"Sinfonietta Rīga" un deju grupas "Dzirnas" koncertuzvedums

Vita Stiģe, 20.11.2008., 19:06

Arī šoreiz, tāpat kā pērn, koncerti pārsteigs ar franču baroka lielmeistara Žana Filipa Ramo krāšņās operas "Dardans" fragmentu koncertuzvedumu, kurā piedalīsies deju grupas Dzirnas pamatsastāvs.

Pagājušā gada nogalē veiksmīgi aizsākto sadarbību turpina "Sinfonietta Rīga" un deju grupa "Dzirnas", kuri jau atkārtoti kopīgi dosies ārpus Rīgas un piedāvās saviem klausītājiem trīs neaizmirstamus koncertus – otrdien, 2. decembrī pl. 19:00 Valmieras Kultūras centrā, trešdien, 3. decembrī pl. 18:00 Liepājas Olimpiskajā Sporta centrā un ceturtdien, 4. decembrī pl. 18:30 Cēsu Kultūras centrā.

Redzēsim Agra Daņiļeviča un viņa austriešu izcelsmes Itālijas kolēģa Markusa Cmelniga (Zmoelnig) veidotu mūsdienīgu kustību zīmējumu ar baroka elementiem (konsultāciju baroka dejas jautājumos sniedza Guna Ezermale). Košos tērpus veidojusi tērpu māksliniece Evija Dāboliņa.

Ar "Sinfonietta Rīga" māksliniecisko vadītāju Normundu Šnē pie diriģenta pults koncertos skanēs arī Sergeja Prokofjeva viens no populārākajiem opusiem – Pirmā simfonija (Klasiskā), kas ir zīmīga ar mūsdienu mūzikai neraksturīgo klasisko vienkāršību līdzās komponisDeju grupa "Dzirnas"tam raksturīgajām harmonijām. Tāpat klausītāji dzirdēs arī Igaunijas ievērojamākā vidējās paaudzes komponista Erki Svena Tīra skaņdarbu "Passion & Illusion".

Atgādinām, ka ar pārsteidzošu koncertprogrammu divos Jaungada koncertos 2007. gada nogalē "Sinfonietta Rīga" aizsāka jaunu un vēl nebijušu sadarbības formu ar Agra Daņiļeviča vadītās deju grupas "Dzirnas" dejotājiem, kad tika iestudēti fragmenti no Žana Filipa Ramo operas "Dardans", kura stāsta par Zeva un Elektras dēlu Dardanu.

Jāmin, ka uzsākot savu trešo koncertsezonu 2008. gada septembrī, "Sinfonietta Rīga" prezentēja jaunāko Pētera Vaska instrumentālās mūzikas CD ar nosaukumu "Viatore", ko skaņu ierakstu firmai "Wergo" kamerorķestris diriģenta Normunda Šnē vadībā ieskaņoja 2007. gada jūnijā Rīgā. Pieminēšanas vērts ir arī tas, ka 2008. gada martā "Sinfonietta Rīga", kas dibināts 2006. gadā, jau saņēma savu pirmo nozīmīgo valsts apbalvojumu mūzikā – Lielo Mūzikas balvu 2007 nominācijā par izcilu un daudzveidīgu koncertdarbību gada garumā.

Biļetes uz Sinfonietta Rīga un deju grupas Dzirnas koncertiem būs iespējams iegādāties pirms koncerta tā norises vietā.


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Поделись радостью
Привет всем, могу подсказать отличную группу для поиска спонсоров и содержанок в Краснодаре: https://vk.com/sponsorkrd

TerryFAino

car insurance companies best cheapest car insurance companies (https://agforinsurance.com) health insurance cheap insurance auto (https://agforinsurance.com) 24hr car insurance

Chau

Maintain the amazing work !! Lovin' it! My web-site hell tattoo (https://www.youtube.com/channel/UC5u430J0Dugg69VqQk0vIiw)

FranceВойтирегистрация