Aijas Ausējas-Rudzītes gleznas „Impulsi. Zīds. Smarža.” un Andra Dukura metāla skulptūras „Putni”
Anita Lāce, 16.04.2008., 06:25Valmierā mākslas Galerijā „Laipa”piektdien, 18.aprīlī plkst.16.00 atklās Aijas Ausējas-Rudzītes gleznas „Impulsi. Zīds. Smarža.” un Andra Dukura metāla skulptūras „Putni”. Izstāde galerijā būs apskatāma līdz 9 maijam.
Šoreiz izstādē tiks apvienoti pilnīgi dažādi materiāli - smalkais, gaisīgais zīds un smagais, rupjais metāls. Izstādes autori savos darbos atklās savu pasaules redzējumu un parādīs skatītājam to, kā šie pilnīgi dažādie materiāli sajaucās vienā jūtu gammā, izteiktā smalkumā un labā sadarbībā.
Kā atzīt māksliniece Aija Ausēja - Rudzīte „katrs cilvēks šajā pasaulē ierodas ar konkrētu dzīves uzdevumu. Mēs meklējam pareizos ceļus, pa kuriem doties, kuri dod piepildījumu tam, ka dzīvo. Mans ceļš ir gleznot, radīt skaistus, pozitīvus darbus, kuri iepriecina arī citus”.
Mākslinieces profesionālā darbība ir saistīta ar glezniecību gan klasisko „eļļas”, gan smalko un noslēpumaino zīda apgleznošanu. Jau mācoties Mākslas akadēmijā I.Vecozola un V.Ozola meistardarbnīcā gribējās radīt gleznas, kuras ir valkājamas. Tā Aija pievērsās dekoratīvi lietišķās mākslas darbiem - šallēm, lakatiem, tērpiem, kaklasaitēm.
Autores darbu tematika ir ziedu gleznojumi, sievietes iekšējās pasaules attēlojums, vijīgie ornamentālie raksti, klusās dabas motīvi, abstrakti risinājumi.
„Zīds ir mana profesionālā mīlestība. Zīds ir noslēpums, pārsteigums, vijīgums un arī skūpsts. Es izjūtu patiesu prieku, kad ota ar krāsu pieskaras pie balta zīda auduma, tad sāk īstenoties sapnis un pasaule kļūst daudz labāka,” tā zīdu izjūt māksliniece Aija Ausēja Rudzīte.
Tikpat līdzīgas sajūtas pārņem metālmākslinieku Andri Dukuru, radot savas metāla skulptūras. Šoreiz tās būs dzērves. „Kāpēc putni, kāpēc dzērves”, atbild mākslinieks, „tehniskais process ar metāla tamborēšanu pats pasaka priekšā tēmas. Tieši tāpēc putnu tēma bieži izmantota manos darbos.” Darbam piemīt vieglums, ko rada ažūrais metāla pinums. „Šādā mežģīņu tehnikā varētu veidot jebko,” saka A.Dukurs, „kaut vai pieminekli Ļeņinam. Forma ir pakārtota. Arī dažādie darba izmēri ir tāda kā jokošanās un eksperimentēšana, jo putni veidoti gan dažus centimentrus lieli, gan kā skulptūras sešu metru augstumā.” Mežģīnes rada arī savu mistisko noti pavisam reālistiski veidotajos darbos, piemēram, darbā „Briedis” dzīvnieks ir reāls, bet izskatās caurspīdīgs pretstatā tradicionālajām bronzas skulptūrām. Lai gan tehniski šādu skulptūru veidošana ir darbietilpīgs process, rezultātā darbi ir vizuāli trausli.
Savu vērtējumu par zīda un metāla vienoto smalkumu abu autoru darbos Valmierieši un pilsētas viesi varēs izteikt, aplūkojot izstādi no 18.aprīļa līdz 9.maijam.Bet tikšanās ar abiem māksliniekiem Jūs gaida izstādes atklāšanā 18.aprīlī plkst.16.00 mākslas Galerija „Laipa”.
Irrigationsre
books in ancient times was papyrusGenerationoot
"Julia's Garland" (fr. Guirlande de Julie)Keypadagts