Ar plašu vērienu noslēgušies Jūrmalas pirmie aktīvās un radošās atpūtas svētki "ZZ Festivāls"

Kristīne Rasnača, 01.06.2015., 08:32

30. maijā Dzintaru pludmalē un Dzintaru Mežaparkā norisinājās vērienīgi aktīvās un radošās atpūtas svētki "ZZ Festivāls".

Dziedātāja AminataFestivāla dalībniekus priecēja ne vien laikapstākļi, bet arī bagātīga programma. Visas dienas garumā apmeklētāji varēja vērot Latvijā zināmu mūziķu koncertus, šovus, izrādes, piedalīties radošajās darbnīcas, sporta sacensībās, ekstrēmos paraugdemonstrējumos un citās aizraujošās aktivitātēs. Tādējādi Jūrmalu piepildīja īstena svētku atmosfēra.

Pateicoties saulainajiem laikapstākļiem, pie "ZZ Festivāla" skatuves Dzintaru pludmalē pulcējas simtiem skatītāju, kurus priecēja tādi pašmāju mūziķi kā Miks Dukurs, Edavārdi, viens no Latvijas labākajiem dīdžejiem DJ Aspirīns, kā arī jaunā un daudzsološā dziedātāja PYOR un igauņu alternatīvā roka trio "Slippery Slope". Tāpat uz festivāla skatuves bija skatāmas talantu konkursa "ZZ Talanti" finālistu uzstāšanās. Vislielāko skatītāju sajūsmu un atsaucību izpelnījās lieliskās Aminatas priekšnesums, kuras panākumus un izcīnīto sesto vietu "Eirovīzijā" visa Latvija svinēja vēl tikai pirms nedēļas. Viņas uzstāšanās bija īsta pasākuma kulminācija, kas, neskatoties uz lietu, pulcēja tūkstošiem skatītāju.

Pasākumu plaši apmeklēja arī ģimenes. Bērni ar sajūsmu vēroja un piedalījās "Aspired" tehniski radošajās darbnīcās – saviem spēkiem veidoja Rūba Goldberga mašīnu, izgatavoja un palaida kosmosā raķetes, neskaitāmas reizes atkārtoja Edisona eksperimentu ar elektrības spuldzīti, uzbūvēja desmitiem savu vēja ģeneratoru un uztaisīja simtiem atlecošo bumbiņu un Flaberu. Plaši apmeklētas tika arī "Marka Rotko Mākslas centra" radošās aktivitātes, kurās gan bērni, gan viņu vecāki varēja iejusties mākslinieka grafiķa ādā. Plašu interesi izpelnījās "AHHAA" zinātnes centrs, kas bērniem sniedza dažādus aizraujošus zinātniskus paraugdemonstrējumus un eksperimentus, iesaistot aizraujošajā zinātnes pasaulē.

Ar lielu sajūsmu bērni iesaistījās arī Valsts policijas Drošības dienas aktivitātēs Dzintaru Mežaparka, uzmanīgi klausoties par ugunsdzēsēju, ūdensglābēju un specdienestu ikdienas darbu un pašu saviem spēkiem iemēģinot inventāru, ko viņi ikdienā izmanto, lai tiktu galā ar visu veidu briesmām un situācijām. Vecāki labprāt savas atvases iesaistīja arī "Bērnu veloskolas" pasākumos, pirms vasaras sezonas palīdzot bērniem izkopt un atsvaidzināt drošas velobraukšanas prasmes un zināšanas. Neiztika arī bez asprātīgiem jokiem, par kuriem parūpējās improvizācijas teātru studijas "Artišoks" un "Tea Tree".

Bet kas gan tie par aktīvās atpūtas svētkiem bez sporta? "ZZ Festivāla" apmeklētāji ar prieku piedalījās arī spēlēs, stafetēs un paraugdemonstrējumos. Viņiem bija iespēja iemēģināt spēkus braukšanā ar skimbordu, piedalīties Amerikas indiāņu tradicionālajā spēlē "Dārni", iemācīties valdīt lidojošo šķīvīti pāru vai komandu spēlē "You.fo" un "Ufogolf", iemēģināt Latvijas Longborda Federācijas sarūpēto īpaši garo skrituļdēli, kas piemērots garākām distancēm un braukšanai no kalna, pie "She Fix" meitenēm smelties zināšanās par fiksēto velosipēdu vadīšanu un savu drošību. Festivāla ietvaros notika arī BMX, skate, inline skrituļslidošanas, skūteru, strītbola, pludmales volejbola un pludmales futbola sacensības.

Pasākuma laikā notika arī Vislatvijas sporta un prāta spēļu "ZZ Čempionāts 2015" fināls, kurā piedalījās gandrīz 6000 skolēni no visas Latvijas. Visas dienas garumā klasēm bija jāsacenšas dažādos pārbaudījumos, pierādot gan savu fizisko spēku un sagatavotību, gan aso prātu, gan spēju darboties komandā un būt saliedētiem. Pārbaudījumos vislabāk sevi apliecināja un godalgotas vietas ieguva Rīgas, Ogres, Mārupes, Liepājas, Rēzeknes, Dundagas un Valmieras komandas.

Pasākuma organizatori ir iecerējuši "ZZ Festivālu" organizēt arī nākamgad, pēdējā maija sestdienā atkal piedāvājot apmeklētājiem aktīvas un radošas atpūtas iespējas.

"ZZ Festivālu" organizē sarunu karte "Zelta Zivtiņa" sadarbībā ar jauniešu organizāciju "Avantis", un tā ģenerālsponsors ir viens no pasaules vadošajiem informācijas un komunikācijas tehnoloģiju uzņēmumiem "Huawei Technologies". "ZZ Festivālu" atbalsta "Tele2", Izglītības un zinātnes ministrija, Jūrmalas dome, Tautas Sporta federācija, Latvijas Sporta federāciju padome, Latvijas Televīzija, "JCDecaux", "Sīrups", "inbox.lv", "Pilseta24.lv", "Pieci.lv", apdrošināšanas sabiedrība "ERGO", "MCĀbols", "Narvesen". Uz pasākumu aicina Jūrmalas pilsēta.


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Поделись радостью
ЗизПорно

Kermit

Theme site super 000*** ru.hc.lv

YquOvPaVkQ

loli frail cp pthc ==> biturl.top/qeAJJf <== ==> rlys.nl/6epap3 <==

Williamspusy


Войтирегистрация