Pēc 30 gadiem Rīgā atkal skanēs klasikas pērle – Šūberta "Winterreise"

Gunta Mestere, 05.03.2007., 15:09

Sākoties pirmajam pavasara mēnesim un otrajam 7. Starptautiskā Baha kamermūzikas festivāla mēnesim, sākas arī pirmie pavasara pārsteigumi. Ar koncertu Melngalvju namā 6. martā pulksten 19. 00 viesojas populārais beļģu tenors Jans van Elzakers no Antverpenes.

Beļģu tenors ienesīs Baha festivālā svaigu un romantisku noti, kas iecerēta kā koncerta organizatoru dāvana klausītājiem. Šoreiz koncertā nedzirdēsim Baha mūziku un pat ne citus baroka laikabiedrus, jo vieta tiks atdota romantiķim Francim Šūbertam un 24 dziesmu ciklam „Ziemas ceļojums”, kuru atskaņot Rīgā nav uzņēmies neviens mūziķis jau gandrīz 30 gadus. Elzakera jaunība, aizrautība un kamerdziedātāja iemaņas ļauj gaidīt īsti šūbertisku cikla interpretāciju.

Jans Van Esackers
Jans van Elzakers sāka savu muzikālo izglītību kā korists Antverpenes katedrālē. Viņš mācījies dziedāšanu pie Liānes Jespersas (Liane Jespers) un klavierspēli pie Frederika Geversa (Frederic Gevers) Karaliskajā Flāmu mūzikas konservatorijā Antverpenē. Šobrīd dziedātājs ir Toma Sola students Amsterdamā. Jans van Elzakers dziedājis arī vairākos ansambļos un Flāmu Radio korī, sadarbojies arī ar Currende Consort un diriģentu Eriku van Nevelu, ierakstot arī vairākas programmas radio un TV, kā arī kompaktdiskus Eufoda izdotajai sērijai "Flāmu polifonija". Kā solists Jans van Elzakers ir dziedājis ar Holandes Baha biedrības mūziķiem, Ķelnes Musica Antiqua, Currende, Ex Tempore, Akademia, Le Parlement de Musique, I Fiamminghi, Ricercar Consort, Collegium Instrumentale Brugense, Capella Musicae Graz, kā arī ar tikko Rīgā dzirdēto izcilo ansambli „L'Arpeggiata”. Uzstājies arī Šūberta festivālā Brigē. Izveidojis ansambli „Il Trionfo del Tempo".


Gaidīsim pavasari ar Šūberta mūziku! Biļetes uz 7. Starptautiskā Baha kamermūzikas festivāla koncertiem nopērkamas „Biļešu paradīzes” kasēs un Melngalvju namā pirms koncerta. Uzziniet vairāk par Baha kamermūzikas festivālu mājas lapā www.music.lv/bachfestival .


1 коментарий Комментирование доступно всем.
lady_devil, 10.03.2007. 23:09:36 (ip:85.254.157.10)
Рейтинг комментария: 0

vieniigais ko varu pateikt ir...es neesmu kalasiskaas muuzikas piekriteeja!

Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Поделись радостью
Thanks a lot! This a impressive internet site. my website: %anchor_text (https://www.yomart.store/user/profile/26551)

Sofia

Keep up the good work and generating the crowd! Also visit my website %anchor_text (https://www.forexpeacearmy.com)

Gabriela

Simply just desired to tell you Now i'm glad that i stumbled in your webpage. Take a look at my website; %anchor_text (https://www.startoto77.com/safetytoto)

ShaunteВойтирегистрация