Notiks M. Vanagas piemiņas koncerts "Iedzīvoju pasakā"

Biedrība "Amatas novada attīstības fonds", 25.09.2015., 11:02

Godinot rakstnieces M. Vanagas 110 gadadienu, sestdien, 3. oktobrī plkst. 16.00 Amatas novada KC Ģikšos piemiņas koncertu sniegs LU jauktais koris "Dziesmuvara" un Latvijas Nacionālā teātra aktrise Zane Jančevska.

M. Vanagas piemiņas koncerts "Iedzīvoju pasakā"Koris dibināts 1925. gadā, ilggadēja tā dalībniece bijusi arī M. Vanaga. Pārtraukusi savu darbību Latvijā 1944. gadā, "Dziesmuvara" tika atjaunota 2000. gadā, māksliniecisko vadību uzticot tādiem pazīstamiem diriģentiem kā A. Rubiķim un E. Račevskim. Kopš 2009. gada kori vada Krista Audere.

M. Vanaga savas jaunības un kora agrīnos gadus iemūžinājusi vairākās autobiogrāfiskā cikla "Dvēseļu pulcēšana" grāmatās - romantiskākās no tām, iespējams, ir "Dziesmuvara" un "Iedzīvoju pasakā". Tieši no tām 3. oktobra koncertā fragmentus lasīs Z. Jančevska, savukārt, koris "Dziesmuvara" līdzās latviešu kora mūzikas "zelta fondam" - E. Dārziņa, J. Kalniņa, Ā. Ābeles, B. Skultes darbiem – izpildīs arī S. Mences, H. L. Haslera, V. Miškina kompozīcijas.

Jau pirmajos pastāvēšanas gados "Dziesmuvara" iemantojusi gan pašmāju klausītāju, gan ārvalstu mūzikas cienītāju atzinību, virkne komponistu korim uzticējuši pirmatskaņot savus jaundarbus un tā koncerti regulāri translēti radio tiešraidē. "Smalkā mūziķa un ļoti apdāvinātā diriģenta Ādolfa Ābeles vadībā šī mākslas draudze nedaudz gados ir izaugusi par tik iespējamību bagātu, spožu un pateicīgu materiālu, no kura Ābele var veidot visbrīnišķīgākās lietas," 1931. gadā kori vērtē pazīstamais mūzikas kritiķis J. Cīrulis.

Jūsmīgas atsauksmes pēc "Dziesmuvaras" vieskoncertiem rakstījusi arī Norvēģijas, Zviedrijas, Dānijas, Somijas un Igaunijas prese. Tā piemēram, viens no vecākajiem pasaules laikrakstiem, dāņu "Berlingske Tidende" pēc koncerta Kopenhāgenā 1934. gadā raksta: "Visi bija aizgrābti no tās mākslas, kurai šie studenti ziedojuši savus spēkus. Notika brīnums un, neskatoties uz diezgan nemelodisko latviešu valodu, koris triumfēja ar viņu savādajām, elēģiskajām dziesmām. Tās nāca no sirds un gāja pie sirds."

Ieeja M. Vanagas piemiņas koncertā 3. oktobrī plkst. 16.00 Amatas novada KC Ģikšos bez maksas.

Koncertu organizē M. Vanagas muzejs, atbalsta - Amatas novada pašvaldība, biedrība "Amatas novada attīstības fonds".


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Поделись радостью
Заказать seo поисковую оптимизацию сайта, Заказать услуги по продвижению сайта По всем возникшим вопросам Вы можете обратиться в скайп логин <b>pokras7777</b>Раскрутка сайта под ключ .Так же собираем базы

malytka

Whoa....such a good web site. Review my webpage ... Perkasa99 (https://astorehouseofknowledge.info/wiki/index.php/PEDOMAN_PERKASA99_MENGAMATI_DAN_MEMAHAMI_PERMAINAN_QIU_QIU_ONLINE)

David

Sustain the spectacular work !! Lovin' it! Feel free to surf to my web page :: ww888 (https://cyber.harvard.edu/difficultproblems/User:103.139.9.364)

BertВойтирегистрация