Satriecošs fakts: "Plag.lv" sistēma atklājusi plaģiātu valsts zinātniskajos darbos

Arturas Vinckevicius, 12.03.2015., 11:25

Plaģiāta noteikšanas sistēmas "Plag.lv" izstrādātāju veiktā pētījuma rezultātā noskaidrojās, ka ne tikai studenti savos darbos izmanto kopētu saturu, bet grēko arī zinātnisko pētījumu autori, kuri izstrādā valsts pasūtītus darbus.

Veicot testēšanu, "Plag.lv" sistēmas izstrādātāji pārbaudīja zinātniskos pētījumus, metodoloģijas un citus dokumentus, kas izstrādāti pēc Latvijas valsts iestāžu pasūtījuma. Tika pārbaudīti visu ministriju, 5 dažādu aģentūru un valsts iestāžu zinātniskie dokumenti – kopā 45 dokumenti par pagājušo un aizpagājušo gadu.

Pārbaudes rezultāti bija šokējoši – 12 dokumentos tika atklāti vidēji 24% plaģiāta.

Sanāk, ka pasūtītāji vai nu piever acis uz faktu, ka viņiem piedāvā norakstītus darbus, vai arī vienkārši nenojauš, ka tik vērtīgos dokumentos var būt fragmenti no grāmatām, ziņu portālu rakstiem un pat studentu darbiem, turklāt bez teksta autorības norādīšanas.

Ņemot vērā, ka valsts pasūtījumi maksā lielu naudu, šāda autortiesību pārkāpšana var izraisīt nepatikšanas gan darbu autoriem, gan arī pasūtītājiem.

"Plag.lv" programmas pārstāvis Arturas Vinkevičus ir pārliecināts, ka plaģiāts ir ne tikai studentu dzīves problēma. Pabeidzot universitāti, studenti, kas ir pieraduši nesodīti kopēt, turpinās to darīt arī ikdienas dzīvē un darbā. Plaģiāts zinātniskos valsts darbos – tā ir viena no šīs sabiedrībai kaitīgās prakses sekām. Lai gan "Plag.lv" sistēmas pārstāvji aktīvi apspriež tās ieviešanu universitāšu administratīvajā līmenī, šobrīd liela daļa cīņas ar plaģiātu gulstas uz vienkāršu universitāšu un koledžu pasniedzēju pleciem, jo tieši viņi pēc savas iniciatīvas aktīvi pārbauda studentu darbus.

Šobrīd var teikt, ka cīņa ar plaģiātu akadēmiskos darbos tikai uzņem apgriezienus, jo bezmaksas sistēma "Plag.lv" Latvijā sāka darboties tikai šī gada sākumā.


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Поделись радостью
Thanks for finally writing about > Mašīnas man patīk Best Vape Pen Kit Uk</a>

Santos

Как и обещал, запускаю конкурс на 10 призов по 0,001 BTC среди подписчиков! Подписывайся на канал https://t.me/neweconomytime - узнай условия и удачи!

Stephensar

Maintain the great job and producing in the crowd! my web page - 메리트카지노 (https://www.me2hk.com/home.php?mod=space&uid=96856&do=profile&from=space)

NancyВойтирегистрация