Norisināsies 14. Introvertās mākslas festivāls "Ad Lucem"

Mārtiņš Pučka, 29.05.2015., 09:05

Dažādo vasaras festivālu vidū ar savu īpašo noskaņu klausītājus jau četrpadsmito gadu uzrunās Introvertās mākslas festivāls "Ad Lucem".

Skandināvu mūzikas ansamblis "Groupa"No 21. līdz 29. jūlijam koncertos Rīgā, Siguldā un Ventspilī uzstāsies tādi izcili mākslinieki kā Aleksejs Arhipovskis, Latvijas Radio koris, skandināvu mūzikas ansamblis "Groupa", Timo Vēnenens, Laima Jansone, Sauļus Petreikis un citi. Izstādēs, koncertos, radošajās darbnīcās un meistarklases viņi aicinās cilvēkus uz mirkli apstāties un piedzīvot cilvēka garīguma meklējumus mākslā un mūzikā.

Festivāla "Ad Lucem" atklāšanas koncertā 21. jūlijā Rīgas kongresu namā uzstāsies mūsdienu izcilākais balalaikas virtuozs Aleksejs Arhipovskis, kuru kritiķi viņa meistarības dēļ nodēvējuši par "balalaikas Paganīni". To, ko Arhipovskis spēj paveikt uz trīs stīgām, ir neiespējami aprakstīt un vēl grūtāk – iedomāties. Visi Alekseja Arhipovska koncerti izraisa nemainīgu sajūsmu: "Alekseja Arhipovska rokās balalaika skan pārmaiņus kā arfa, klavesīns, bandžo un visbeidzot - kā visu laiku un tautu stīgu instrumenti vienlaikus," mūziķis novērtēts medijos.

Savukārt mūsu balsu virtuozi – Latvijas Radio koris diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā 22. jūlijā Rīgas Jēzus baznīcā izpildīs Johana Sebastiāna Baha mūziku un speciāli Latvijas Radio korim radītus katalāņu komponista Bernata Vivankosa skaņdarbus.

Koncertā "Ziemeļu mūzikas meistari" 24. jūlijā Spīķeru koncertzālē, Rīgā skanēs skandināvu mūsdienu tautas mūzika ansambļa "Groupa" izpildījumā. Viņu spēles smalkais vijums, virtuozitāte un improvizācijas gars ir kvalitātes, kas vienmēr savaldzina klausītājus, un pavisam īpašs un neparasts ir perkusionista Terjes Isungseta pašdarināto sitaminstrumentu klāsts un spēles veids. Zinātāji saka, ka "grupa ir sava svara vērta zeltā".

No 25. jūlija par festivāla mājvietu kļūs Sigulda, kur 25. un 26. jūlijā norisināsies festivāla radošās nometnes pasākumi, meistarklases un koncerti. 26. jūlijā koncertzālē "Baltais flīģelis" uz koncertu "Somu laikmetīgā mūzika un deja" aicinās Latvijas klausītājiem pazīstamie mākslinieki no Somijas – Timo Vēnenens un Peivi Jervinena. Dueta "Duo Mitrej" programmas uzmanības centrā ir dejas performance apvienojumā ar mūzikas izpildījumu, horeogrāfa un mūziķa iekšējās pasaules meklējumi. Savukārt tās pašas svētdienas rītā Siguldas Jaunās pils dārzā ansamblis "Vecpilsētas dziedātāji" sniegs bezmaksas koncertu, atskaņojot vokāli instrumentālu programmu "Saules dziesmas".

Festivāla noslēguma koncerts "Baltu un persiešu etno mūzika" šogad izskanēs divas reizes – 28. jūlijā Ventspils teātra namā "Jūras vārti" un 29. jūlijā Siguldā, koncertzālē "Baltais flīģelis". Tajā piedalīsies dažādu valstu mākslinieki, kurus vieno mīlestība uz harmoniju, dvēseles gaismu un uz ideju, kas spēj vienotā izjūtā savienot dažādu tautu un reliģisko piederību cilvēkus. Gadsimtiem seno baltu un sūfiju mūziku atskaņos Sauļus Petreikis (Lietuva), Laima Jansone (Latvija), Hamidreza Rahbaralams (Irāna), Mārtiņš Miļevskis (Latvija) un instrumentālā grupa. Savukārt uzvedumu papildinās izcilais turku dejotājs un horeogrāfs Alpers Akčajs un irāniešu kaligrāfijas mākslas vizualizācijas.

Introvertās mākslas festivāls "Ad Lucem" ir mākslas radīta telpa, kas sniedz patvērumu no ikdienas steigas un stresa – miera un harmonijas oāze, kurā var ieklausīties skaņās, klusumā un sevī, sastapt ceļabiedrus un gūt iedvesmu. Kopš 2002. gada sadarbībā ar izciliem māksliniekiem festivāls "Ad Lucem" ik gadu piedāvā augstvērtīgus koncertus, kuru raksturīgā iezīme ir īpašais introvertās mākslas fenomens. Tas aicina ikvienu pievērsties savai iekšējai pasaulei, meklēt būtisko un atklāt sevī dabiski mītošo garīgumu.

Plašāka informācija Introvertās mākslas festivāla interneta mājas lapā www.adlucem.lv.

Festivāla "Ad Lucem" biļetes pieejamas:

  • "Biļešu servisa" tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuserviss.lv;
  • internetā www.ticketshop.lv;
  • koncertzāles "Baltais flīģelis" kasē, Siguldā, Šveices ielā 19, tālr. 67974787. Skolēniem, studentiem un pensionāriem 30% atlaide. Uz koncertiem Siguldas koncertzālē "Baltais flīģelis" Siguldas ID karšu īpašniekiem 30% atlaide.

Festivālu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome un Siguldas novada dome.


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Поделись радостью
Полное руководство: как правильно купить диплом и избежать ошибок диплом купить цена <a href=dipl-fast.ru>dipl-fast.ru</a> .

diplom_kupit_jwOa

Купить тренажеры для спортзала с гарантией качества фитнес тренажеры купить <a href=trenajeri-dlya-zala.ru>trenajeri-dlya-zala.ru</a> .

trenazhery_spOi

Theme site super 000*** rus.hc.lv

LRncxOcpms


Войтирегистрация