Jauns TV filmu cikls "Leģendu Mednieki"

Aiga Rēdmane, 09.11.2006., 15:07

Radošā apvienība "Boomfilms" un "LTV" 7 ir radījusi jaunu televīzijas filmu ciklu "Leģendu Mednieki". Šo filmu mērķis ir atklāt patiesību par Latvijā esošiem nostāstiem un leģendām, padarot pagātnes izpēti par aizraujošu un reizēm pat ekstrēmu piedzīvojumu.

Filmu cikls TV ēterā būs redzams, sākot no 12. novembra, katru svētdienu pulksten 19.30. Četri leģendu mednieki Roberts Klimovičs, Horens Stalbe, Nauris Kāpostiņš un Māris Binde dodas ekspedīcijās, lai izzinātu, kas slēpjas aiz nostāstiem par Latvijā paslēpto zviedru zeltu, Liepājas ezeros nogrimušo vācu tanku Tīģeri, Velnezeru Aglonas pusē, Liepājas teātra spoku, kā arī citām leģendām (leģendu aprakstu, lūdzu, skatīt 2. lapā). Filmu cikls sniedz ieskatu arī Latvijas vēstures epizodēs un ģeogrāfijā.

Izvēlētā filmu cikla struktūra un dinamiskā montāža pilnībā atbilst mūsdienīga televīzijas skatītāja prasībām. Paredzamās auditorijas loks ir plašs, jo filmu cikla „Leģendu mednieki” specifika spēj ieinteresēt gan Latvijas vēstures mīļotājus, gan spraigas darbības (action) filmu cienītājus. LTV 7 raidījumu reitingu pētījumi pierāda, ka televīzijas auditorijai interesē stāsti par dabu, dzīvniekiem, vēsturi un piedzīvojumiem. Filmu cikls „Leģendu Mednieki” šo daudzveidīgo informāciju pasniegs ar stāstiem par mūsu pašu zemi - Latviju.

„Ar filmēšanas grupu esam apbraukājuši gandrīz visu Latvijas teritoriju: bijām Liepājas rajonā, Cēsīs, Straupē, Lubānas un Aglonas apkārtnē, Pokaiņos, Malnavā, kā arī citur. Vietējo iedzīvotāju atsaucība ir neticami liela. Pētot leģendu noslēpumus, no iedzīvotājiem uzzinājām vēl daudz citu nostāstu. Tomēr mēs izvēlējāmies pašas interesantākās leģendas, kuru izpēte kļuva par ekstrēmu piedzīvojumu, lūdzot palīdzību arī glābšanas brigādēm. Jāatzīmē, ka šis ir viens no dārgākajiem dokumentālajiem raidījumiem Latvijā,” saka filmu cikla „Leģendu mednieki” režisors, studijas Boomfilms direktors Raivo Karro.

Radošajai apvienībai Boomfilms un tās direktoram, režisoram, operatoram un producentam Raivo Karro ir pieredze dokumentālā kino veidošanā. Sociāli nozīmīgas ir filmas „Mīli mani”, „Visi mani bērni” un „Bars”, kas veidotas pēc LR Bērnu un ģimenes lietu ministrijas pasūtījuma. Raivo Karro ir vairāku mūzikas video, reklāmas un korporatīvo filmu autors.

Filmu cikla „Leģendu Mednieki” ģenerālsponsors ir Philips. Informatīvais atbalstītājs – portāls www.draugiem.lv, kurā būs iespējams lasīt „Leģendu Mednieku” dienasgrāmatu, vērot interesantākās epizodes no „Leģendu mednieku” ekspedīcijām un piedalīties dažādos konkursos. Portālā varēs redzēt arī filmu ciklā neiekļautās epizodes.

Ar filmu cikla demo versiju ir iespējams iepazīties studijas Boomfilms mājas lapā: www.boomfilms.lv . Mājas lapā varēs noskatīties arī visus raidījumus.

