Budžeta pieņemšanas dienā studenti izies ielās

Ilze Bertāne, 24.11.2009., 15:11

Latvijas Studentu apvienība aicina visu augstskolu studentus, pasniedzējus un zinātniskos darbiniekus 1. decembrī doties gājienā no Ministru kabineta (MK) uz Saeimu.

Dosies gājienā, Budžeta pieņemšanas dienā studenti izies ielāslai dienā, kad Saeimā tiek apstiprināts 2010. gada budžets, paustu nostāju – finansējuma samazinājums augstākajai izglītībai un zinātnei nav pieļaujams. 2010. gada budžetā valsts budžeta dotācijas samazinājums pret sākotnējo dotāciju 2009. gadam ir 43%.

Šāds finansējuma samazinājums neizbēgami atspoguļosies gan valsts finansēto studiju vietu skaitā, gan pasniedzēju algu apmēros, gan izglītības kvalitātē.

Šogad šī ir jau otrā reize, kad studenti iziet ielās, taču šoreiz apzināti mainīts gājiena maršruts. 5. maija gājienā simboliski gājām gar Izglītības un zinātnes ministriju un lūdzām palīdzību, kuru viņi mums nespēja nodrošināt. Tad vērsāmies pie MK, kas arī mums nevarēja palīdzēt. 1. decembrī dosimies pie Saeimas, kurai pieder pēdējās lemšanas tiesības. Aicinām ikvienu studējošo ņemt dalību šajā gājienā, atnākot plkst. 11 pretim Ministru kabinetam esošajā skvēriņā, līdzi ņemot savu plakātu, kurā pausts viedoklis.

Gājienu organizē Latvijas Studentu apvienība un Latvijas Izglītības un Zinātnes darbinieku arodbiedrība. Paužot savu atbalstu, prasības, ko 22. novembrī iesniedza Saeimā, ir parakstījusi ne tikai LSA un LIZDA, bet arī Rektoru Padome, Latvijas Universitāšu asociācija, Latvijas Zinātnieku Savienība, Latvijas Zinātnes padome, Latvijas Zinātņu akadēmija, Latvijas Koledžu asociācija, Latvijas Jauno zinātnieku apvienība, Latvijas Jaunatnes Padome, Latvijas Kultūras darbinieku arodbiedrība un Latvijas Lauksaimniecības un pārtikas nozaru arodu biedrība. Prasībās LSA un LIZDA pieprasa nesamazināt budžeta finansējumu augstākajai izglītībai, saglabāt zinātnes bāzes finansējumu 2009. gada līmenī, kā arī nodrošināt nepieciešamo līdzfinansējumu un priekšfinansējumu ESF projektiem. Gājienā piedalīsies vismaz 2000 dalībnieku.

Studenti uzskata, ka veiksmīgai valsts attīstībai izglītībai ir jābūt valsts prioritātei ne tikai "uz papīra", bet arī darbos, tādēļ turpmāks finansējuma samazinājums augstākajai izglītībai un zinātnei nav pieļaujams.

LSA ir organizācija, kas pārstāv visus Latvijas studentus un cīnās par viņu kā nozīmīgas sabiedrības sociālās grupas tiesību un interešu ievērošanu nacionālā un starptautiskā mērogā.
 


4 коментария Комментирование доступно всем.
rojs, 24.11.2009. 16:07:13
Рейтинг комментария: 1.475

Ceru, ka studenti spēs mierīgi noturēt pasākumu

Google (ewane@inbox.lv), 24.11.2009. 16:47:21 (ip:81.198.213.7)
Рейтинг комментария: 1.456

Tas ir tā kā uzsaukums gājienam? Dzirdeju, ka tas nenotiks, jo esot apsolijuši nedaudz naudas. Labi vien ir, ka notiek, jo nekur jau nav garantija,ka solīto iedos.

skabarga, 24.11.2009. 23:57:23
Рейтинг комментария: 2.933

Es piedalos! Sasodīts, cik var cūkoties? Iznīcina pamatus, lai vieglāk turpmāk kontrolēt masu.

aizvakar, 25.11.2009. 00:01:37
Рейтинг комментария: 2.937

derētu apskatīties, kā studenti par savām tiesībām iestājas citās valstīs, piemēram, Francijā, Grieķijā... ja nebūsim gļēvi arī šeit, iespējas, ka taukmūļi sapratīs, ka nav joki, nevis tikai pasmīkņās vai, labākajā gadījumā, kā citas reizes - Koķe iznāks ar smaidu uz lūpām 3 minūtes uzklausīt nabaga studenteļus. Nav ko raustīties, tagad vai nekad!

Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Поделись радостью
Or even frozen ice particles getting activated by a Cryo character and carrying over to protect whoever’s switched in subsequent. Also visit my blog: Genshin Impact Free Primogems (https://Twitter.com/i/events/1336204506971815936)

Dann

Amazing, thіs is a gooɗ web site. My site ... main slot joҝer123 (https://www.start-bookmarks.win/agen-slot-joker123-terpopuler-2021-3)

Jaimie

Appreciate it! This a impressive web page! Feel free to visit my web page: DEEP THROAT (https://www.vps.net/)

PenelopeВойтирегистрация