Eiropas Savienības jaunieši ir eiropieši, kurus uztrauc bioētikas jautājumi

Lauris Krolis, 16.03.2009., 14:04

Gala documents tika prezentēts ceturtdien,26. februārī, Eiropas Parlamentā Briselē.

Viņi izjūt Eiropu, viņus uztrauc cilvēktiesību ievērošana, taču viņiem nav drošas pārliecības par aktuāliem bioētikas jautājumiem. Šādi jaunos eiropiešus raksturo Pirmais Eiropas Universitāšu studentu forums, kas beidzās ceturtdien, 26. februārī Briselē.

Divdesmit valstu pārstāvju izveidotajā gala dokumentā, kuru prezentēja Eiropas Parlamenta prezidentam Hansam Gertam Poteringam, visā pilnībā atklājas šodienas jauniešu apmulsums, neskatoties uz cerībām par integrāciju un uz kopīgām vērtībām balstītu kopienu.

"Pretēji valdošajam viedoklim, ka šodienas studentu paaudze ir tālu no svarīgām eiropiešu diskusijām," saka profesors Enrike Banuss, "ir kārtējo reizi novērots, ka motivācija ir būtisks faktors: studentus var pamudināt, lai viņi izteiktu savu viedokli par Eiropai būtiskiem jautājumiem."

Forums sākās pirms gada Briselē un līdz šim laikam tajā darbojušies 100 studenti no 20 dažādām ES valstīm. Turklāt forumā iesaistīts daudz citu studentu, pateicoties 5000 pētījumu par tādiem svarīgiem jautājumiem kā cilvēktiesības, demokrātija ES integrācijā, kopienas drošības politika un enerģētiskā sadarbība.

Forumā ir novērots, ka, par spīti informācijas trūkumam par ES, Eiropā būtiski pieaug iedzīvotāju vēlēšanās aktīvi darboties. Valda gandrīz pilnīga vienprātība attiecībā pret nāves sodu un par cilvēktiesībām, taču tādas nav saistībā ar abortiem un eitanāziju.

"Šobrīd tiek veidots eiropiešu sakaru tīkls, kas ļaus jauniešiem vērsties pie ES institūcijām saistībā ar svarīgiem jautājumiem," saka Maksimo Caneva, AESI prezidents.

Pirmo Eiropas Universitāšu Studentu Forumu organizē Associazione Europea di Studi Internazionali (AESI) kopā ar Eiropas Universitāšu Koledžu apvienību (EUCA), MedinEurop un Associazione Nazionale tra le Banche Popolari. Foruma aizbildņi ir Eiropas Komisijas Pārstāvniecība Itālijā, Eiropas Parlaments, Itālijas Ārlietu ministrija un Itālijas Universitāšu ministrija. Latvijas nacionālie koordinatori ir Klaudio Rivera un Lauris Krolis, Latvijas Universitātes doktorantūras un bakalauratūras studenti.


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Поделись радостью
Em virtude de descargar la música electrónica musica electronica 2020 gratis (https://www.youtube.com/user/digitalworldrecords), desbloquea el siguiente contenido bloqueado usando cualquiera de todas las opciones.

Pedro

Wow....such a helpful web page. Check out my homepage :: sbobet (https://www.sbobet.com/)

Melaine

Sustain the good work and generating the crowd! Also visit my webpage: 文妮 (https://money.usnews.com/careers/best-jobs/financial-advisor)

FletaВойтирегистрация