēties nenoķertai diezgan ilgi. Deviņdesmitajos pa sertifikātiem nopirkām zemi. Beidzot varēju slaukt govi, kazu, vārīt cūkām ēst, maisīt ar lāpstu betonu mājas pamatiem, mest no spaiņa minerālmēslus uz cukurbietēm un sēdēt vagā. Nez kāpēc mūsu lopi bija izauguši par riktīgām ciema slotām un nācās viņus bieži meklēt pa visu pagastu. No seriāla "Prosta Marija" neko daudz nedzirdēju. Bija jātur rokas uz uzpampušajām ausīm, lai vecāki neredz Jelgavas tirgū pirktos auskarus "zvaigznītes". Tos divus Māsas Kurševaskilometrus no skolas uz mājām ar draudzeni vilkāmies pusdienu, pielīdzinot grāvjos zāli un rijot saldo baltmaizi. Ja sapņos redzu kādu no vidusskolas klasesbiedriem, tie biežāk ir murgi, kuros man klājas diezgan bēdīgi. Esmu mācījusies astoņās skolās. Ceturtā ir Lielplatones pamatskola. Piektā- Jelgavas internātskola bērniem ar pasūdīgu skeletu. Bet, nu nekas, vairāk par gadu mani tur nenoturēja. Amatniekos iemācījos amatu un vēl citas lietas. Tagad dzīvoju un strādāju Andrejsalā."

Informācija: www.skanumezs.lv. Biļetes Biļešu Servisa tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv, Ls 6 – Ls 8. Koncertā pie ieejas – Ls 10.
 


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Поделись радостью
Thanks regarding providing this sort of wonderful posting. Feel free to surf to my webpage - %anchor_text (https://mathainstitute.edu.lk)

Florrie

Sustain the good job and generating the crowd! my site ... %anchor_text (https://speakerdeck.com/alitourvn)

Seymour

<a href=https://kino-m.com/> Дамбо фильм 2020 смотреть онлайн русский. </a>

gxzfzccВойтирегистрация