"Autobuss Debesīs" - klusi, klusi jaunā plate atnākusi

Ilze Jansone, 09.05.2006., 19:15

Ilgi gaidītais grupas "Autobuss debesīs" jaunais ieraksts "Par tavām kurpju šņorēm" jau nedēļas nogalē nonāks pie klausītājiem visā Latvijā.

Jaunajā ierakstā grupa piedāvās 10 pilnīgi jaunas Imanta Kalniņa dziesmas ar Ievas Rozes un Aigara Jirgena vārdiem. Dziesmu klāstā būs gan jau pazīstamās kompozīcijas "Ko gan es varu tev pasacīt" un "Tā pudele", gan arī vēl nedzirdētas dziesmas.
 
"Man šķiet, ka šis albums lieliski parāda pēdējo divu gadu laikā pieredzēto. Mēs esam daudz eksperimentējuši, meklējuši jaunu skanējumu, smēlušies iespaidus ceļojautobuss_cd_350umos Eiropā un ASV. Ietekmes atstājusi arī klasiskās mūzikas programma, ko iestudējām pērn. Emocijas un iespaidi radīja jaunas idejas, kuras centāmies radoši ielikt šajās dziesmās. Brīžiem tās ir pārsteigums pat mums pašiem, tāpēc ceru, ka iepatiksies arī klausītājiem," teic grupas solists Marts Kristiāns Kalniņš.
 
"Autobuss debesīs" mūziķi ierakstā izmantojuši plašu instrumentu klāstu – līdztekus ģitārām, bungām un taustiņistrumentiem skan čells, oboja, kampanella, trijdekšņi un citi savdabīgi instrumenti. Tas nozīmē, ka klausītāji jaunajā mūzikā sastapsies gan ar senās un modernās rokmūzikas, gan tautas un klasiskās mūzikas ietekmēm.
 
Ar savu dziesmu skanējumu apmierināts arī to autors Imants Kalniņš. "Es gribētu viņus uzslavēt. Man kā autoram ar grupu "Autobuss debesīs" jau ir radoša pieredze. Šis ir mūsu trešais lielais albums. Man ir prieks vērot, kā grupa ir profesionāli attīstījusies, kā audzis prasību līmenis un vērtību kritēriji. Agrāk mums ir bijušas pietiekami aktīvas radošas diskusijas par dziesmu interpretācijām, bet šoreiz šāds dialogs gandrīz izpalika. Tas nozīmē, ka gadu darbs ir devis rezultātu - varam vieglāk sasniegt mērķi. Priecājos, ka šis albums tapa mums visiem esot uz viena radoša viļņa," uzskata komponists Imants Kalniņš.
 
Jaunā albuma ieraksti veikti "MC studijā" un studijā "GEM" kopā ar Gati Gaujenieku, taču viena dziesma daļēji ierakstīta uz Mūkusalas ielas – posmā no Akmens tilta līdz Salu tiltam.
 
Albuma vāku šoreiz rotā zīmēts attēls – tajā attēlota rakstāmgalda atvilktnes pasaule – daudz sīku, bet gana nozīmīgu lietu, kas simbolizē grupas mūziķu pēdējā laika izjūtas. Iespējams, vāka dizains varētu kļūt par savdabīgu spēli, jo sīko zīmējumu kopumā paslēpti vairāki īpaši simboli un pat mājieni. Savukārt diska nosaukuma "Par tavām kurpju šņorēm" pamatā ir rindiņa no dziesmas "Kā gribas runcī pārtapt".
 
Līdz ar jaunā albuma izdošanu grupa tuvākos mēnešus pavadīs plašā koncertceļojumā pa Latviju. Pirmais jaunā albuma lielkoncerts notiks 13. maijā Liepājā, kad "Autobuss debesīs" atklās restaurēto koncertestrādi "Pūt, vējiņi".

0 коментариев Комментировать могут только регистрированные пользователи, просмотр комментариев доступен всем. регистрация или залогинься!

назад на список новостей

Реклама
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Поделись радостью
6Porno

Alena

interesting news

betenMob

Dia duit, theastaigh uaim do phraghas a fháil.

RobertSax


Войтирегистрация