Atzītu mūziķu apvienojums - „Dresser - Tarasov - Ochs“

Kristine Golubova, 05.06.2008., 06:47

2. jūlijā uz Rīgas Kongresu nama skatuves festivālā „Rīgas Ritmi 2008” uzstāsies mūsdienu džeza jauno vēsmu ienesēji Dresser - Tarasov - Ochs!

Pasaulslavenā saksofonu kvarteta "Rova" dalībnieks, komponists, mūzikas producents Lerijs Okss (Larry Ochs) pievienojās diviem lieliskiem mūziķiem - Markam Dresseram (Mark Dresser) no Anthony Braxton Quartet un Vladimiram Tarasovam no Ganelin Trio.

Lerijs Ochs dzimis 1949.gadā Ņujorkā un mazliet studējis trompetes spēli, tomēr priekšroku dod tenora un soprāna saksofoniem. Mūziķis ir programmas "Meet the Composer" stipendiāts. Okss ir rakstījis mūziku kino un ir pieredzējis mūzikas producents - 1978. gadā viņš dibinājis "Metalanguage Records" un vēlāk "Northern Carolina's Twelve Stars Studio". Viņš ir viens no "Glenn Spearman Double Trio" dibinātājiem un muzicē trio "Room" un pasaulslavenā kvarteta "Rova" sastāvā.

Vladimirs Tarasovs Latvijā ir zināms kā savulaik atpazīstamā mūsdienu džeza mūzikas trio Gtc mūziķis, kas spēja pārsteigt pat izvēlīgākos mūzikas gardēžus. Tarasovs komponējis mūziku kino un teātrim un sadarbojas ar vizuālās mākslas talantiem. "Vladimirs Tarasovs ir enerģisks un attapīgs bundzinieks, ar smalku tonalitāšu krāsu dzirdi...” All Music Guide

Marks Dressers (Mark Dresser) pirmoreiz tika pamanīts 1985. gadā kā viens no leģendārā "Anthony Braxton Quartet" kvarteta dalībniekiem. Kā "Fullbright Fellowships" programmas stipendiāts studējis Itālijā, saņēmis "Meet the Composer" fonda atbalstu, un divas reizes saņēmis "New York Foundation for the Arts" (Ņujorkas mākslinieku savienības) stipendiju. Mūziķis studējis Kalifornijas universitātē, kur ieguvis Bakalaura un Maģistra grādu mūzikā. Marks Dressers sadarbojies ar virtuozo Marti Ērlihu (Marty Ehrlich), "Marks Brothers", Marku Heliasu (Mark Helias), Frances-m, Ņujorkas mākslinieku savienību "Arie Uitti", Sūziju Ibaru (Susie Ibarra) Reju Andersonu (Ray Anderson). 1999.gadā Marks Dressers izveidoja savu trio, kurā piedalījās arī flautists Matiass Cīglers (Matthias Ziegler) un pianists Denmans Maronijs (Denman Maroney).

"Marks Dressers ir jaunatklājējs. Iespējams, ka viņš ir viens no ievērojamākajiem kontrabasistiem, kādi bijuši džeza mūzikā kopš 1980. gada...” Boston Herald

Lai izveidotu džeza trio, viņiem vajadzēja apvienoties ne tikai mūzikā, bet arī garā, rezultātā radot izsmalcinātu un vēl nepieredzētu brīvā stila un mūsdienu džeza baudījumu!!

Biļetes uz koncertu var iegadāties visās Biļešu Serviss tirdzniecības vietās vai internetā: www.bilesuserviss.lv

Vairāk informācijas: www.rigasritmi.lv  

 


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Поделись радостью
Спасибо за статью, было познавательно! а вот еще кое-что интересное по теме: яндекс плюс Может, кому-то пригодится.

Berry

Theme site super 000*** ru.hc.lv

MWKqVooMYB

Theme site super 000*** hc.lv

fXjbvyAOtM


Войтирегистрация