Amerikāņu trokšņu mūzikas līderis uzstāsies "kim?"

Viestarts Gailitis, 05.10.2009., 19:05

Divu nedēļu laikā "kim?" un "Skaņu meža" kopējos pasākumos jaukas sakritības dēļ būs uzstājušies divi trokšņu mūzikas jeb noise meistari – 29.septembrī austrālietis Lukass Ābela, 8.oktobrī – amerikānis Džons Vīze (John Wiese).

Vīzes uzstāšanās sakrīt arī ar Mika Mitrēvica izstādes "Entropijas kubs" un festivāla "Māksla + Komunikācijas" atklāšanu "kim?" telpās.

Ja vērtē amerikāņu, tā teikt, tīrās trokšņu mūzikas scēnu – bez roka piejaukuma, tad Džons Vīze tiek uzskatīts par tās spilgtāko pārstāvi. Atšķirībā no ASV austrumu kra sta daudzajiem brutālajiem, lo-fi trokšņa rokeriem ar ko amerikāņu noise kopiena ir vairāk pazīstama, Vīze pārstāv kompozicionālāku un inteliģentāku piegājienu. Viņa tīro, intensīvo, musique concrete garā ieturēto ņemšanos ar troksni ir viegli atpazīt. Vīzes asais, pārdomātais un fokusētais stils darījis viņu par pieprasītu sadarbības partneri – tostarp trokšņa rokeru vidū, kā liecina viņa sadarbība ar citu starpā "Wolf Eyes", "Smegma" un "Cattle Decapitation". Improvizācijas jomā Vīze sadarbojies ar tādiem spīdekļiem kā saksofonistu Evanu Parkeru un multiinstrumentālistu "Burning Star Core". Viņš arī bijis kulta grupas "Sunn O)))" dalībnieks, sadarbojies ar ambient noise mūziķi Kevinu Dramu un uzstājies Venēcijas biennālē ar performanču mākslinieku Niko Vasčelari. Un, protams, jāpiemin Vīzes sadarbība ar japāņu trokšņa mūzikas krusttēvu Merzbow ar ko viņš, starp citu, spēlēs kopā dienu pēc savas Rīgas uzstāšanās.

Individuāli Džons Vīze arī ir pazīstams ar projektiem "Sissy Spacek" un "LHD".

Organizē: "kim?" sadarbībā ar "Skaņu mežu", 2009.gada 8.oktobrī, pulksten 21:00, Spīķeros, Maskavas ielā 12/1, ieeja bezmaksas.
 


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Поделись радостью
Анкеты девушек равным образом юношей онлайн, в течение телеграм канале @wanowes

Antoniagloro

Анкеты барышень равным образом юношей он-лайн, в течение телеграм канале @wanowes

AntoniaAnowl

Hi, kam dashur të di çmimin tuaj

MasonSax


Войтирегистрация