Maijs 2008 - O!VĀCIJA – Vācijas kultūras mēnesis Latvijā
Antra Balode, 14.05.2008., 13:52Filma + plakatu izstāde Muzeju naktī!
Sestdien, 17.05.2008. no plkst. 18:00 Gētes institūtā Rīgā, Torņa iela , ieeja no Klostera ielas, filma „Berlīne. Aleksandra laukums.” (1978-1980, 13 daļas un epilogs, 930 min., digitāli restaurēta 2007)
„Berlīne. Aleksandra laukums“ ir lielākā un radikālākā produkcija, kāda jelkad realizēta Vācijas televīzijā. Filmas 15 stundās tiek parādīta mīlestība, nodevība, dekadence, pavedināšana, nāve, nevainība un aizdomas. Filma ir tāda paša nosaukuma Alfrēda Dēblina romāna ekranizācija, un ir ne tikai īpašs un nozīmīgs sasniegums Fasbindera daiļradē, bet arī izcils Vācijas kino un televīzijas vēstures dokuments.
Režija un scenārijs: Rainers Verners Fasbinders
Operators: Ksavers Švarcenbergers
Mūzika: Pērs Rābens
Lomās: Hanna Šigula, Ginters Lamprehts, Gotfrīds Džons, Harijs Bērs, Ksavers Švarcenbergers u.c.
Vācu valodā ar titriem angļu valodā.
Ieeja: bezmaksas
PLAKĀTU IZSTĀDE: „Fasbinders 1945 – 1982”
Sakarā ar ievērojamā vācu režisora Rainera Vernera Fasbindera 25. nāves gadadienu Gētes institūts Rīgā piedāvā plakātu izstādi „Fasbinders 1945 – 1982”.
Izstādē aplūkojami krāsaini filmu plakāti un kinorežisoru Fatiha Akina, Fransuā Ozona, Maika Lī, Aki Kaurismeki, Džeka Lūisa, Ištvana Sabo u.c. komentāri.
Sakarā ar Rainera Vernera Fasbindera 25. nāves gadadienu Gētes institūts ir izveidojis plakātu izstādi, kas var tikt izmantota kā tematiska papildinājums Fasbindera filmu vakariem un programmām vai citiem šim māksliniekam veltītiem pasākumiem.
Izstādes īpašo pievilcību veido krāsainie filmu plakāti, kas trāpīgi un bez citiem pastarpinātiem skaidrojumiem norāda uz Fasbinderu, salikumā ar komentāriem, kas speciāli reducēti līdz grafiskam minimumam (mašīnraksta burtu tips, iespiests uz „lēta” iesaiņojamā papīra), sasaistot mūsdienu režisorus ar Fasbinderu. Šie pilnīgi atšķirīgie un daļēji ļoti personiskie izteikumi raksturo pašus komentāru autorus un viņu saikni ar Fasbinderu. Izstāde nesniedz pārskatu par Fasbindera dzīvi un daiļradi, tā ar izvilkumiem un fokusējumiem izgaismo Fasbinderu no šodienas kinopasaules skatījuma un modina interesi par viņa filmām. Iesaiņojamā papīra izmantošana ir atsauce uz Fasbindera pa daļai nedaudz anarhistisko, ļoti retos gadījumos „glamūro” darba stilu.
TedSax
It’s so refreshing to read quality content!online unsecured personal loans
Your writing style is just amazing!best quick personal loans online