Izstāde: "Vācijas Attēli. 8 viedokļi fotogrāfijās"
Antra Balode, 22.09.2007., 09:502.10. - 27.10.2007 Gētes institūtā Rīgā, Torņa ielā 1. Izstādes atklāšana: otrdien, 2007. gada 2. oktobrī plkst. 18:00. Izstādi atklās Tomass Meijers un Rūdolfs de Bajs, Gētes institūta Rīgā direktors.
1990. gadā septiņi ievērojami austrumvācu fotogrāfi Berlīnē nodibināja aģentūru OSTKREUZ. Šobrīd aģentūrā darbojas 17 mākslinieki no Austrumvācijas un Rietumvācijas un tā kļuvusi par atzītu un respektētu institūciju savā sfērā. Sakarā ar aģentūras 15 gadu pastāvēšanas jubileju OSTKREUZ kopā ar Gētes institūtu izveidoja izstādi, kurā katrs no 17 aģentūras fotogrāfiem piedāvā savu Vācijas redzējumu. Katrs no māksliniekiem izvēlējās savu tēmu, kas saskanēja ar fotogrāfa personīgo pieredzi un interesēm. Izstādes mērķis nebija radīt reprezentatīvu Vācijas tēlu. Tomēr dažādās fotoattēlu sērijas summējas aktuālā vācu mentalitātes un noskaņojuma atainojumā.
No 2005. gada 1. oktobra līdz 12. novembrim visu septiņpadsmit OSTKREUZ autoru „Vācijas attēli” tika izrādīti plašā jubilejas izstādē Berlīnē. Gētes institūta ceļojošās izstādes variantam no šīs Berlīnes izstādes tika izvēlēti astoņu autoru darbu cikli. Kaut arī attiecīgo astoņu fotogrāfu attēlu valoda ir ļoti atšķirīga, visos šajos daudzveidīgajos Vācijas kultūras un sabiedrības redzējumos atpazīstams vienojošs motīvs - savā ziņā tipiski vāciskā dzimtenes tēma.
Tomasa Meijera dzimtenes sajūta atspoguļojas Ziemeļjūras salas Špīkerogas neskartās dabas fotogrāfijās. Jordisa Antonija Šlesere savukārt stāsta par dzimtenes zaudēšanu, fotografējot divos reģionos, kur vērojams straujš iedzīvotāju skaita sarukums: Hallē - Neištatē un Garcveilerā pie Lejasreinas. Anne Šēnhartinga pievēršas provizoriskai „surogātdzimtenei”, kas novārtā atstātiem bērniem tiek piedāvāta kādā bijušajā skolā. Sibille Bergemane dodas sensiblos meklējumos pati savā VDR pagātnē. Linna Šrēdere suģestējošos momentuzņēmumos atklāj ikdienas realitātes poētiskās kvalitātes. Anete Haušilda ar smalku ironiju vēro vāciešu svētdienas ieradumus. Ute Mālere niansēti stāsta par gados vecāku cilvēku vitalitāti. Volfgangs Bellvinkels turpretī iztaujā jaunāko paaudzi par tās dzimtenes un personīgās laimes ideāliem.
Dažādās fotoattēlu sērijas ne tikai ilustrē izvēlētās tēmas, bet arī raksturo katra OSTKREUZ mākslinieka specifisko uztveres un darba veidu. Fotogrāfijas sniedz autentisku un izteiksmīgu ieskatu Vācijas aktuālajā politiskajā situācijā, kā arī individuālos vāciešu dzīves priekšstatos un dzīves telpā.
Izstādes laiks:
2.10. - 27.10.2007., pirmdien - piektdien: 9:00 - 20:00, sestdien: 9:00 - 15:30
Irrigationsre
books in ancient times was papyrusGenerationoot
"Julia's Garland" (fr. Guirlande de Julie)Keypadagts