Liela interese par Jauniešu Ministru kabinetu

Laura Zvejniece , 31.03.2009., 15:57

Līdz 30.martam jaunieši varēja pieteikt savu kandidatūru Jauniešu Ministru kabinetam (JMK), lai konkursa kārtībā iegūtu iespēju 10 nedēļu garumā pētīt kāda ministra un nozaru ministrijas darba ikdienu, aktuālos jautājumus un paustu savu viedokli valstisku jautājumu risināšanā.

Kopumā pieteicās 101 jaunietis no dažādiem Latvijas reģioniem, vidējais pieteikušos vecums - 19 gadi.
"Ja Latvijas Republikas Ministru kabinetā parasti cīņa notiek par Finanšu vai Aizsardzības ministru posteņiem, tad jaunieši priekšroku devuši Izglītības un zinātnes ministrijai, Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijai, Ārlietu ministrijai, kā arī Kultūras ministrijai. Gandrīz ikviens jaunietis pieteikuma anketā norādījis vēlmi rīkoties un palīdzēt Latvijai, ne tikai nostājoties opozīcijā pastāvošajai varai, bet piedāvājot jaunas, šobrīd saistošas un radošas alternatīvas. Līdz nedēļas beigām norit pārrunas ar kandidātiem, lai noskaidrotu 15 dalībniekus, kas veidos JMK", stāsta LJP prezidente E.Ikstena.

Jauniešu Ministru kabinets darbosies pēc Latvijas Republikas Ministru kabineta prototipa - ik otrdienu tas pulcēsies atklātās JMK sēdēs, jauniešu ministri sadarbosies ar Ministru kabinetu, tiksies ar ministriju darbiniekiem, Saeimas deputātiem un NVO pārstāvjiem, kā arī informēs par savām gaitām sabiedrību.
Projekta ilgtermiņa mērķis ir veicināt jauniešu iesaistīšanos politikā – gan tieši, līdzdarbojoties partijās, gan pastarpināti, izsakot argumentētu viedokli, idejas un pilsoniski līdzdarbojoties lēmumu pieņemšanā – tādējādi, iespējams, nodrošinot paaudžu maiņu Latvijas politikā un jaunu līderu veidošanos gan politiskajās partijās, gan nevalstiskajā sektorā.

Plānots, ka Jauniešu Ministru kabinets uz pirmo sēdi sanāks 14.aprīlī.

Projektu "Jauniešu Ministru kabinets" atbalsta Sorosa Fonds Latvija, tā saturu pilnībā veidojusi Latvijas Jaunatnes padome. Projekta uzsākšanas stadijā pateicamies mūsu informatīvajiem partneriem - portāliem draugiem.lv un orb.lv.
 


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Поделись радостью
Maintain the spectacular job !! Lovin' it! Check out my website: wipe velvet top gel (https://www.pinterest.ph/pin/706783735271240948/)

Reagan

Amazing internet site you have in here. Here is my page :: maqssage shop (https://tintswalo.property/uncategorized/lorem-iposum-doller-12/)

Leonel

say thanks to so a lot for your site it helps a whole lot. Visit my homepage - baadservice (https://baadservice.com/)

MathiasВойтирегистрация