Uzstāsies slavenā gruzīnu etno džeza dīva Nino Katamadze ar savu grupu Isight

Inese Mihasjonoka, 30.11.2009., 09:35

2.decembrī Lielajā Ģildē plkst. 19.00 uzstāsies slavenā gruzīnu etno džeza dīva Nino Katamadze ar savu grupu Isight.

Gruzijas dziedātāju Nino Katamadzi iesaka "nevis pieņemt, bet uzņemt, turklāt lielās devās profilaktiski pret vientulību, kā zāleUzstāsies slavenā gruzīnu etno džeza dīva Nino Katamadze ar savu grupu Isights pret stresu, tinktūru pret agresiju un injekcijas pret skepsi".

Nino atkailina mūziku un dvēseles līdz ar pirmajiem elpas vilcieniem. Pavadošā grupa, kuras sastāvā ir ģitārists Goča, basģitārists Uča, Gija pie skaņu pults un Davids pie bungām, ar Nino ir viens veselums, jo tikai tā katru priekšnesumu skatītāji novērtējot kā neaizmirstamu.

Nino par Rīgas koncertu saka: "Mēs jau ļoti sen vēlējāmies apciemos jūsu pilsētu, un zinu, ka esam šeit gaidīti. Es skatītājus neizvēlos, man uz to nav tiesību. Mūsu mūzika pati atrod savus klausītājus. Iznākot uz skatuves, es pat nedomāju par savu dziedājumu – tikai par to, kā mūs uzņems mūzika."

Nino Katamadze & Insight – tas ir gan džezs, gan roks, gan popmūzika, gan psihodelika. Mūzika, kuru klausoties, nerodas jautājumi: kas tas ir, pie kāda virziena tā pieder. Šis pārsteidzošais projekts spēj savākt pārpildītas zāles.

Nino balss, izpildīšanas maniere un tas jūtu vilnis, kas aptver klausītājus koncerta laikā – to iegaumē uzreiz un uz mūžu, viņa improvizē nenotverami un ļoti savdabīgi. Viņas dziedāšanas faktūra ir unikāla. Šī ir "sakņu" mūzika, kas balstās uz sajūtas, ka jebkuras labas dziesma pamatā ir tautas dziesma. Lai klausītos Insight mūziku, nav obligāti jāzina gruzīņu valoda, lirika ir starp vārdiem un rindām, bet daudzas improvizācijas – tā ir tikai dievīga balss, kas ir atbrīvota no vārdu apvalka. Nino izdzied nevis vārdus, bet jūtas. Pati Nino burtiski dzīvo ar jaunu mūzikas tēmu radīšanu, dalot šo prieku ar Insight grupas muzikantiem, kurā ietilpst Goča Kačeišvili (ģitāra), Uča Gugunava (basģitāra), Davids Abuladze (sitamie instrumenti) un Zviads Bolkvadze (taustiņinstrumenti, klavieres).

Katra viņu uzstāšanās – tā ir neticami spēcīga enerģijas plūsma, kas gremdē klausītāju īpašajā psiholoģiskajā stāvoklī. "Mēs nekad nesākam koncertu ar vienu un to pašu tēmu. Mūzika iznāk un sāk spēlēt pati, bet mēs tai tikai pievienojamies" – šajos vienkāršajos Nino Katamadzes vārdos slēpjas viņas fenomenālas veiksmes noslēpums.

Viņas pārsteidzošai mākslai nav analogu: šeit atrodas vieta gan džezam, gan rokam, gan popmūzikai, gan psihodelijai, gan brīvai improvizācijai. Dziesmas, kas ir uzrakstītas gruzīņu, un bieži vien arī "putnu" valodā, pēc savas būtības ir kosmopolītiskas: tas, ko dara Nino Katamadze, ir vistuvāk "sakņu" mūzikai, kurā pirmajā vietā ir enerģētika, emocijas un jūtas.

Uz skatuves Nino un muzikanti veido vienotu organismu, pat pieredzējuši mūzikas cienītāji apbrīno kolektīva vienotību un saskaņotību, grupas spējas organiski apvienot pārbaudītas tēmas un ārkārtīgi brīvu improvizāciju. Viņu mūzika – tā ir burvestība, kuru paveic rokas tavu acu priekšā, uzskatāma pamācība improvizācijā, par to, kā rodas mūzika no nekā, no gaisa – tā pārsteidz daudz spēcīgāk par jau gatavo produktu. Un šajā burvestībā Nino vienmēr iesaista skatītāju kā nepieciešamo sastāvdaļu. "Bez jums mūzikas nebūs", saka viņa, vēršoties pie publikas.

Nino piedzima Adžārijā, dienvidu Gruzijas provincē, un tas nevarēja neatspoguļoties viņas raksturā un temperamentā. Nino iesūca sevī visu šīs lieliskās zemes skaistumu, radot neatkārtojamu harmonijas un plosošos emociju sintēzi, kas rod izteiksmi viņas daiļradē. Pirmoreiz viņa iznāca uz skatuves, kad viņai bija 4 gadi, no 7 gadu vecuma viņa sāka koncertēt. 1990. gadā iestājās Batumi Mūzikas institūta vokāla nodaļā. Mācību laikā un arī beidzot institūtu viņa uzstājās ar dažādām grupām un piedalījās daudzveidīgos muzikālos projektos. 1994. gadā viņa izveido sabiedrisku labdarības fondu, kurā personiski rūpējas par invalīdiem un sociāli neaizsargātiem māksliniekiem.

1999. gadā viņa sāk radošo sadarbību ar Insight, kas atnes dziedātājai popularitāti dzimtenē, arī Krievijā, bet kopš 2002.gada brauciena uz Lielbritāniju uz Gruzijas dienām, kur viņa uzstājās Bbc tiešajā ēterā, par Nino Katamadzes talantu jūsmo arī Eiropā. Viņu kontā uzvaras nominācijās "Oriģinālā mūzika", "Gada labākā dziedātāja", "Labākais autors izpildītājs"; pieci ierakstīti albumi, viens no kuriem ir koncerta Dvd, kā arī skaņu celiņi vairākām kinofilmām, pēdējā no kurām ir "Domovoj" (Krievija, 2008).

Biļetes uz koncertu ir nopērkamas Biļešu servisa kasēs.

www.nino-katamadze.com

http://www.youtube.com/watch?v=Ljhpmmvukzq
 


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Поделись радостью
Анкеты девушек равным образом юношей онлайн, в течение телеграм канале @wanowes

Antoniagloro

Анкеты барышень равным образом юношей он-лайн, в течение телеграм канале @wanowes

AntoniaAnowl

Hi, kam dashur të di çmimin tuaj

MasonSax


Войтирегистрация