Četras leģendas, kuras Leģendu Mednieki ir izpētījuši un nofilmējuši:

Leģenda par Lubānas ērģelnieku

Lubānas ļaudis zina stāstīt leģendu par kādu baznīcas ērģelnieku, kurš dzīvojis pilsētā 19. gadsimtā. Viņš tik ļoti mīlējis savu darbu, ka pēc nāves ik nakti cēlies no kapa, devies uz baznīcu un spēlējis. Tiklīdz viņš sācis spēlēt, iedegušās sveces un sācis dziedāt baznīcas koris. Baznīcēnus šī spokošanās tā pārbiedējusi, ka viņi uzlikuši ērģelnieka kapam virsū smagas akmens plāksnes – lai viņš netiek no kapa ārā. Vai stāsts ir patiess, vai tāds ērģelnieks tiešām ir bijis, vai joprojām baznīcā naktīs kāds spēlē ērģeles un vai patiešām uz ērģelnieka kapa ir neparastas akmens plāksnes? Uz šiem un citiem jautājumiem atbildes meklē Leģendu Mednieks Roberts.

Leģenda par Velnezeru, kurš atrodas netālu no Aglonas.

Ar Čertoku, kā ezeru iesaukuši šajā apvidū dzīvojošie vecticībnieki, saistās tik daudz baigas leģendas un mīklaini nostāsti, ka vietējie ļaudis nelabprāt ilgāku laiku uzturas tā krastos.


Meža vidū, smaragdzaļo bērzu ielokā gulošais, nelielais, apaļais ezeriņš atgādina dārgakmeni gredzenā, jo tā ūdens atvizmo neticami daudzās krāsu niansēs – spilgti zaļā, zaļganzilā, melleņu violetā un pat baltā. Ezera krasti ir spocīgi klusi, tajos nemana dzīvu radību, pēc nostāstiem, krastos esot daudz čūsku, bet zivis ūdenī reti ķeroties, izņemot treknus jo treknus asarus. Runā, ka ezers cēlies no kāda kosmiska objekta, tā centrā esot milzīgs atvars, kura dziļumu nevienam tā arī nav izdevies noteikt.


Neviens no vietējiem iedzīvotājiem labprāt nevēlas atzīt, ka viņi dzīvo pie tā Čertoka. Viena māja bijusi pavisam tuvu nelaimīgajam ezeram, bet nu ir sabrukusi, vēl divās viensētās bijušas ugunsnelaimes.


Peldētāji zina, ka riskēt pārpeldēt nelielo ezeru ir bīstami – pašā vidū sākot reibt galva. Runā - kas nopeldas Velnezerā – tas mirst.


Kā tad īsti ar Velnezeru jeb Čertoku ir? To Leģendu Mednieki dodas noskaidrot.

Nostāsts par Otrā pasaules kara laikā ezerā nogrimušo vācu Tīģeri.

Klejo stāsts par vācu tanku, tā saukto Tīģeri, kas kara laikā it kā esot nogrimis vienā no Liepājas puses ezeriem. Leģendu mednieki dodas Tīģera meklējumos. Vietējie zina stāstīt, ka nogrimušais tanks guļot Ilzītes ezerā. Ezers tiek pārmeklēts krustu šķērsu. Tad kāds stāsta, ka šis tomēr nav īstais ezers...

Leģenda par Liepājas teātra spoku

Reiz kāda meitene esot iemīlējusies vienā no Liepājas teātra aktieriem. Viņa nākusi uz katru izrādi, sēdējusi zālē un skatījusies kā mīļotais spēlē. Pēc kāda laika abi sapazinušies un saderinājušies. Taču aktierim meitene drīz vien apnikusi un viņš saderināšanos atcēlis. Meitene nav spējusi tikt pāri bēdām un ielekusi jūrā. Kopš tā laika teātrī spokojas. Teātra ļaudis saka, ka tā esot Baltā Dāma. Leģendu Mednieki dodas uz Liepājas teātri...


1 коментарий Комментирование доступно всем.
ee, 15.12.2008. 21:29:54 (ip:85.255.75.11)
Рейтинг комментария: 0

šitas ira labs ku interneta var skatities?

Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.





назад на список новостей

Реклама
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Поделись радостью
Feeling inspired to take action, thank you!

loans san bernardino ca

This was a breath of fresh air, thanks!

payday loans san bernardino ca

A handwritten book is a book

iAquaLinkdrk


Войтирегистрация