Jaunieši gatavi sākt karjeru bez atalgojuma

Dace Kristiāna Ūdre, 11.03.2009., 08:49

Noslēdzies no 2008. gada augusta līdz š. gada februārim Jauniešu konsultāciju sadarbībā ar LR Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariātu rīkotais semināru cikls "NVO – pirmās darba pieredzes devējs".

Projekta mērķis bija izglītot jauniešus visa Latvijā par brīvprātīgā darba iespējām nevalstiskajā sektorā, kā arī veicināt brīvprātīgā darba attīstību Latvijā.

Projekta laikā tika uzrunāti aptuveni 1500 jauniešu 145 izglītības iestādēs Rīgā un citos Latvijas reģionos. Informatīvo pasākumu laikā vidusskolu un arodskolu audzēkņi tika informēti par nevalstisko organizāciju darbību, iespējām tajās iegūt pirmo profesionālo pieredzi un karjeras perspektīvām.

Projekta vadītāja Līga Gablika: "Darba tirgus situācija ir tāda, ka gan valsts, gan privātā sektora pārstāvji vēlas ņemt darbā tikai darbiniekus ar profesionālu pieredzi, bet jauniešiem pēc vidusskolas vai studiju absolvēšanas nav nepieciešamās pieredzes. Semināros nevalstiskās organizācijas un brīvprātīgais darbs tikta skaidrots kā drošs un stabils tilts starp skolas solu un darba tirgu. Diskusijās ar dažādu nevalstisko organizāciju pārstāvjiem jaunieši uzzināja par iespējām iegūt darba pieredzi bez atalgojuma un kur meklēt informāciju par dažādiem jauniešu centriem, radošām darbnīcām un organizācijām. Popularizējot brīvprātīgo darbu jauniešu vidū, rezultātā jauna paaudze iegūs profesionālu darba pieredzi un būs gatavi pierādīt sevi darba tirgū".
LR Bērnu, ģimenes un integrācijas lietu ministrijas Jaunatnes lietu departamenta direktors Andris Grafs: "Atskatoties uz aktīvajiem gadiem jaunatnes organizācijās un īpaši Latvijas Jaunatnes padomē, varu apgalvot – uzzināju daudz jauna par sevi, par savu personību, par savām spējām un prasmēm. Jaunatnes organizācijas ir ideāla vieta jauniešiem, kur īstenot pozitīvi trakas un šķietami neiespējamas idejas, tā ir vieta personības eksperimentam, kura rezultātā iegūsti tik daudz pozitīva dzīvei, kam nenoteiksi cenu. To var izjust un novērtēt tikai pēc laika, kad esi ko sasniedzis – tad vienkārši apsēdies un atceries – kāpēc tā ir un kas to veicinājis. Man tas bija izrāviens un sākums veiksmīgai karjerai".

Semināru laikā tika veikta jauniešu aptauja, noskaidrojot viņu zināšanas par brīvprātīgo darbu un viedokli par sabiedriskajām aktivitātēm kā efektīgu palīgu karjeras attīstībai. Iegūtie dati liecina, ka 56 % jauniešu līdz šim zināja vai bija nedaudz dzirdējuši par to, kas ir nevalstiskas organizācijas un brīvprātīgais darbs. 39 % skolēnu norādīja, ka būtu gatavi veikt brīvprātīgo darbu, 38 % jauniešu atzīmēja, ka vēl svārstās par savu izvēli. Aptaujas laikā tika noskaidrots, ka 24 % jauniešu vislabprātāk veiktu brīvprātīgo darbu, iesaistoties pasākumu organizēšanā, gandrīz tikpat daudz jauniešu - 22 % - labprāt veiktu cilvēku grupu koordinēšanu un cilvēku konsultēšanu. 9 % jauniešu labprāt brīvprātīgi veidotu datu bāzes un uzturētu informāciju interneta mājas lapās. Savukārt, 13 % jauniešu būtu gatavi veikt darbu ar dokumentiem un finansēm.

"Semināru laikā jaunieši par brīvprātīgā darba piedāvātajām alternatīvām savai karjeras nākotnei izrādīja lielu interesi, tāpēc jāturpina vidusskolēnus izglītot un skaidrot brīvprātīgā darba priekšrocības, savukārt nevalstiskajām organizācijām aktīvāk jāveicina jauniešu līdzdalība sabiedrības ekonomiskajos, sociālajos un kultūras procesos. Tādejādi jaunā paaudze gan sagatavos bagātīgu sarakstu savā CV ar pieredzi sabiedriskajās aktivitātēs, gan cels savu konkurētspēju darba tirgū", stāsta Līga Gablika.

Projekts tika īstenots, pateicoties LR Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāta un kopš 2009. gada 1. janvāra sekretariāta funkciju, tiesību un saistību pārņēmušās LR Bērnu, ģimenes un sabiedrības integrācijas lietu ministrijas finansiālajam atbalstam.
 


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Поделись радостью
Great internet site! It looks extremely good! Maintain the excellent job! Here is my web-site :: comprehensive biologics and dr buzz (https://regenexx.com/blog/comprehensive-biologics/)

Alycia

Mumbai, city, capital of Maharashtra state, southwestern India. It is the country's financial and commercial centre and its principal port on the Arabian Sea. <a href=https://jp.colormango.com/company/4team-corporation-win.html> Deli </a>

Jamestus

Much thanks! This iѕ an fantastic web site. My web-site link (https://kwork.ru/links/8170658/ssylki-dlya-sayta-s-search-engine-ranker-xrumer)

AugustВойтирегистрация