Laikmetīgās mākslas centra pasākumi 2008. gadā
Agnese Lūse, 21.02.2008., 10:432008. gadu Laikmetīgās mākslas centrs uzsāka ar gleznotāja Andra Eglīša personālizstādi „Zem debess juma” Andrejsalas Korpusu ceha Lielajā zālē un Oberhauzenes festivāla videofilmu demonstrāciju projektu telpā „Ēdnīca”.
Gada laikā iecerētas vēl vairākas lielas izstādes - gada pirmajā pusē Andrejsalā būs skatāma kārtējās starptautiskās fotomākslas triennāles Ars Baltica izstāde, kā arī vācu videomākslas izstāde un latviešu mākslinieku Armīna Ozoliņa un Ērika Boža personālizstādes. Augusta beigās Rīgas „Balto nakšu” ietvaros Andrejsalā būs skatāma jauno Latvijas fotogrāfu izstāde. Vēlāk rudenī iecerēta Austrumeiropas jauno mākslinieku izstāde, bet novembrī Lmc aicinās uz Katrīnas Neiburgas personālizstādi Rīgas mākslas telpā.
Lmc turpina izdot nozīmīgu estētikas, vizuālās mākslas un kultūras teorijas sacerējumu tulkojumus latviešu valodā. Šogad iznāks Ž. F. Liotāra darbs “Postmodernais stāvoklis. Pārskats par zināšanām” un S. Zontāgas grāmata “Par fotogrāfiju”.
Tāpat Lmc turpina rīkot teorētiskus un diskursīvus pasākumus par laikmetīgās mākslas norisēm un to saikni ar citām norisēm sabiedrībā. Pavasarī notiks starptautiska konference par nacionālās mākslas un kultūras tulkošanu starptautiskā kontekstā.
Visu gadu interesentiem iespējams apmeklēt Lmc bibliotēku, kā arī saņemt elektroniskās Mākslas ziņas, pierakstoties Lmc vēstkopā.
Lmc pasākumu pārskats
28. februāris, plkst. 19:00 Oberhauzenes Filmu Programma
Kino „Rīga”, Elizabetes iela 61
Gētes institūts un Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar Starptautisko Oberhauzenes īsfilmu festivālu Vācijā un „Kino Rīga” piedāvā īsfilmu programmu no festivāla arhīviem - Vācu Īsfilmu Konkursa Skates Izlase. Šībrīža vācu īsfilmu produkciju spēcīgākā puse ir dokumentālā forma. Programmā apkopoti spilgtākie žanra darbi, kas tika prezentēti 2007. gada Vācijas konkursā - Oberhauzenes 53. Starptautiskajā īsfilmu festivālā.
29.februāris - 30.marts: Divas personālizstādes Andrejsalā
Armīns Ozoliņš „Brīvais Laiks” un Ēriks Božis „Instrukcija”
Andrejsalas Korpusu Cehos
Abi mākslinieki Latvijas laikmetīgās mākslas ainā ir labi zināmi kopš 1990-to gadu sākuma un tā ir tikai sagadīšanās, ka abi vienlaikus ir nolēmuši pēc ilgāka pārtraukuma veidot personālizstādi. Ērika Boža izstādes „Instrukcija” centrā ir sabiedrības un pilsētas ikdiena, kurai mākslinieks piedāvā negaidītus skatu punktus un ironiskas interpretācijas. Armīna Ozoliņa izstādē „Brīvais laiks” video instalācijas un objekti apcer brīvā laika jēdzienu kā dievišķo dimensiju, kas veido robežas mūsu ikdienai.
13. marts, plkst 17:00: Ž. F. Liotārs “Postmodernais Stāvoklis. Pārskats Par ZināšAnām”
Francijas Kultūras centrā
Lmc sērijā “Nozīmīgu estētikas, vizuālās mākslas un kultūras teorijas sacerējumu tulkojumi” ietvaros iznāk Žana Fransuā Liotāra grāmatas ”Postmodernais stāvoklis. Pārskats par zināšanām” tulkojums latviešu valodā.
17.aprīlis - 18.maijs: 4. Ars Baltica Fotomākslas Triennāle
Andrejsalas Korpusu Cehos
Izstādes nosaukums ir “Neraizējies! - Esi ziņkārīgs!” un tajā apkopoti Baltijas jūras reģiona valstu 20 mākslinieku darbi: fotogrāfijas, video un instalācijas, kuros apskatītas mūsdienu sabiedrības procesu un pārmaiņu izraisītās problēmas un bažas. Foto triennāles izstādē piedalās mākslinieki, kas savu darbību veltījuši sociālās vides izpētei, ar nolūku radīt platformu kritiskajai domai.
Maijs: Sūzenas Zontāgas grāmatas “Par Fotogrāfiju” tulkojums latviešu valodā Lmc sērijas “Nozīmīgu estētikas, vizuālās mākslas un kultūras teorijas sacerējumu tulkojumi” ietvaros.
