Ar īpašu festivāla projektu Alternatīvajos Jāņos- arī Bindemanis

dravegigger, 18.06.2010., 15:26

Ar īpaši festivālam Alternatīvie Jāņi tapušu grupu The New Old Soldiers Ropažu estrādē naktī uz 24. jūniju uzstāsies Kaspars Bindemanis.

bindemanisAr, iespējams, desmitgades vienīgo plašākai publikai pieejamo viņa rokkoncertu un īpaši Alternatīvajiem Jāņiem izveidotu mūziķu sastāvu, kas turpina Liepājas Dzintara laurus guvušo Kaspar Bindeman& The Old Soldiers tradīcijas, Jāņu festivālā tiem, kas Jāņus nesvin, Ropažu estrādē naktī uz 24. jūniju uzstāsies Kaspars Bindemanis.

Deviņdesmito gadu sākumā Kaspars Bindemanis saviļņoja Latvijas rokmūzikas ūdeņus ar Džimija Hendriksa iedvesmotu ģitārekvilibristiku un spēju ieceru īstenošanai pulcēt un auglīgi sadarboties ar pieredzējušu mūziķu kolektīviem.

Agrīnajiem deviņdesmitajiem pieder Bindemaņa sadarbības sākums ar bundzinieku Vilni Krieviņu un basģitāristu Eduardu Glotovu, kopā ar apvienību The Old Soldiers iegūtā otrā vieta festivālā Liepājas Dzintars’92, festivāla Bildes godalgu un Raimonda balvas nomināciju birums (no pēdējām balva iegūta speciālajā nominācijā Gada skandalozākais mūziķis).

Turpmākajos gados Bindemanis palicis sabiedrības uzmanības lokā, darbodamies dažādos mūzikas stilos gan kā rokģitārists, gan eksperimentējot ar elektroniku un dīdžejojot, kā arī veidojot un piedaloties daudzos vizuālās mākslas, sabiedrisko attiecību un reklāmas projektos.

Kopš gadsimtu mijas viņš pievērsies tikai elektroniskajai mūzikai, un naktī uz 24. jūniju neilgi pirms pusnakts Ropažu estrādē pirmoreiz pēc daudziem gadiem plašākai publikai būs pieejama Bindemaņa rokuzstāšanās. Īpaši festivāla koncertam tapušās grupas nosaukums Kaspar Bindeman& The New Old Soldiers glabā norādes uz deviņdesmito gadu supersastāvu Kaspar Bindeman& The Old Soldiers. Un, lai arī apvienība ir cita, tās vārdu attaisno pieredzējuši un katrs savā jomā aktīvi mūziķi- ģitārists Pauls Kravalis (Kurmis), basģitārists Mārtiņš Burkevics un sitaminstrumentālists Slaviks Piļščikovs.

Zaldātu frontmens sola: skanēs šis tas no latino (atgādinājums par to, ka nesenākajos laikos viņa dzīves un darba vieta bijusi arī Spānija), kā arī, protams, "čupiņa vecu dziesmu". Ņemot vērā laiku, kas pagājis kopš to tapšanas, un iespējas, ko piedāvā pašreizējais mūziķu sastāvs, vecās kompozīcijas gaidāmajā koncertā varētu iegūt jaunu un gluži patstāvīgu elpu.

Pēc Bindemaņa teiktā, ar New Old Soldiers nesot domāti gluži jaunās paaudzes vecie zaldāti. "Tie gluži vienkārši ir spēcīgi mūziķi, ar kuriem esam vienisprātis- pagājis pietiekami ilgs laiks, lai, turpinot veco zaldātu tēmu, sarīkotu vēl vienu uzstāšanos, par ko gan mums, gan publikai paliktu ilgas un spilgtas atmiņas," ir pārliecināts ģitārists. Viņš apstiprina: šis, ļoti iespējams, ir viņa vienīgais rokkoncerts ne tikai kopš, bet arī uz ilgāku laiku. "Nezinu, cik ilgi palikšu Latvijā. Varbūt jau pavisam drīz ceļš vedīs atpakaļ un Barselonu," mākslinieks pieļauj.

Kafejnīcas Leningrad, Ropažu novada Izglītības un kultūras centra un bāra Rock'n'Riga rīkotais festivāls Ropažu estrādē norisināsies no pulksten pieciem 23. jūnija pievakarē līdz 24. jūnija pēcpusdienai. Sarīkojuma iecere ir piedāvāt iespēju svinēt Jāņus tiem, kas parasti vasaras saulgriežus nesvin vai kas to nevēlas darīt ar šlāgeriem un citiem ierastiem vidējā latvieša gada īsākās nakts svinēšanas atribūtiem (izņemot alu).

Kā jau ziņots, Jāņu festivāls tiem, kas Jāņus nesvin, Ropažos no 23. jūnija vakara līdz 24. jūnija rītam piedāvās stilistiski plašu mūzikas programmu- no enerģiska hard& heavy līdz dzīvespriecīgam ska un dzīves skumjos brīžus apcerošam blūzam.
Pārsteigumu festivāla apmeklētājiem būs sarūpējis vairāku vietējās mūzikas stilu celmlauzis Roberts Gobziņš, kas svētkos piedalīsies ar īpaši šai reizei tapušu orķestri Agrie putni.
Dalību Alternatīvajos Jāņos apstiprinājuši eksperimentāli labskanīgā roka kolektīvs M.ART.A, apvienība SoundReligion, kuras rokā saklausāmi gan ska un regeja, gan punk un etnomūzikas elementi, hārd-/ glemrokeri Kiss of the Dolls un improvizatorisko performanču projekts Radio Leningrad (tā dalībnieku vidū ir Latvijā pazīstamu rokgrupu mūziķi, kas spēlē sev neierastus instrumentus). Rītausmas depresiju ar paģiru blūza programmu sola remdēt ansambļa D-11 veterāns Ints. Mākslinieku sarakstam piepulcējusies grupa Helid- jau piecgadi pazīstams vārds Latvijas hardcore skatuvē- un atraktīvais post punk kolektīvs Mazie smirdīgie kociņi, no mūziķu apvienības, kas izmanto ierasto rokgrupas instrumentāriju, nesen pārtapis sintezatortrio.
Visu nakti līdztekus dzīvajai un dīdžeju Ulda Rudaka, Ma.Be un citu liktajai mūzikai uz lielās skatuves iecerēta rosība Transilvania teltī, kur skanēs metāls, gothic, electro industrial un cita horror rock cafe ierasta mūzika.
 

Biļetes iepriekšpārdošanā par Ls 1,50 var iegādāties BezRindas.lv, kafejnīcās Leningrad un Transilvania, bārā Rock'n'Riga un Ropažu novada Izglītības un kultūras centrā. Ierobežotā skaitā pārdošanā vēl ir arī biļetes par vienu latu. Savukārt festivāla norises laikā pie ieejas biļete maksās Ls 2,50.
 


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Поделись радостью
Спасибо за статью, было познавательно! а вот еще кое-что интересное по теме: яндекс плюс Может, кому-то пригодится.

Berry

Theme site super 000*** ru.hc.lv

MWKqVooMYB

Theme site super 000*** hc.lv

fXjbvyAOtM


Войтирегистрация