Eiropas mobilitātes nedēļa, no 16. – 22.septembrim, arī Valkā

Ingūna Medne, 18.09.2009., 16:21

No 16.līdz 22.septembrim arī Valkas pilsētā norisināsies Eiropas Mobilitātes nedēļas pasākumi.

Šī gada Mobilitātes nedēļas Eiropas mobilitātes nedēļa, no 16. – 22.septembrim, arī Valkāgalvenā tēma ir "Klimata uzlabošana pilsētā". Temats ietver ne tikai meteoroloģisko klimatu, bet attiecas arī uz pilsētvidi un citiem aspektiem, kas ietekmē cilvēku dzīves kvalitāti, piemēram gaisa kvalitāte, troksnis un drošība uz ceļa, sabiedriskās vides kvalitāte, sociālie tīkli un integrācija pilsētā. Klimata pārmaiņas, kas vērojamas visā pasaulē, ir viens no lielākajiem vides, sociālajiem un ekonomiskajiem draudiem mūsu planētai. Daudzi augsta ranga vides un ekonomikas eksperti uzskata, ka šis ir lielākais izaicinājums, kam jāstājas pretī visai cilvēcei. Turklāt tas ir jāveic nekavējoties, rīkojoties ātri un īstenojot ilgtermiņa mērķus.

17.un 21.septembrī "Radio Valka" būs intervijas ar ugunsdzēsēju Aleksandru Primaku un topošo ģeogrāfu Ernestu Lībieti. 17.un 18.septembrī jaunieši viesosies pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs un vadīs bērniem dažādas vides rotaļas. Par to, kas notiks, ja ignorēsim vides pārmaiņas, uzzināsim pilsētas mazo mākslinieku konkursā "Mūsu nākotnes vīzija". Tāpat visas nedēļas garumā pie tirdzniecības vietām un sabiedriskajos transporta līdzekļos būs izvietotas norādes un informatīvie stendi savējo atbalstīšanai. Tie, kuri izmanto videi draudzīgāku pārvietošanos, saņems suvenīrus un pārsteiguma balvas. Valkas novada skolās notiks dažādi konkursi un radošās izpausmes par to, kā mēs varam veicināt vides uzlabošanu.

Mobilitātes nedēļa noslēgsies 22.septembrī ar akciju "Diena bez auto", kad autotransportam tiks slēgta Semināra iela (no Mūzikas skolas līdz Latgales ielai). Taču gājēji un riteņbraucēji pa šo ielas posmu varēs pārvietoties. Aicinām visus atstāt garāžās savus "četrriteņu draugus" un savās ikdienas gaitās doties ar kājām vai velosipēdiem, tādējādi palīdzot pilsētas klimatam. Svaigā gaisā ir labāk! Un varbūt tieši šodien pilsētā ieraudzīsim ko tādu, ko braucot ar auto nebūtu pamanījuši. Uz transportam slēgtās ielas norisināsies dažādas aktivitātes – teātra sports, konkursa darbu izstāde, uzrunas un apbalvošana, kā arī bezmaksas veselības pārbaudes, sadarbībā ar Sarkanā krusta Valkas komiteju. Plkst.17.00 būs neparasto riteņu parāde. Uzpos riteni un esi piemērots citiem, nāc uz riteņu parādi un gūsti iedvesmu sava velosipēda jaunajam tēlam!

2008.gadā Eiropas Mobilitātes nedēļā piedalījās rekordliels dalībnieku skaits – 2102 pašvaldības, tai skaitā arī Valka. Mobilitātes nedēļas pasākumos iesaistījās 220 miljonu iedzīvotāju 39 valstīs un kopumā tika ieviesti 7677 visdažādākie ilgtermiņa pasākumi mobilitātes uzlabošanai.

Nestāvi malā – iesaisties! Mums rūp. Un tev?
 


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Поделись радостью
These exhibitions are attended by local and worldwide artists and embroiderers who can teach you the artwork of embroidery. Feel free to surf to my web page www.youtube.com (https://www.youtube.com/watch?v=wcdUHI5yf04)

Aubrey

Nice web-site you possess there. my webpage; 우리카지노 (https://fatfreezinginfo.com/forums/users/emmett93f782111/)

Melba

Many thanks very useful. Will share website with my good friends. my web-site: can you double your bitcoin (https://doublebtc.net)

LinoВойтирегистрация