Jūnijs: Komiksu Mākslas Meistardarbnīca
Komiksi jeb grafiskie stāsti kā medijs ir aktuāls visā pasaulē, tomēr Latvijā vēl joprojām ir reti sastopams un neattīstīts žanrs. Meistardarbnīca starptautiski zināmu pasniedzēju vadībā iecerēta kā zīmētāju, gleznotāju, animatoru, grafiķu, dzejnieku, literātu un scenāriju rakstītāju kopīgi eksperimenti, kuros rodas vizuāli lasāmi stāsti, kas sapludina dažādu žanru robežas. Vienlaikus meistardarbnīca iecerēta kā sagatavošanās komiksu izstādei 2008. gada nogalē.
Aprīlis/ maijs: Konference „Kultūras TulkošAna”
Norises vieta tiks precizēta
Ne tikai Latvijas, bet arī citu valstu kultūrpolitikas vadlīnijas uzsver profesionālās kultūras attīstību, kur svarīga ir mākslinieciskā snieguma kvalitāte un starptautiska konvertējamība. Tai pat laikā tiek runāts par nacionālo kultūru kā atbilstību kādam vienam šauri definējamu pazīmju kopumam. Konference iepazīstinās arī ar dažādiem viedokļiem un pieredzēm par mākslas procesa un nacionālās kultūrpolitikas mijiedarbību.
28.maijs - 29.jūnijs: Izstāde „video: diseldorfa / rīga”
Andrejsalas Korpusu Cehos
Izstāde, kas tapusi sadarbībā ar Diseldorfas mākslas kuratoru Gunāru Frīlu (Friel) Vācijas kultūras mēneša „O!Vācija” ietvaros, iepazīstinās ar jaunāko videomākslu no Vācijas, Austrijas un Šveices. Lielākā daļa izstādes dalībnieku ir starptautiski veiksmīgi mākslinieki, tostarp Korīna Šnita (Schnitt), Ute Hernere & Matias Antlfingers (Hörner & Antlfinger), Lūsija Harveja (Harvey), Aurēlija Mihai (Mihai), Tomass Neimans (Neumann) u.c. Projekta ietvaros Rīgā mēnesi ilgā rezidencē uzturēsies grieķu izcelsmes Diseldorfas mākslinieks Mihalis Nikolaides (Nicolaides).
Jūnijs: Lekcija Un Filmu Seanss Par Austrijas Eksperimentālo Kino
Lmc projektu telpā „Ēdnīca” vai „Kino Rīga”
Eksperimentālā kino Dvd izdevniecības Index Dvd pārstāves Izabellas Pješačšekas (Piechaczyk, Vīne) ievadlekcija par eksperimentālā kino vēsturi Austrijā un atsevišķu zināmāko autoru (Kurts Krens, Vallija Eksporte, Mārtins Arnolds, Pēters Čerkaskis, Gustavs Doičs) filmu demonstrācijas.
Visa Gada Garumā:
Lmc Bibliotēka
Lmc, Alberta iela 13, 7.stāvs
Laikmetīgās mākslas centra bibliotēkā var iepazīties ar virkni dažādu valstu jaunākajiem mākslas un kultūras žurnāliem, piemēram, Art Review (Lielbritānija), Kunstforum International (Vācija), Kunst.ee (Igaunija), Cac Interviu (Lietuva), Parkett, Flash Art, Springerin (Austrija), Domus u.c., kā arī ar izstāžu un biennāļu katalogiem, un teorētiskiem rakstu krājumiem par laikmetīgo mākslu.
Pamazām bibliotēka tiek papildināta ar video un eksperimentālā kino izlasi Dvd formātā. Šobrīd uz vietas apskatāmi atsevišķi Stena Brekidža, Eijas-līsas Ahtilas, Jonas Mekas, Brūsa Naumana, Valijas Eksportes, Kurta Krena, Pētera Čerkaskī videodarbi, kā arī Momas izdotā Kustīgā attēla antoloģija „Point of View”. Tajā ietvertas intervijas ar virkni slavenu mākslinieku (Pjēru Īgu, Duglasu Gordonu, Džoanu Džonas, Pipiloti Ristu, Polu Makārtiju u.c.).
Darba laiks: Pirmdiena - piektdiena 11.00-18.00, Tel. 7039288.
Mākslas Ziņas
Regulāru informāciju par Lmc rīkotajām izstādēm un pasākumiem, kā arī par citiem jaunumiem laikmetīgās mākslas jomā gan Latvijā, gan ārvalstīs, par stipendijām un rezidencēm māksliniekiem var saņemt, piesakoties vēstkopā Mākslas Ziņas. Mākslinieki un citi interesenti aicināti vēstkopā iesūtīt arī savu informāciju, piemēram, par izstādēm u.t.t.
Lai pieteiktos, jāatsūta savs e-pasts uz luse@lcca.lv
Lai iesūtītu savu informāciju vēstkopā, tā jāadresē mzinas@camp.lv
Irrigationsre
books in ancient times was papyrusGenerationoot
"Julia's Garland" (fr. Guirlande de Julie)Keypadagts