Avangarda mākslas vakars "Mars"

Krista Jansone, 02.04.2008., 13:56

Sestdien, 5. aprīlī, 20:00 kultūras mezglā "Dirty Deal Cafe" norisināsies mūsdienu avangarda mākslas vakars "Mars".

Projekts piedāvā vienus no neordinārākajiem franču māksliniekiem- Eric Cordier un Jean - François Pauvros, kuru izpausmes vērojamas skaņas, teātra un improvizācijas sintēzē. Mākslinieki darbojas dažādos mūzikas virzienos (elektroniskā, akustiskā un improvizēta ģitāras mūzikā). Par viseksotiskāko vakara viesmākslinieci viennozīmīgi uzskatāma DJ Satoko Fujimoto no Japānas.

Eric Cordier, priekšnesums "No Output Laptops".Jean - François Pauvros
Eric Cordier ir studējis tēlotājmākslu, body-art un mūziku. Mākslinieks sāka body-art /tape music priekšnesumus jau 1986. un līdz pat 1994. gadam darbojās zem segvārda "Nadir". Cordier bija Industrial grupas "The Grief" skaņas inženieris tūres laikā 1990. un 1991. gadā. Kopš 1989. gada viņš ir bijis arī modernās mūzikas koncerta M.Kagel un teātra tūres skaņas inženieris. Cordier spēlē dažādi uzlabotu leijerkastes mūziku, free-rock un industrial grupās. Keiji Hayno un Jim o'Rourke iepazīstināšana ar leijerkastes mūziku ir viņa nopelns. Dažādās skaņas vidēs un ekspozīcijās ir redzama viņa interese par plastisko mākslu un mūziku.

Rīgā Eric Cordier veiks priekšnesumus ar nosaukumu "No Output Laptops". Mākslinieks izmantos divus adapterus, kas uztver elektromagnētiskos viļņus. Tie virzās cauri vairākiem datoriem, izmantojot tikai datoru elektroenerģiju, bez jebkādas programmatūras iesaistīšanas. Rezultātā raupjās datoru skaņas kļūst par mūziku.


Jean - François Pauvros, priekšnesums "Mars".
Gandrīz 30 gadu garumā avangarda mūziķis Jean- François Pauvros ir viens no cildinātākajiem franču underground mūzikas māksliniekiem, kas tiek pat salīdzināts ar Žanu Baptistu. Kā rakstīja franču avīze "Liberation", viņš ir ‘"askētisks, neklasificējams, nelabojams bezkompromisu mākslinieks"’. Viņa moto skan šādi: "Improvizēt nozīmē cīnīties pret muļķību". Pauvros ir alternatīvās mūzikas misionārs un savu avangardisko sekotāju vidū viņš ir tikpat leģendārs kā viņa vārda brālis. Gan mūziķa solo ieraksti, gan ieraksti, kas veidoti sadarbojoties ar citiem māksliniekiem, ir tikpat neatkārtojami kā viņa dzīvās uzstāšanās. Pauvros ir strādājis ar tādiem māksliniekiem kā Keiji Heino, John Zorn, Evan Parker, "Sonic Youth", Makoto Kawabata un daudziem citiem.
Rīgā būs iespējams baudīt Pauvros solo uzstāšanos.

Satoko Fujimoto [jp] dj-set
DJ Satoko Fujimoto pārsvarā spēle neparastu tradicionālo japāņu mūziku, kas ierakstīta 50.-60. gados, eksperimentējot un miksējot to ar mūsdienīgām skaņām. Radot skaņdarbus Satoko Fujimoto izmanto arī ierakstus no japāņu folkloras festivāliem. Skaņdarbu tekstu tēmas ir- zvejnieku un zemnieku dzīve, sieviešu problēmas un lokālpatriotisms utt .

Ieejas biļetes cena 2 LVL

Pasākumā piedalās
Jean-François Pauvros [fr] live
Eric Cordier [fr] live
Satoko Fujimoto [jp] dj-set
Contour [lv] dj-set
Ernesto [lv] dj-set
Sound Meccano [lv] dj-set


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Поделись радостью
Спасибо за статью, было познавательно! а вот еще кое-что интересное по теме: яндекс плюс Может, кому-то пригодится.

Berry

Theme site super 000*** ru.hc.lv

MWKqVooMYB

Theme site super 000*** hc.lv

fXjbvyAOtM


Войтирегистрация