20. gadsimta šedevri "Sinfonietta Rīga" interpretācijā

Vita Stiģe, 07.04.2008., 13:31

Valsts kamerorķestris "Sinfonietta Rīga" 11. aprīlī pl. 19:00 koncertzālē Mazā Ģilde atskaņos neaizmirstamus muzikālos šedevrus kopā ar izcilo poļu diriģentu Mareku Mosu.

Šis būs viens no tiem Sinfonietta Rīga koncertiem, kurā klausītāji tiks lutināti ne tikai ar Volfganga Amadeja Mocarta ģēniju, bet vienlaicīgi arī ar 20. gadsimta mūzikas šedevriem. Koncertā tiks vilktas paralēlās līnijas arī starp lielisko ungāru Bēlu Bartoku un poļu komponistiem Henriku Mikolaju Gurecki, Vojcehu Kilaru un lielmeistaru Vitoldu Ļutoslavski.Mareks Moss

"Sinfonietta Rīga" atskaņos Bēlas Bartoka Divertismentu, kas ir uzskatāms par 20. gadsimta stīginstrumentu orķestra pamatakmeni. Īpaša uzmanība tiks veltīta Vitoldam Ļutoslavskim, kurš savās kompozīciju tehnikās daudz mācījies tieši no Bartoka. Ekstremāli grūto uzdevumu atskaņot Ļutoslavska Dubultkoncertu obojai, arfai un kamerorķestrim uzņēmusies arfiste Ieva Šablovska un obojists Normunds Šnē. Tāpat koncertā skanēs Henrika Mikolaja Gurecka Trīs skaņdarbi antīkā stilā un Vojceha Kilara Orawa, kā arī Volfganga Amadeja Mocarta 16 gadu vecumā komponētais "Divertisments".

"Sinfonietta Rīga" mākslinieciskais vadītājs un koncerta solists Normunds Šnē stāsta: "Patiesībā taču Polija ir viena no mūzikas lielvalstīm, un tas ir apbrīnojami, kā poļu komponistu darbos viscaur jūtams garīguma moments un ticības klātbūtne. Bet man personīgi ļoti īpaša ir tikšanās ar Vitolda Ļutoslavska mūziku un tās interpretāciju tādēļ, ka pirms daudziem gadiem Maskavā man bija tas gods tikties ar komponistu klātienē. Tas, protams, ir atstājis neizdzēšamas atmiņas. Par sadarbību ar Mareku Mosu jāsaka, ka tā noteikti neaprobežosies tikai ar šo koncertu, jo viņš patiešām ir ne tikai ievērojams diriģents, bet arī lielisks mūziķis."

Mareks Moss ir ne tikai ievērojams poļu diriģents, bet arī izcils vijolnieks un kamermūziķis, kurš paralēli intensīvai koncertdarbībai ir arī profesors Karola Šimanovska Mūzikas akadēmijā Katovicā. Tāpat viņš darbojas kā AUKSO kamerorķestra diriģents un mākslinieciskais vadītājs un AUKSO Vasaras Filharmonijas festivāla mākslinieciskais vadītājs.

Atgādinām, ka martā Sinfonietta Rīga saņēma savu pirmo nozīmīgo valsts apbalvojumu mūzikā – Lielo Mūzikas balvu 2007 nominācijā par izcilu un daudzveidīgu koncertdarbību gada garumā. Sīkāka informācija.

0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Поделись радостью
Сравнение домов из бруса и каркасных домов: что лучше выбрать дома из бруса под ключ цена <a href=doma-iz-brusa-pod-klyuch1.ru>doma-iz-brusa-pod-klyuch1.ru</a> .

doma_iz_brusa_bhsa

Какие материалы используют для каркасных домов под ключ каркасные дома под ключ <a href=karkasnye-doma-pod-klyuch-01.ru>karkasnye-doma-pod-klyuch-01.ru</a> .

karkasnye_doma_hvKl

Отзывы о пансионатах для пожилых: что говорят реальные клиенты платные пансионаты для пожилых людей <a href=pansionaty-dlya-pozhilyh1.ru>pansionaty-dlya-pozhilyh1.ru</a> .

pansionat_tzol


Войтирегистрация