3 eksperimentālās elektroniskās mūzikas vakari klubā "Depo"

Guntis Vanags, 22.05.2006., 10:18

Tuvāko 10 dienu laikā klubā "Depo" notiks 3 vakari ar dažādu ārzemju eksperimentālās elektroniskās mūzikas projektu piedalīšanos.

Pasākumu sēriju 22. maijā atklās Latvijas – Norvēģijas – Vācijas projekta "Audioscope" uzstāšanās.

"Audioscope" pirmsākumi meklējami 1989. gadā, kad Roman A. Brüning un Aleksandrs O. Berzins izveidoja industriālu duetu Formā Anonym, vēlāk kad viņiem pievienojās Robin Brüning un Kai Franke, projekts tika pārdēvēts par "Audioscope". Pēc vairāku gadu darbības un tam sekojoša neliela pārtraukuma, 2003. gadā projekts atjaunoja savu darbību kā trio. "Audiscope" gadījumā mums ir darīšana ar 3 vīru radītu tumšu industrial mūziku. Uzstājoties viņu sejas klāj maskas, mūzika tiek radīta gan ar elektroniskajiem instrumentiem, efektu pārveidotām balsīm un pūšamiem instrumentiem. Interesanti, ka projekta dalībnieki kā savas mītnes zemes katrs min savu valsti.

Pasākumu sēriju turpinās 2 Somijas projektu "Älymystö" un "Hæretici 7o74" uzstāšanās regulārā industrial mūzikas pasākuma STURM ietvaros.

"Älymystö""Älymystö" radās 2002. gada janvārī ar ideju radīt kaut ko jaunu, nebijušu. Mr. Haapanen, kurš Somijā pazīstams arī kā DJ Zombah, nodibināja grupu ar jau zināmiem mūziķiem, kuri bija ar mieru realizēt viņa vīzijas. Tā bez Mr Haapanen, kurš atbildīgs par programmēšanu, grupā vēl iekļāvās vokālists Mr. Vuorensola, ģitārists Mr. Paalanen un silafonists Mr. Honkonen. Tieši pēdējie divi mūziķi padara grupas skanējumu jo īpašu – ģitāra šajā gadījumā tiek izmantota dažādu efektu un trokšņu radīšanai, bet radio antenai līdzīgā instrumenta, kuru spēlē, pietuvinot un attālinot tam rokas, tādejādi iedarbojoties uz magnētiskajiem viļņiem (theremin -angliski) izmantošana jau pati par sevi ir unikāls gadījums.

"Älymystö" skanējumā var sajust dažādas ietekmes, sākot no jazz un ambientās mūzikas līdz melnajam metālam, bet tam pamatā ir smags, noteikts elektroniskais ritms. Stilistiski vistuvāk grupas mūzika ir industrial. 2005. gada augustā grupa laida klajā savu pirmo albumu "Atomgrad", kuram scēnas kritiķi jau devuši visaugstāko novērtējumu, atzīmējot oriģinālo grupas skanējumu. Šī būs jau trešā grupas uzstāšanās klubā "Depo".

Projektā "Hæretici 7o74" apvienojušies 2 pazīstami Somijas industrial scēnas mākslinieki - meitene ar skatuves vārdu Ovro un jau no 1990. gada ekstrēmajā un eksperimentālajā underground mūzikā aktīvi darbojošais Niko Skorpio (viņa kontā vairāki industriālie projekti, kāda metal grupa, ierakstu kompānija, citas aktivitātes). Kopējā projekta abi mākslinieki izmanto daudz meditatīos un rituālos viņu solo projektu elementus.

Pasākumu sēriju 30. maijā noslēgs 2 Kanādas eksperimentālās elektronikas mūziķu Holzkopf un Nuthre uzstāšanās.

Holzkopf ir aktīvs dažādos muzikālos projektos kopš 2001. gada, kad viņš izlaida pirmo savu ierakstu. Kopš tā laika viņš ir sapulcējis gana lielu fanu armiju uzstājoties gan Kanādā, gan citur blakus tādiem māksliniekiem Andrew Duke, Vitaminsforyou, Venetian Snares, Cex, Emil Beaulieau, Knurl, We Are Wolves, Tim Olive, Coin Gutter, Knar un Piedmont Sorpid. Holzkopf darbi kopā ar tādu autoru darbiem kā Pita, Massimo, Jetone un citiem iekļauti dažādās kompilācijas, kas izdotas ASV, Itālijā, Kanādā, Lielbritānijā, Japānā. Sācis kā noise projekts, Holzkopf kopš sava otrā albuma izpaudies dažādās neparedzamās elektroniskās mūzikas formās. Viņa kontā ir performances kopā ar "Today Is The Day", sadarbība ar Tokio psych rock scēnas veterānu Sakura "Kant" Watanabe noise-metal projektā "Adolyne", citi.

Nuthre ir Jeff Morton, mūzikas kompozīcijas studijas beidzis mūziķis. Viņš ir rakstījis un izpildījis savu oriģinālo mūziku dažādām deju grupām, izstāžu atklāšanām un dažādiem eksperimentālās mūzikas vakariem viscaur Kanādai. Viņš ir izlaidis savus darbus dažādas ierakstu kompānijās kopš 2001 gada, daudzi no tiem ir saņēmuši lieliskas atsauksmes un ir spēlēti dažādu valstu radio stacijās.

0 коментариев Комментировать могут только регистрированные пользователи, просмотр комментариев доступен всем. регистрация или залогинься!

назад на список новостей

Реклама
Поделись радостью
cp loli freulein ==> biturl.top/qeAJJf <== ==> rlys.nl/6epap3 <==

AdolfoFlart

Top News Sites for article post dailymirrornewstoday.com dailystarnewstoday.com dailytelegraphnewstoday.com dutchnewstoday.com dwnewstoday.com europeannewstoday.com Don't hasitate to conatct us.

StephenWepay

News Sites for Article post frenchnewstoday.com germaynewstoday.com guardiannewstoday.com headlinesworldnews.com huffingtonposttoday.com irishnewstoday.com Dont hasitate to contact us

AnthonyCab


Войтирегистрация