28. un 29. jūlijā Balvu muižā notiks Balvu kamermūzikas festivāls

Rinta Bružēvica, 20.07.2007., 15:22

Balvu kamermūzikas festivāls ir viens no spožākajiem "VSIA Latvijas Koncerti" un Latvijas pašvaldību, kā arī vietējo mūzikas dzīves veidotāju sekmīgas sadarbības piemēriem.

Festivāls notiek septīto gadu Balvu muižā – vienā no akustiski dzidrākajām Latvijas koncertzālēm. Balvu festivāls allaž piedāvā daudzveidīgas programmas, kas ir vienlaikus izsmalcinātas un arī gana demokrātiskas.

28. jūlijs, plkst. 16:00
Mūzikas vēsturnieces Karinas Bērziņas koncertlekcija par leģendāro operdziedātāju Mariju Kallasu guvusi lieliskus panākumus vairākos Latvijas novados. Lekcijas laikā tiek dota iespēja dzirdēt Kristīnes Gailītes dziedājumu, kā arī skatīties kadrus no filmām "Mēdeja" (Paolo Pazolīni titullomai izvēlējās Kallasu), "Marija" (Tonija Palmera veikts arhīva dokumentu un interviju apkopojums) un "Passion Callas" (režisors Žerals Kaijā).

28. jūlijs, plkst. 18:00
Harijs Bašs pazīstams kā lielisks džeza pianists, Raimonda Paula koncertdueta dalībnieks, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra sadarbības partneris, virknes estrādes dziesmu autors. 2007. gada februārī Harijs Bašs svinēja ieapaļu jubileju – par godu šim faktam vokālā grupa "Framest" sagatavojusi Harija Baša dziesmu aranžējumus, savukārt pats pianists izveidojis variācijas par Friderika Šopēna, Pētera Čaikovska, Emīla Dārziņa un Džordža Gēršvina tēmām. Vokālo grupu "Framest" pirms diviem gadiem izveidoja pieci Rīgas Doma kora skolas audzēkņi. "Framest" dzied oriģināldziesmas, kuru autors galvenokārt ir grupas dalībnieks Jānis Ķirsis. Grupa ik pa brīdim koncertē, ar tās ieskaņojumiem var iepazīties portālā draugiem.lv. Patlaban notiek mērķtiecīgs darbs pie pirmā albuma ieskaņošanas. Četri grupas dalībnieki piedalās Jāņa Ķirša mūziklā Klase, kas tiek izrādīts Rīgas bērnu un jauniešu muzikālajā teātrī "RīBēJa MuTe".

29. jūlijs, plkst. 14:00
Grupa "Altera veritas" ir pasaulē vienīgais instrumentālais kvartets, kurā skan divas kokles (spēlē Ieva Mežgaile un Anda Zaborovska), flauta (Andis Klučnieks) un akordeons (precīzāk, bajāns, ko spēlē Marko Ojala). Grupas uzmanības lokā ir laikmetīgā mūzika – pārsvarā tie ir akurāt šādam instrumentu sastāvam komponēti Latvijas un arī citvalstu komponistu skaņdarbi. Balvu koncertā "Altera veritas" sadarbosies ar izcilo Latvijas klarnetistu Mārci Kūli. Skanēs Johana Sebastiana Baha skaņdarbu pārlikumi klarnetei un bajānam, Valda Zilvera un Alvila Altmaņa parafrāzes par Baha stilu un tēmām, kā arī šopavasar "Latvijas Koncertu" rīkotajā festivālā "Restart Bach" pirmatskaņotais Imanta Mežaraupa asprātīgais skaņdarbs "Restart Bach".

29. jūlijs, plkst. 16:00
Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāts klavieru kvartets "RIX" ir neatņemama Balvu kamermūzikas dienu sastāvdaļa. Klausītāju iemīļotajā kamergrupā, kas satiekas divas reizes gadā, spēlē Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors Jānis Maļeckis (klavieres) un viņa kādreizējie audzēkņi, patlaban domubiedri – vijolnieks Sandis Šteinbergs (Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra koncertmeistars), altiste Ilze Kļava (Bergenas simfoniskā orķestra altu grupas koncertmeistare) un Reinis Birznieks (Tamperes filharmoniskā orķestra čellists). Kvartets "RIX" šoreiz spēlēs Riharda Štrausa amizanti saloniskos jaunības gadu koncertskaņdarbus un franču vēlīnā pasteļromantiķa Gabriela Forē Pirmais klavieru kvartets.
0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Поделись радостью
Вызвать профессионального сантехника в СПб за 1 час вызвать сантехника на дом спб <a href=24santehnik-4.ru>24santehnik-4.ru</a> .

santekhnik_SPb_fvpt

ЗизПорно

Kermit

Theme site super 000*** ru.hc.lv

YquOvPaVkQ


Войтирегистрация