Rīgā koncertēs "Baby Dee"

SKYR, 17.10.2008., 14:15

20.novembrī Rīgā vienīgo koncertu Baltijas valstīs sniegs mūziķe un māksliniece "Baby Dee".

Koncerts Latvijā būs viens no retajiem kontinentālajā Eiropā šīs tūres ietvaros.

"Baby Dee" ir teju visu pasauli apceļojusi dziedātāja, dziesmu autore un izpildītāja. Viņas pēdējais studijas ieraksts "Safe Inside The Day" ir kā muzikāla ilustrācija ielai Klīvlendā, Ohaio, uz kuras pavadīta lielākā daļa bērnības, kur bez žēlastības valdīja albumā iemūžinātais Earlie King, kur Bobijs Slots un Fredijs Veiss ieviesa “zūdošo iespēju deju” (The Dance of Dim"Baby Dee"ishing Possibilities).

"1972.gadā es devos uz Ņujorku un kļuvu par mūziķi. Mani saistīja gan svētais, gan laicīgais, taču nekādi nevarēju atrast savu vietu kaut kur pa vidu tiem abiem. No ielas devos baznīcā, attapos atkal uz ielas, un tad vienā brīdī pārstāju,” stāsta pati Baby Dee. “Vēl pēc laiciņa atjēdzos jau atpakaļ Klīvlendā un sāku rakstīt dziesmas. Atkal, vienā brīdī pārtraucu tās rakstīt, jo likās, ka esmu pateikusi visu, ko vēlējos. Atcerējos Bobiju Slotu un Frediju Veisu, savu tēvu un visus mazos rēgus, kas ar mums tolaik dzīvoja kopā, un atskārtu, ka šis tas tomēr palicis nepateikts. Iekšiene ir lielāka par ārieni, daudz svarīgāka, ne tik iznīcinoša."

Uz Rīgu tā arī neatbraukušais Entonijs Hegartijs no "Antony and the Johnsons" ir viens no "Baby Dee" tuvākajiem draugiem un cienītājiem. Ja vairāki mūsdienu “neparastās” popmūzikas pārstāvji var justies pagodināti un pateicīgi Hegartijam par piedalīšanos atsevišķu dziesmu ierakstos (starp tiem arī CocoRosie, Björk un Hercules and the Love Affair), pats Hegartijs, ļoti iespējams, pirmo "Antony and the Johnsons" albumu nebūtu radījis bez "Baby Dee" tiešas līdzdalības dziesmu sacerēšanā. Runā pat, ka kautrīgā Dī sākotnēji vēlējusies sacerēt dziesmas, kuras izpildītu Hegartijs ar grupu, taču Entonijs pierunājis Dī sacerēt un, galu galā, pašai izpildīt savas dziesmas gan uz arfas, gan akordeona, gan klavierēm un citiem instrumentiem. Kopš tiem laikiem, jau senajiem deviņdesmitajiem, "Baby Dee" izdevusi vairākus ierakstus, no kuriem "Safe Inside The Day" ir debija izdevniecības "Drag City" paspārnē.

Dī daiļrades pielūdzēju skaits pazīstamu mūziķu vidū arvien pieaug. Bonnie “Prince” Billy jeb Vils Oldhems, Marks Almonds, Mets Svīnijs, Andrew WK, Deivids Tibets no "Current 93" – viņi un daudzi citi ir piedalījušies Baby Dee ierakstu sesijās un koncertos. Koncerts "Dirty Deal Cafe" (Maskavas ielā 12-k2) atklās šī rudens Eiropas tūri, taču būs viens no nedaudzajiem kontinentā. Dī uz bungām pavadīs mūziķis Alekss Neilsons no Glāzgovas.

Biļetes nopērkamas Bezrindas.lv, to cena šobrīd – 8LS. Ieejas biļešu skaits ir ierobežots, turklāt, tuvojoties koncerta dienai, tās kļūs dārgākas.


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Поделись радостью
Basically wanted to state I'm happy that i came onto your site! Also visit my blog: เล่นหวย (https://forum.zenstudios.com/member.php?3040922-lottoshuay&tab=aboutme&simple=1)

Catalina

Very interesting points you have noted, thanks for posting. My webpage: ropa interior para hombre sexis (https://www.comprarcalzoncillosonline.com/)

Kirsten

<a href=https://www.pixel-bags.ru/product/UPWY-U18-7P>рюкзак пиксель бэг</a> или <a href=https://www.pixel-bags.ru/product/UPWY-A020B>купить рюкзак pixel plus</a> https://www.pixel-bags.ru/product/UPWY-A005Y

pashlspoldВойтирегистрация