Baha kamermūzikas festivāls aicina

Liene Paukšēna, 05.04.2009., 15:20

Rīgas Vēstures un Kuģniecības muzeja Kolonnu zālē muzicēs Aina Kalnciema, Rihards Zaļupe un Oskars Petrauskis!

Ainai Kalnciemai, Rihardam Zaļupem un Oskaram Petrauskim šī ir pirmā radošā tikšanās. Īpaši unikāla tā ir tāpēc, ka Baha mūzika tiks atskaņota uz instrumentiem, kuri komponista dzīves laikā nebija sastopami. Kā izrādās – Baha mūzika brīnišķīgi var skanēt arī marimbas izpildījumā, savukārt saksofona tembrs tajā ienes džeza intonācijas. Mūziķu radošās tikšanās rezultātā dzirdēsim Baha mūzikas interpretāciju Pasaules pirmatskaņojumus.

Aina Kalnciema studējusi klavieru un ērģeļu spēli Sanktpēterburgas un Maskavas Konservatorijās. Klavesīna spēlē specializējusies Vācijā, Šveicē, Francijā, Holandē, Norvēģijā. No 1998. gada māksliniece ir ansambļa Baltijas Trio dalībniece. Aina Kalnciema ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docente klavesīna klasē un Baha mūzikas fonda prezidente. No 2001. gada organizē un vada starptautisko Baha kamermūzikas festivālu. 2008. gada 17. novembrī Ainai Kalnciemai tika piešķirta Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieka pakāpe.

Rihards Zaļupe dzimis 1983. gadā Talsos. 2007. gadā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā ieguvis maģistra grādu sitaminstrumentu spēlē. Rihards ZaļRihards Zaļupeupe marimbas spēli un paralēli kompozīciju mācījies pie pasaules slavenās Keiko Abes (Keiko Abe), kā arī piedalījies Starptautiskajās Kataržinas Mičkas (Katarzyna Mycka) marimbas meistarklasēs pie tādiem profesoriem kā Roberts Van Saizs (Robert Van Sice), Ērika Samū (Eric Sammut), Kataržinas Mičkas u. c. Kopš 2006. gada augusta Rihards Zaļupe strādā Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī un paralēli orķestrim daudz spēlē kamermūziku un solo. 2008. gadā iznāca pirmais Riharda Zaļupes kompaktdisks "Marimba Dance", kurā iekļauti Riharda sarakstītie skaņdarbi marimbai, klavierēm un korim. Blakus akadēmiskajai mūzikai Rihards Zaļupe spēlē džeza, latino, popa un rokmūziku.

Oskars Petrauskis dzimis 1981. gadā Aucē. Studējis Parīzes reģionālajā konservatorijā, bet 2007. gadā ieguvis maģistra grādu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, absolvējot profesora Arta Sīmaņa saksofona klasi. Oskars Petrauskis piedalījies daudzos starptautiskos konkursos, tostarp 2005. gadā saksofonistu konkursā Adria Slovēnijā, kur ieguvis Grand prix. Noris regulāra koncertdarbība duetā ar pianistu un brāli Raimondu Petrauski. Kā solists Oskars muzicējis kopā ar visiem Latvijas vadošajiem orķestriem. Šobrīd Oskars Petrauskis ir saksofona grupas koncertmeistars profesionālajā pūtēju orķestrī Rīga, kā arī saksofona spēles pasniedzējs Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolā.
 


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Поделись радостью
Спасибо за статью, было познавательно! а вот еще кое-что интересное по теме: яндекс плюс Может, кому-то пригодится.

Berry

Theme site super 000*** ru.hc.lv

MWKqVooMYB

Theme site super 000*** hc.lv

fXjbvyAOtM


Войтирегистрация