Baroka pirātu "Red Priest" šovs "Red Hot Baroque" Rīgā

Gunta Mestere, 12.03.2007., 10:54

Šokējoši un aizraujoši - "Red Hot Baroque" – tas ir neatvairāmais un spilgtais senās mūzikas ansamblis "Red Priest", kurš 15. martā pulksten 19.00 Melngalvju nama Svētku zālē 7.Baha kamermūzikas festivāla ietvaros piedāvās klausītājiem ko nebijušu – ekstravagantu šovu, kurā baroka instrumentālā maģija savienojas ar moderno skatuves un gaismu tehnoloģiju.

Ansamblis Red Priest tika izveidots 1997. gadā un ar vairāk nekā 70 koncertiem gadā muzicē uz visprestižākajām skatuvēm Eiropā, Austrālijā un ASV, uzstājas radio un televīzijā, ir ierakstījis daudzus diskus, tādus kā Priest on the Run (Bēgošais priesteris), Nightmare in Venice (Šausmas Venēcijā) un The Four Seasons (Četri gadalaiki). Kritiķi raksturo Red Priest stilu kā elektrizējošu, izaicinošu, nevainojami kaldinātu, skaniski uzlādētu, briljantu un iedvesmotu, apburoši īpatnu. Iespējams, ansambļa nedaudz ekstravaganto muzikālo tēlu vislabāk raksturojis angļu muzikologs Džordžs Prets (George Pratt): "Ja neviens nešaus pār svītru, kā gan mēs uzzināsim, kas atrodas otrpus svītras?" Tā sastāvā muzicē četri baroka pirāti – visi izcili mūzikas virtuozi - Pīrss Adamss (blokflautas), Džūlija Bišopa (vijole), Andžela Īsta (čells) un Hovards Bīčs (klavesīns)


Šis neparastais ansamblis, kas tā nosaukts par godu sarkanmatim garīdzniekam Antonio Vivaldi, reprezentē pārgalvīgu virtuozitāti, oriģinālu interpretācijas meistarību, neviltotas emocijas un aizraujošu sniegumu. Tā koncertprogrammas smeltas no neaptverami plašiem baroka mūzikas avotiem, radot kaleidoskopisku noskaņu un krāsu bagātību, apspēlējot mūžveco mūzikas pirātisma un plaģiāta tēmu baroka meistaru darbos. Vai zinājāt, ka arī baroka dižgari mēdza viens otram „nočiept” tēmas un uzdot tās par savām. Paskatieties uz baroka laikmetu ar citām acīm un dodieties ceļā kopā ar baroka pirātiem „Red Priest”!


Biļetes uz koncertu nopērkamas „Biļešu paradīzes” kasēs un Melngalvju namā pirms koncerta, informācijas par Baha kamermūzikas festivālu, tā dalībniekiem un turpmākajiem koncertiem pieejama mājas lapā: www.music.lv/bachfestival .


0 коментариев Комментирование доступно всем.
Добавление комментария

Поля отмеченые * заполнять обязательно.

назад на список новостей

Реклама
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Поделись радостью
Спасибо за статью, было познавательно! а вот еще кое-что интересное по теме: яндекс плюс Может, кому-то пригодится.

Berry

Theme site super 000*** ru.hc.lv

MWKqVooMYB

Theme site super 000*** hc.lv

fXjbvyAOtM


Войтирегистрация