Sasauks Jauniešu Ministru kabinetu

Laura Zvejniece , 19.03.2009., 16:17

2009.gada 14.aprīlī, mēnesi pēc V.Dombrovska valdības apstiprināšanas Saeimā, tiks sasaukts Jauniešu Ministru kabinets, kas 10 nedēļu garumā pētīs katra ministra un nozaru ministrijas darba ikdienu, aktuālos jautājumus un paudīs jauniešu viedokli valstisku jautājumu risināšanā.

Jaunieši līdz 29.martam aicināti pieteikties dalībai projektā Latvijas Jaunatnes padomes (LJP) mājas lapā www.ljp.lv.

"Šobrīd, kad jautājums par jaunatnes iesaisti sabiedriskajos un politiskajos procesos ir īpaši aktuāls, Jauniešu Ministru kabinets (JMK) būs iespēja 15 erudītiem jauniešiem praktiski piedalīties ministriju darbā, vērot notiekošo un izteikt savus spriedumus, tādējādi saprotot, ka politika un valsts mēroga lēmumu pieņemšana ir vide, kurā arī jaunietis spēj rezultatīvi darboties un sniegt savu ieguldījumu. Šī projekta lielākais pluss ir pašu jauniešu iesaistīšanās, kas, iespējams, spēs rast inovatīvus risinājumus, piemēram, piena krīzei vai izglītības jautājumiem," uzsver LJP prezidente E.Ikstena.

Jauniešu Ministru kabinets darbosies kā Latvijas Republikas Ministru kabineta prototips - ik otrdienu tas pulcēsies atklātās JMK sēdēs, jauniešu ministri sadarbosies ar Ministru kabinetu tiksies ar ministriju darbiniekiem, Saeimas deputātiem un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, informēs par savām gaitām sabiedrību un medijus, kā arī piedāvās savus risinājumus aktuālajiem jautājumiem Latvijas politikā. Pirms darba uzsākšanas, kā arī savu pienākumu izpildes laikā, jauniešiem - ministriem, būs pieejamas apmācības un ekspertu konsultācijas. Projekta veidotāji cer, ka arī Ministru kabinets dos savu artavu jauno līderu veidošanā, sadarbojoties ar jauniešu ministriem.

Katrs jauniešu ministrs regulāri papildinās JMK emuāru, tādējādi informējot par savām aktivitātēm un publiskojot savu redzējumu par ministrijas, ministra un Ministru kabineta darbību. Tā kā Jauniešu Ministru kabinets ir sabiedriska iniciatīva, ievērojama ir arī sabiedrības loma ministru darbībā - ikvienam Latvijas iedzīvotājam būs iespēja emuārā komentēt jauniešu ministru darbību, sniedzot tiem konstruktīvu kritiku, kā arī savus ierosinājumus konkrētu jautājumu risināšanai. Reizi 2 nedēļās jauniešu ministri izvērtēs aktīvāko komentētāju pienesumu un izvēlēsies savu simpātiju, kas saņems īpašas balvas.

Projektā paredzēts arī vēl kāds jaunievedums, kas nav atrodams Ministru kabineta darbībā - tā būs ikmēneša novērtēšanas diena, kad visi projekta līdzjutēji un sekotāji novērtēs jauniešu ministru darbību skalā no -5 līdz +5, sniedzot arī pamatojumu savam vērtējumam, tādējādi Jauniešu Ministru kabinetam būs iespēja saņemt atgriezenisko saiti un izvērtēt savu sniegumu.

Projekta ilgtermiņa mērķis ir veicināt jauniešu iesaistīšanos politikā – gan tieši, līdzdarbojoties partijās, gan pastarpināti, izsakot argumentētu viedokli, idejas un pilsoniski līdzdarbojoties lēmumu pieņemšanā – tādējādi, iespējams, nodrošinot paaudžu maiņu Latvijas politikā un jaunu līderu veidošanos gan politiskajās partijās, gan nevalstiskajā sektorā.

Jauniešu Ministru kabineta noslēgums plānots 18.jūnijā, kad ministri nodos atskaites par 10 nedēļās paveikto, secināto un radīto.

Projektu "Jauniešu Ministru kabinets" atbalsta Sorosa Fonds Latvija, tā saturu pilnībā veidojusi Latvijas Jaunatnes padome.
 


2 коментария Комментирование доступно всем.
melomaans, 19.03.2009. 17:16:23
Рейтинг комментария: 0

Ideja visnotaļ interesanta, vienīgi no relīzes īsti netop skaidrs par katra jauniešu ministra uzdevumiem. Nu labi, būs sēdes, būs viedokļa paušana, taču grūti te saskatīt tādas darbības, kuras sabiedrība varētu vērtēt.
Viedokli emuārā (blogā) paust var jebkurš jau tagad, arī satikties ar Saeimas deputātiem ir iespējams, utml.
No otras puses, ja projektam tiek pievērsta pietiekami liela sabiedrības uzmanība, kas'zi', iespējams, tas varētu pavērt ceļu lielās. maybe jāpiesakās, heh.

Evija, 26.03.2009. 21:06:47 (ip:83.243.88.91)
Рейтинг комментария: 0

Kopš kura laika jauniešos kāds klausās? Visi kladzina, ka ir vajadzīgie "jaunie", ka vajadzīgas jaunas, inovatīvas idejas. Ha! Bet, kad šīs idejas tiek piedāvātas, tad attieksme ir "paga, paga, ko, tu, zaļknābis, saproti? Paaudzies un tad runā, mums ir savas ģēlas, un mēs, starpcitu, zinām labāk!". Šī attieksme ir jau piedzīvota. Tāpat arī pati Eva [Ikstena] nav demonstrējusi sabiedrībai neko vairāk kā muļķīgu; lasi- pārgudru- smīnēšanu un roku lauzīšanu kameras priekšā, kad runā deputāti. Varbūt vajadzētu vairāk pievērsties reālu priekšlikumu sniegšanai un iespējamo risinājumu piedāvāšanai nevis deputātu darba pieskatīšanai un analizēšanai. Bet- ak vai!- kuram tad tas jauniešu viedoklis interesē atskaitot pašus jauniešus?? Atkal atduramies pie jau teiktā. :(

Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.





назад на список новостей

Реклама
Поделись радостью
Amazing internet site you have in here. Here is my page :: maqssage shop (https://tintswalo.property/uncategorized/lorem-iposum-doller-12/)

Leonel

say thanks to so a lot for your site it helps a whole lot. Visit my homepage - baadservice (https://baadservice.com/)

Mathias

Extremely useful look forwards to coming back. Here is my web site; adultfrienedfinde (https://medium.com/)

Jaimie



Войтирегистрация