Seminārs par mākslas un zinātnes mijiedarbību
Edgars Kalniņš, 17.10.2006., 11:04Šā gada 20. oktobrī Rīgas Ekonomikas augstskolā Strēlnieku ielā 4a notiks seminārs „Māksla un zinātne”. Tā mērķis ir parādīt, kā māksla un zinātne veicina viena otras attīstību, un dalīties pieredzē par mākslinieku un zinātnieku sadarbību. Seminārs ir daļa no pasākumu sērijas par mākslas un zinātnes mijiedarbību, ko par godu karalienes Elizabetes II vizītei Rīgā organizē Britu padome.
Seminārā padziļināti tiks apskatīti dažādi mākslas un zinātnes mijiedarbības aspekti. Lielbritānijas pieredzē dalīsies divi britu zinātnieki. Marks Miodovniks (Mark Miodownik) runās par jaunu materiālu ietekmi uz kultūras procesiem – no tūbiņu krāsām kā impresionisma veicinātājām, līdz betonam, kas spēj brīdināt, kad mājai draud sabrukšana. Savukārt Kens Arnolds (Ken Arnold) runās par bioloģijas un medicīnas sadarbību ar mākslu un to, ko mūsdienu māksla pārņēmusi no zinātnes.
Par savu pieredzi stāstīs arī Latvijas mākslinieki un zinātnieki, kuru profesionālā darbība saistīta ar abām jomām. Zane Bērziņa plašāk iepazīstinās ar savu pētījumu par ādu, Māra Reinfelde no LU Cietvielu fizikas institūta runās par mākslu un hologrāfiju, Viktorija Kanceviča no RTU Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūta stāstīs, kā tiek izgatavotas asinsvadu protēzes, savukārt mākslinieki Gints Gabrāns un Rasa Šmite pastāstīs par gaismas un elektromagnētisko viļņu izmantošanu mākslā.
Iepriekš reģistrējoties, seminārā bez maksas var piedalīties jebkurš interesents. Semināra programma un reģistrācijas anketa atrodama Britu padomes mājas lapā www.britishcouncil.lv .
Pēc semināra plkst. 19.00 kinoteātrī K.Suns Elizabetes ielā 83/85 tiks demonstrēta filma „Cilvēks baltajā uzvalkā” (The Man in the White Suit). Tā ir viena no slavenākajām Īlingas studijas (Ealing Studios) komēdijām, kas uzņemta 1951.gadā. Filma stāsta par jaunu zinātnieku, kurš izgudro neplīstošu un nenosmērējamu audumu, tomēr izrādās, ka ģeniālais izgudrojuma ieviešana nav ne tekstila ražotāju, ne fabrikas strādnieku interesēs. Tas ir interesants māksliniecisks skatījums uz zinātnes un sabiedrības attiecībām, kas ar laiku ir kļuvis vēl aktuālāks. Filmas seanss ir bezmaksas.
Pasākumu norisi atbalsta Lielbritānijas vēstniecība Rīgā, Latvijas Republikas vēstniecība Londonā, Rīgas Ekonomikas augstskola un Ārzemju mākslas muzejs.
Semināra programma
9.30 – 10.00 Reģistrācija
10.00 – 10.40 Atsaucoties uz zinātni
Dr. Kens Arnolds (Ken Arnold), Izstāžu nodaļas menedžeris, Wellcome Trust
10.40 – 11.00 Māksla hologrāfijā
Prof. Māra Reinfelde, Vadošā pētniece, LU Cietvielu fizikas institūts
11.20 – 11.40 Spogulis. Atstarotā gaisma
Gints Gabrāns, Mākslinieks
11.40 – 12.00 PAUZE
12.00 – 12.20 Akustiskās telpas laboratorija
Rasa Šmite, māksliniece, RIXC
12.20 – 12.40 Projekts ALVODA
Katrīna Neiburga, māksliniece
12.40 – 13.00 Darbu prezentācija
Ēriks Božis, mākslinieks
13.00-14.00 PUSDIENAS
14.00 – 14.40 Neparastais materiāls
Dr. Marks Miodovniks (Mark Miodownik), Materiālu pētniecības grupa, Kingsas koledža
14.40 – 15.00 Koka virsmu daudzveidība
Kārlis Kazāks, dizaineris
15.00 – 15.20 Asinsvadu protēzes un vēdera plēve
Prof. Viktorija Kanceviča, RTU Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūts
15.20 – 15.50 Stāsti par ādu II - ādas arheoloģija
Zane Bērziņa, Goldsmitas koledža
15.50 – 16.10 Mēs esam – filma par Jāņa Poikāna pētījumiem
Romualds Pipars, filmu studija „Ģilde”
16.10 – 17.00 Wellcome fonda kolekcija
Dr. Kens Arnolds, Wellcome Trust
19.00 Filma „Cilvēks baltajā uzvalkā”
Kena Arnolda uzruna, Kinoteātris K.Suns
Plašāka informācija par projektu atrodama www.britishcouncil.lv .
loans san bernardino ca
This was a breath of fresh air, thanks!payday loans san bernardino ca
A handwritten book is a bookiAquaLinkdrk